Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

ALL HANDS Z SZANTYMENEM

 

"All Hands on Deck!!!" to zawołanie, które na dawnych żaglowcach wzywało marynarzy do stawienia się na pokładzie w celu wykonania jakiejś pracy, przy której potrzebni byli wszyscy wolni w tym czasie członkowie załogi. A że praca na żaglowcach była ...

 

"All Hands on Deck!!!" to zawołanie, które na dawnych żaglowcach wzywało marynarzy do stawienia się na pokładzie w celu wykonania jakiejś pracy, przy której potrzebni byli wszyscy wolni w tym czasie członkowie załogi. A że praca na żaglowcach była ciężka, bardzo często marynarze to zawołanie mogli usłyszeć.

 

Dziś "All Hands on Deck" rozbrzmiewa głównie na zakończenie większości festiwali piosenki żeglarskiej (właściwiej brzmiałoby "all voices on stage" :)). Tym okrzykiem organizatorzy wzywają wszystkich wykonawców, którzy na danym festiwalu wystąpili, do wspólnego odśpiewania ostatniej pieśni - z reguły jest to słynne Pożegnanie Liverpoolu ale zdarzają się też wyjątki.

 

Od początku istnienia gliwickiej Taverny Folkovej LATARNIA co jakiś czas ogłaszamy "all hands" czyli spotkanie wszystkich tych, którzy mają ochotę wspólnie pośpiewać morskie pieśni a cappella bądź przy gitarach. Odbyło się już kilka takich spotkań.

 

Kolejne "all hands" czeka nas już za tydzień, tym razem jednak będzie ono nieco inne niż dotychczasowe!

Tym razem nasze wspólne szantowanie poprowadzi "szantymen" z prawdziwego zdarzenia - czyli ktoś, kto szanty i pieśni żeglarskie śpiewa trochę częściej, już na scenie, słowem "zawodowiec".

 

Na inaugurację "All Hands z Szantymenem" zaprosiłem Maćka Jędrzejko, lidera zespołu Banana Boat, twórcę i redaktora naczelnego Wolnego Portalu Szantowego szantymaniak.pl

Maciek wydłubał gdzieś czas w swoim strasznie nabitym "różnego rodzaju" obowiązkami kalendarzu i zgodził się rozpocząć nasz "all hands" i przez jakiś czas być naszym "szantymenem" czyli tym, który zaintonuje pieśń, który ją poprowadzi licząc na odzew "załogi". Dlatego znów zwołujemy

 

 

AAAALLLL HAAAANDS ON DEEEEECK!!!!

 

czwartek, 20 kwietnia,

o godz. 20.00,

wstęp wolny

 

Czas poszancić!!!

 

Zapraszam

KAMiL

 

Taverna Folkova LATARNIA

44-100 Gliwice, ul. Dworcowa 50-52

tel. 032 231 08 37

www.latarnia.gliwice.pl

 

Informację wprowadził(a): Kamil "KAMiL" Piotrowski - godz. 23:20, 14 kwiecień 2006, wyświetlono: 1174 razy

Bago

wysłano: 18:9,15 kwiecień 2006

a wszystkie tenorki, barytony i basy ale także sopraniki i alty także stawią się niezawodnie i w komplecie. I się będzie działo i się będzie śpiewało a piwa z pewnością nie zabraknie!
Odpowiedz na ten komentarz
YenJCo

wysłano: 18:55,17 kwiecień 2006

Kamil tyś chyba uzywał hiperszerokokątnego obiektywu ;-) albo rasowałeś zdjęcia w Fotoszopie... Kamil do jasnej anielki fotoszop słuzy do upiększania postaci a nie do ich poszerzania ;-)))) Zapraszam wszystkich na wspólne śpiewanie. Postaram się wybrać moje ukochane piosenki, od których zaczynała się moja szantowa miłość. Mam prośbę żeby każdy zaopatrzył się w jakiś gruby śpiewnik. Moge też przygotować teksty w formie cyfrowej i z laptopa rzucać przez projektor na sciane co wy na to ? Sssciskam Yen
Odpowiedz na ten komentarz
KAMiL

wysłano: 23:20,17 kwiecień 2006

ani mi się śni :)))) fajny jest!
Odpowiedz na ten komentarz
Johnny

wysłano: 14:21,18 kwiecień 2006

Odpowiedz na ten komentarz
Elik

wysłano: 17:26,18 kwiecień 2006

Wrzucić tekst na laptoka! Tak jest bardziej integracyjnie gdy wszyscy z jednego źródła czytają :)
Odpowiedz na ten komentarz
KAMiL

wysłano: 23:12,20 kwiecień 2006

MAĆKU wielkieeee DZIĘKIIIIIII!!!!! było bardzo fajnie, kameralnie, na dzieścia głosów pośpiewalim takie rzeczy, że hohooooo na pewno to powtórzymy, szybko to kogo następnego mam zaprosić?
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI