Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

Debiutancka płyta Szantany

5 sierpnia 2011 w trakcie Festiwalu RockWater w Serwach koło Augustowa planowana jest premiera debiutanckiej płyty pszczyńskiego zespołu SZANTANA.

 

Zespół ten od kilku lat coraz bardziej zaznacza swoje miejsce w świecie muzyki żeglarskiej A ich twórczość jest mieszaniną ciężkiego rockowego brzmienia z elementami muzyki folkowej i jakże charakterystycznymi dla zespołu specyficznymi tekstami, traktującymi z wielkim dystansem otaczająca nas rzeczywistość.

 

Płyta została nagrana w Huge Studio w Goczałkowicach Zdroju gdzie nad realizacją nagrań czuwali Bartosz Góra (znany z grupy Huge CCM i kabaretu ŁOWCY. B) oraz Dawid Sojka na co dzień gitarzysta Huge CCM. Jeden utwór został nagrany na żywo w Pszczyńskim Centrum Kultury pod czujnym okiem Stanisława Ananicza i Dariusza Pecyny. Nad miksem i masteringiem płyty czuwał Dariusz Sojka, muzyk znakomitej folkowej formacji Carrantuohill.

 

Jako że Pszczyna znana jest z prężnego środowiska związanego z muzyką żeglarską do nagrań SZANTANA zaprosiła zamieszkałych z tym mieście muzyków tego nurtu. W chórkach zagościli więc Michał Czernek (Avocado, Tonam & Synowie), Adrian Poznachowski (Sąsiedzi), Piotr Wiśniewski (Banana Boat, North Cape), Michał Mrozik (North Cape) oraz Bartosz Góra (Łowcy. B, Huge CCM)

Na nagraniach słychać także partie akordeonu w wykonaniu Stanisława Kokota z integracyjnego zespołu folklorystycznego Folkowianie. Natomiast za oprawę graficzną wydawnictwa odpowiedzialny jest Sebastian Mrozek.

 

 

Zespół Szantana nagrywał w składzie:

Ireneusz Spyra - śpiew, melodyka, ukulele barytonowe

Leszek Kondzielnik - gitara elektryczna, śpiew, instrumenty perkusyjne

Szymon Szczepańczyk - mandolina, flety, bombarda, ukulele, kontrabas

Grzegorz Szczepańczyk - gitara basowa, śpiew

Wojciech Świerczyński - perkusja

 

 

 

 

 

Informacja nadesłana przez zespół.

Zobacz także

Informację wprowadził(a): Jolanta "Skrzypaczka" Gacka - godz. 2:5, 27 lipiec 2011, wyświetlono: 1668 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI