Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Gazeta

SZANTYMANIAK nr 5-6 (21-22)/2007

Zobacz magazyn w formacie PDF

Ostatni w tym roku numer Szantymaniaka, umownie podwójny :) czyli trochę grubszy i trochę inny. W miejsce kilku działów, do których nie udało nam się zebrać tekstów poszerzyliśmy nieco inne. Teraz Szantymaniak ma 20 stron i ...
Ostatni w tym roku numer Szantymaniaka, umownie podwójny :) czyli trochę grubszy i trochę inny. W miejsce kilku działów, do których nie udało nam się zebrać tekstów poszerzyliśmy nieco inne. Teraz Szantymaniak ma 20 stron i chciałoby się rzec, oby tak dalej.
Motywem przewodnim tego wydania jest słynne już "Przejście Północno-Zachodnie". Udało nam się namówić Jacka Wacławskiego by napisał kilka słów z rejsu "qntnorthwest passage", który zorganizował w setną rocznicę przepłynięcia przejścia przez Amundsena.
W śpiewniku nie mogło zatem zabraknąć tekstu (angielski i polski) "North-West Passage" oraz ciekawej historii Entranta na temat... sami poczytajcie.
Krok po kroku "North-west passage" doprowadził nas do wykonawcy, który chyba na naszej scenie jednoznacznie się z tą pieśnią kojarzy. W numerze rozmawiamy z Grzegorzem "GooRoo" Tyszkiewiczem.
Poza tym relacje m.in. z największej imprezy morskiej w tym roku w Polsce - szczecińskich The Tall Ships' Races, njusy - w tym kilka smutnych (Coś się kończy coś zaczyna) oraz prezentacje (Velbot i Moveable Feast).

Zapraszam do lektury
Kamil Piotrowski
Redaktor naczelny magazynu

Informację wprowadził(a): Kamil "KAMiL" Piotrowski, wyświetlono: 2254 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI