Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Koncerty

Leje na Pokład w Starym Porcie

Kraków - 4 kwiecień 2008 (pt.) godz. 19:30Pisząc o zespole powinno się zacząć od przysłowiowego początku i przebrnąwszy przez historie dotrzeć do celu jakim są chwile obecne. Jeśli jednak chodzi o tyski (z domieszką Katowic i szczyptą Częstochowy) zespół ta reguła nie mogłaby się sprawdzić. Rozpoczynając więc od nieodległego wydarzenia, poznać warto ów zespół na podstawie ich pierwszego wydawnictwa. Tytuł płyty: lejki.com. Typowo śląskie brzmienie harmonicznego męskiego śpiewu nie dziwi nikogo. Profesjonalizm wykonania i zaangażowanie jest również typowym elementem tego typu wydawnictw. Szanty jako muzyka niszowa pozwalają jednak na oderwanie się od medialnego show i uprawianie przez artystów swej muzyki z pasją i właśnie ową pasje słychać na płycie lejków.

Pięć silnych charakterów szantymenów ma również swój wydźwięk na płycie. Chwilowo nostalgiczna i rozczulająca muzyka ballad kontrastowana jest ze skocznymi, nie rzadko rubasznymi tekstami.

Zespół coraz więcej koncertuje i dociera do fanów zarówno na kameralnych imprezach jak i dużych festiwalach. Wyjątkowe występy uświęcane są rozdawaniem soczystych i słodkich pomarańczy które wręcz rozpływają się w ustach fanów zespołu.

Charakterystyczne są dla nich pomarańczowe koszulki, dzięki którym na zimowym PPP zostali nazwani słonecznym patrolem.

Zespół tworzą niesamowite indywidua które zmieszane ze sobą tworzą miksturę tak idealną, że są w stanie zauroczyć wielu (nastolatki ze szkoły muzycznej w Częstochowie są tego przykładem). Skład zespołu tworzył się długo, po pierwszych lejkach nie ma już śladu, obecnie i miejmy nadzieje niezmiennie grają dla Państwa:

* Jan Cofała
* Tomasz Czekała
* Seweryn Erling
* Daniel Kostrzewa
* Wojciech Wieczorek

 

Zapraszamy do Starego Portu w Krakowie (ul. Straszewskiego 27 - wejście od ul. Jabłonowskich).

 

Wstęp wolny.

 

- - - - -

 

Źródło: http://www.staryport.krakow.pl  

Użytkownicy, którzy ostatnio zapisali się na to wydarzenie:zapisz się na to wydarzenie lista wszystkich uczestników (0)

Jeszcze nikt się nie zapisał na to wydarzenie.

Informację wprowadził(a): Agnieszka "KuKsU" Tajchman, wyświetlono: 492 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI