Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

Chris Ricketts znowu w Polsce

Chris Ricketts znowu przyjeżdża do Polski. Przed drugą już wizytą na "Shanties" w Krakowie zagra koncerty w Dobrodzieniu, Wrocławiu i Kędzierzynie-Koźlu.

To już szósta wizyta Chrisa w Polsce! Wszystko zaczęło się jesienią 2010 r. od występu na chorzowskiej Tratwie w duecie z basistą Markiem Willshire. Ten sam duet zagościł dwa miesiące później w Tychach na Porcie Pieśni Pracy. Później Chris, już sam, przyjechał do Krakowa na "Shanties", w kwietniu odbył małe tournee (Sosnowiec, Kraków, Chorzów). Lipiec to koncerty w Kędzierzynie-Koźlu i Polańczyku oraz gościnne występy z Banana Boat (Sztynort) i Czterema Refami (Opole).

Chris zyskał spore uznanie zarówno wśród miłośników tradycyjnych pieśni morza, doceniających jego bogaty repertuar, jak i zwolenników nowocześniejszych brzmień. Z pewnością bowiem jego interpretacje dalekie są od klasyki, ale jednak wpisują się w najlepsze tradycje brytyjskiego folku.

Dyskografia Chrisa to dwie płyty. "Simple Folk" z 2010 r. to kameralna płyta nagrana w duecie, zaaranżowana na gitarę i bas. Zeszłoroczna "Port of Escape" nawiązuje do folk-rocka, słychać na niej perkusję i gitarę elektryczną.

Chris zagra w tym roku na "Shanties" w obu koncertach niedzielnych oraz poniedziałkowym w Starym Porcie. Przedtem artysta zagra jednak trzy solowe koncerty na Śląsku. Na szczególną uwagę zasługuje sobotni koncert w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie supportem dla Chrisa będzie Wiktor Bartczak, muzyk znany przede wszystkim z występów w grupie Cztery Refy (ale też m.in. North Wind czy Duan).

Serdecznie zapraszamy na koncerty!

 

23 lutego, czwartek -> Dobrodzień - Dobrodzieński Ośrodek Kultury i Sportu (sala kameralna), pl. Wolności 24, godz. 18.00, wstęp wolny, szczegóły

24 lutego, piątek -> Wrocław - Centrum Kultury "Zamek" (podziemia), pl. Świętojański 1, godz. 20.00, wstęp 10 zł, szczegóły

25 lutego, sobota -> Kędzierzyn-Koźle - Dom Kultury "Koźle", ul. Skarbowa 10, godz. 18.00, wstęp 10 zł, szczegóły

26 i 27 lutego, niedziela i poniedziałek -> Kraków - "Rotunda" i tawerna Stary Port, szczegóły

 


Informację wprowadził(a): Michał Nowak - godz. 1:2, 17 luty 2012, wyświetlono: 1096 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI