Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

Dominika nagrodzona

Nieczęsto zdarza się, że ktoś z naszego światka zostaje doceniony poza naszym środowiskiem za to, co robi. Nieliczne wyjątki potwierdzają tylko regułę. W miniony weekend w Gliwicach Dominika Płonka, wokalistka i flecistka zespołu Sąsiedzi, odbebrała Nagrodę ...

Nieczęsto zdarza się, że ktoś z naszego światka zostaje doceniony poza naszym środowiskiem za to, co robi. Nieliczne wyjątki potwierdzają tylko regułę. W miniony weekend w Gliwicach Dominika Płonka, wokalistka i flecistka zespołu Sąsiedzi, odbebrała Nagrodę Prezydenta Miasta Gliwice za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury w 2008 roku.

Jak podkreślała Domi w wywiadzie dla lokalnej telewizji iTV Gliwice - ta nagroda to dla niej podsumowanie udanego artystycznie i edukacyjnie 2008 r. Przypomnijmy, iż wraz z zespołem Sąsiedzi, który osiem lat temu współzakładała, zdobyła Grand Prix XXVII Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej "Shanties" w Krakowie. Tam też otrzymała indywidualne wyróżnienie za osobowość sceniczną Shanties. Rok 2008 to także premiera drugiej płyty Sąsiadów - Brocéliande oraz sukcesy w konkursach festiwali szantowych zespołu Indygo, który Dominika prowadzi w MDK w Gliwicach, gdzie uczy śpiewu.

Dominika jest także kompozytorką i realizatorką dźwięku, a także propagatorką i nauczycielką nowatorskiej metody nauczania śpiewu - Speech Level Singing, której warsztaty organizowała niedawno w Gliwicach. Jej aktywność i zaangażowanie w sprawy kultury i edukacji regionu doceniło też gremium nagrody Śląska Karolinka TVS, nominując ją w pażdzierniku 2008 do tego wyróżnienia.

W imieniu redakcji składamy Dominice serdeczne gratulacje oraz życzenia dalszych twórczych i edukacyjnych sukcesów.

 

Relację z wręczenia nagród i krótką rozmowę z Dominiką można obejrzeć tu.

 

Tekst i zdjęcia: Kamil Piotrowski

Informację wprowadził(a): Kamil "KAMiL" Piotrowski - godz. 13:2, 28 wrzesień 2009, wyświetlono: 705 razy

IKA

wysłano: 16:38,28 wrzesień 2009

Dominika, serdecznie gratuluję i życzę dalszych sukcesów na scenie i poza nią. Niech się spełnią Twoje marzenia :-) Do życzeń dołącza się Dziadek Władek :-)
Odpowiedz na ten komentarz
aomega

wysłano: 17:5,28 wrzesień 2009

... i dodam jeszcze,że pięknie wyglądałaś :)
Odpowiedz na ten komentarz
jachu

wysłano: 7:3,29 wrzesień 2009

"...Nieczęsto zdarza się, że ktoś z naszego światka zostaje doceniony poza naszym środowiskiem za to, co robi..." ..się coś takiego od czasu do czasu zdarzy. No i dobrze - gratulacje :-)
Odpowiedz na ten komentarz
jaro20

wysłano: 9:36,29 wrzesień 2009

zdobytej nagrody. Mam nadzieję, że osobiście pogratuluję niebawem w Krakowie :-)
Odpowiedz na ten komentarz
Paweł "Synchro" Jędrzejko

wysłano: 17:45,29 wrzesień 2009

... to wiedzą WSZYSCY, którzy ją znają, a ci, którzy ją znają ją uwielbiają. Ja chciałbym jeszcze tylko dołożyć do jej osiągnięć trzy inne: - Dominika uruchomiła polsko-francuski program Via Reggia (wymiana artystyczna młodzieży) - Wprowadziła w obieg artystyczny obiecujący, młody i wielce utalentowany zespół INDYGO - Stała się wizytówką polskiej kultury marynistycznej zarówno w mediach lokalnych, jak i na arenie międzynarodowej - tak jako spiritus movens znakomitych Sąsiadów, jak i jako indywidualna artystka. Jest WSPANIAŁA! Najserdeczniejsze gratulacje, Dominiczko! Paweł Jędrzejko
Odpowiedz na ten komentarz
zgaga68

wysłano: 21:11,30 wrzesień 2009

GRATULACJE DOMI ...
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI