Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Koncerty

15-lecie Comhlan

Kraków - 26 październik 2008 (niedz.) godz. 19:0


W tym roku mija już 15 lat istnienia tańca irlandzkiego i szkockiego w Polsce, a także i 15 lat istnienia krakowskiego zespołu Comhlan.

Comhlan to grupa przyjaciół, których łączy zamiłowanie do tańca irlandzkiego i szkockiego, to ludzie łączący w swych pokazach radość czerpaną z tańca z profesjonalnym wykonaniem. Podczas długoletniej działalności zespół wystąpił na wielu scenach w Polsce i za granicą, brał udział w wielu imprezach folkowych (min. Festiwal Muzyki Celtyckiej w Dowspudzie, Festyn Archeologiczny w Biskupinie, Festiwal Muzyki Celtyckiej "Zamek" w Będzinie, Highland Games w Sychrovie). Zespół nauczył także podstaw tańca irlandzkiego i szkockiego setki swoich kursantów.

Podczas jubileuszowego koncertu zespół zaprezentuje zarówno starsze, tradycyjne choreografie, jak i nowoczesne układy. Pokazane zostaną także archiwalne materiały przedstawiające działalność zespołu, a zarazem obrazujące rozwój tańca irlandzkiego i szkockiego w Polsce.

Gośćmi specjalnymi będą:

- Zespół muzyki celtyckiej Beltaine - jeden z najciekawszych zespołów polskiej sceny folkowej. Swoje niepowtarzalne brzmienie BELTAINE osiągnął dzięki szczególnej umiejętności łączenia tradycyjnej muzyki celtyckiej z muzyka współczesną. Ich twórczość wyróżnia niezwykła żywiołowość, pasja, rozmaitość brzmień oraz charakterystyczna już odwaga w aranżacjach;

- Częstochowa Pipes and Drums - jedyna orkiestra wykonująca tradycyjną szkocką muzykę w Polsce na Wielkich Dudach Szkockich. Zespół gra utwory tradycyjne szkockie, niektóre z nich mają nawet około 300 lat i są znane na całym świecie, jako hymny kościelne, pieśni pożegnalne, utwory weselne i taneczne. Ale przede wszystkim są to marsze wojskowe. Tradycje tego typu zespołów wywodzą się z armii brytyjskiej stąd umundurowanie i musztra wojskowa dopełniają i tak widowiskowy charakter zespołu.

Obydwa zespoły muzyczne zaprezentują solowe utwory muzyczne jak i melodie połączone z choreografiami zespołu Comhlan.

Koncertowi towarzyszyć będzie wystawa zdjęć wystawiona w holu Nowohuckiego Centrum Kultury.

 

Źródło: www.comhlan.art.pl

 

Wszystkich zainteresowanych jubileuszem zapraszamy do Nowohuckiego Centrum Kultury al. Jana Pawła II 232 w Krakowie.

 

Wstęp WOLNY.

Użytkownicy, którzy ostatnio zapisali się na to wydarzenie:zapisz się na to wydarzenie lista wszystkich uczestników (0)

Jeszcze nikt się nie zapisał na to wydarzenie.

Informację wprowadził(a): Agnieszka "KuKsU" Tajchman, wyświetlono: 503 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI