Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

Cztery Refy gościem specjalnym festiwalu Rock Szanty Serwy 2010

Organizatorzy jednego z bardziej rozpoznawalnych festiwali szantowych w kraju - Rock Szanty Serwy - postanowili w tym roku wprowadzić nowy zwyczaj zapraszając do udziału najbardziej zasłużonych wykonawców nurtu tradycyjnego w charakterze "gościa specjalnego".

Do tegorocznej imprezy zaproszono jeden z bardziej znanych i najważniejszych zespołów prezentujących klasykę gatunku. Cztery Refy już przeszło 25 lat - ku radości szantowej publiczności - wykonują konsekwentnie: szanty, pieśni morskie, pieśni wielorybnicze, ballady rybackie, pieśni o bitwach morskich, a także muzykę instrumentalną graną kiedyś na pokładach żaglowców.

 

Zespół wykorzystuje typowe dla tego rodzaju muzyki instrumenty: anglo-concertina, bodhran, drumla, flażolety itp. Organizatorzy festiwalu Rock-Szanty Serwy są niezwykle zaszczyceni, że zespół przyjął zaproszenie do udziału w tegorocznej edycji. Uspokajają również wiernych fanów zespołu, że Cztery Refy (chyba) nie wprowadzą do swojego instrumentarium perkusji.

 

Festiwal nie zmienia swojego charakteru i dalej podąża ścieżką wcześniej wydeptaną, opartą o mocniejsze brzmienia. Nowy zwyczaj zapraszania artystów bliższych szantom tradycyjnym to hołd i deklaracja, że Rock-Szanty Serwy nie zapominają o swoich korzeniach, inspiracjach, a także swojej przynależności do szerokiej szantowej rodziny.

 

Cztery Refy - gość specjalny Festiwalu Rock Szanty Serwy 2010 - wystąpią w koncercie głównym imprezy 7 sierpnia (sobota) 2010 r.

Informację wprowadził(a): Maciej "YenJCo" Jędrzejko - godz. 17:46, 23 marzec 2010, wyświetlono: 2642 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI