Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Gazeta

SZANTYMANIAK nr 4 (10)/2005

Zobacz magazyn w formacie PDF

Ten numer nie powstałby gdyby nie upór Maćka Jędrzejko. Przyznam, że ja osobiście, po kolejnym bezowocnym telefonie w sprawie pozyskania sponsora już się poddałem. Maciek walczył do końca. No i udało się. Dzięki niemu zarówno ...

Ten numer nie powstałby gdyby nie upór Maćka Jędrzejko. Przyznam, że ja osobiście, po kolejnym bezowocnym telefonie w sprawie pozyskania sponsora już się poddałem. Maciek walczył do końca. No i udało się. Dzięki niemu zarówno Fundacja HALS jak i Agencja UNICORN, dołożyły się do wydania tego numeru. Wsparli nas także organizatorzy Portu Pieśni Pracy w Tychach i firma T.I.G.A Yacht. Wystarczyło na 8 stron ale ważne, że w ogóle się udało. Wielkie wszystkim dzięki.

 

Pomimo małej objętości udąło sie zamieścić w środku aż trzy rozmowy. Z Markiem Szurawskim na temat pierwszej edycji Jasnogórskich Spotkań Szantowych RUBIN 2005, z Dyrektorem Festiwalu Szanty w Giżycku - Mirosławem Błudniem oraz Tomkiem Czarnym (Banana Boat) w ramach zapowiadanego przez TIB cyklu: Wywiad z basem.

Poza tym szczątkowo pojawiły się także inne działy. Wiele ciekawych informacji znajdziecie jak zawsze w njusach ze świata szant. W wydawnictwach recenzje dwóch nowych płyt:

Shannon - Tchort Vee Scoont Folk! oraz

Pod wiatr Orkiestry Samanty.

Na scenie folkowej Taclem przybliża olsztyńską grupę Shannon, która dzięki projektowi Ryczące-Shannon chyba już na dobre zagościła na naszej szantowej scenie.

Poza tym oczywiście znajdziecie w tym Szantymaniaku program XIII Szant w Giżycku, IV Szantomierza oraz zapowiedzi kilku innych festiwali. Zapraszam do wersji PDFowej!

 

Kiedy już po całej nocy kompletowania i redagowania tekstów, korekty (dzięki TIB!!!) oddaliśmy wszystko w ręce grafika a ja zamierzałem odespać 40 godzin walki, okazało się, że tak łatwo nam z tym numerem nie pójdzie. Trzy cenne dni minęły zanim Szantymaniak zechciał się naświetlić i przygotować do druku. Te stracone dni sprawiły, że numer gotowy był dopiero w sobotę, a więc już w trakcie trwania festiwalu w Giżycku. Musiałem zawieźć go sam (dzięki Maćku za zaufanie i wypożyczenie auta!) a przez to nie mogłem pojechać na koncert Qftrów i Bobbiego Mc Ferrina do Szczecina. Taka gratka przeszła mi o włos! Szkoda.

Na szczęście Giżycko mi to trochę wynagrodziło ale jak wiecie nie był to koniec problemów z Szantymaniakiem nr 4/2005 (numer ten będziemy wspominać badzo długo!!). Okazało się, że błąd w składzie gazety sprawił, iż nie dało się przez długi czas uzyskać wersji internetowej (t.zw. PDF) magazynu w takiej wielkosci by dało się ją umieścić na portalu. Dopiero Przemek Dusza (Anam na Eireann) - dokonał odpowiednich zmian (brawo!!!, przed nim bezskutecznie próbowało kilku) i wreszcie po 3 miesiącach od wydania gazety jej wersja elektroniczna jest dostępna na portalu.

 

Za te komplikacje Szanownych Czytelników przepraszam!!! 

Zapraszam na elektroniczne łamy!

 

Kamil Piotrowski (tel. 509 641 905)

 

Wydawca, redaktor naczelny

Magazyn  Miłośników  Pieśni  Morza

S  Z  A  N  T  Y  M  A  N  I  A  K

Smail to :) gazeta@szantymaniak.pl

www.szantymaniak.pl  /gazeta

 

Adres do korespondencji:

MDK nr 1 41-902 Bytom,

ul. Powstańców Warszawskich 12/22

tel. (32) 281 25 08 (po 15ej)

fax: (32) 757 0 433

Informację wprowadził(a): Maciej "YenJCo" Jędrzejko, wyświetlono: 1957 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI