Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Koncerty

Tomkowi Opoce w 25. rocznicę śmierci - Pamiętam tamte mewy...

Warszawa - 27 listopad 2009 (pt.) godz. 19:0


Premierowy koncert promujący wydawnictwo poświęcone życiu i twórczości Tomasza Opoki - "Pamiętam tamte mewy..." odbędzie się w Studiu Koncertowym Polskiego Radia im. W. Lutosławskiego w Warszawie.

Publikacja będzie miała formę książki z dołączoną płytą, na której znajdą się archiwalne nagrania Tomka oraz współczesne interpretacje jego piosenek, a w książce - teksty, wiersze,artykuły, wspomnienia i zdjęcia.

W projekcie wzięli udział: Marek Szurawski, Waldemar Mieczkowski, Andrzej Korycki, Roman Roczeń, Tomasz Olszewski, EKT Gdynia, Banana Boat, Słodki Całus od Buby oraz Johan Meijer i Piotr Bakal.

Tą publikacją, która jest wynikiem dobrowolnej pracy i zaangażowania wielu osób, pragniemy uczcić pamięć przedwcześnie zmarłego, niezwykłego człowieka, przyjaciela, kolegi, wrażliwego intelektualisty, niezwykle uzdolnionego poety, kompozytora i pieśniarza. Chodzi nam nie tylko oto, by jego twórczość ocalić od zapomnienia, ale również  zaproponować publiczności jej współczesne odczytanie.

W koncercie udział wezmą: Johan Meijer, Piotr Bakal, Tomasz Olszewski, Roman Roczeń, Marek Szurawski, EKT Gdynia, Banana Boat, Słodki Całus od Buby, a także Agata Zakrzewska.

Więcej na stronach: www.oppa.pl i www.tomekopoka.com

Użytkownicy, którzy ostatnio zapisali się na to wydarzenie:zapisz się na to wydarzenie lista wszystkich uczestników (0)

Jeszcze nikt się nie zapisał na to wydarzenie.

Informację wprowadził(a): Kasia "Julia" Byks, wyświetlono: 579 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI