Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

Błękitny Spinaker dla Szanta Claus Festiwal

Laureatem nagrody Polskiego Związku Żeglarskiego Błękitny Spinaker 2008 w kategorii "impreza żeglarska roku" został III Szanta Claus Festiwal. Uroczyste jej wręczenie miało miejsce w sobotę 14 marca na targach "Wiatr i woda" w ...

Laureatem nagrody Polskiego Związku Żeglarskiego Błękitny Spinaker 2008 w kategorii "impreza żeglarska roku" został III Szanta Claus Festiwal. Uroczyste jej wręczenie miało miejsce w sobotę 14 marca na targach "Wiatr i woda" w Warszawie.

Nagroda przyznawana jest imprezom organizowanym przez organizacje, stowarzyszenia i kluby żeglarskie zrzeszone w PZŻ działające na terenie kraju. Spośród imprez zgłaszanych przez Okręgowe Związki Żeglarskie Komisja Żeglarstwa Śródlądowego PZŻ nominuje trzy. W tym roku rywalami poznańskiej imprezy były Żeglarska Barbórka (organizator: klub żeglarski KBW Konin) oraz Szuwarowe Szanty (organizator: MKS "Spartan" Samociążek).

Zwyciężył faworyt - Szanta Claus Festiwal w niedługim czasie stał się jednym z ważniejszych festiwali szantowych w naszym kraju. Ojcem sukcesu jest wiceprezes Wielkopolskiego OZŻ Maciej Olszewski. To głównie dzięki niemu impreza powstała i z roku na rok jest coraz większa.

 

Foto: Tomasz GOLIŃSKI (1 - finał III Szanta Claus Festiwal w auli UAM, 2 - szef festiwalu Maciej Olszewski oraz Emilia Ludwikowska i Agnieszka Maciejewska z komitetu organizacyjnego).

Informację wprowadził(a): Michał Nowak - godz. 22:36, 15 marzec 2009, wyświetlono: 1018 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI