Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

Etno, Folk i Szanty - KONKURS

Miło mi donieść, że na początku grudnia 2006 ukazała się na rynku muzycznym, nakładem firmy Polonia Records, druga już składanka pt. "The Best of Polish Smooth Etno, Jazz and Folk". Wśród takich znanych muzyków i zespołów jak m.in. Jerzy Milian, ...

Miło mi donieść, że na początku grudnia 2006 ukazała się na rynku muzycznym, nakładem firmy Polonia Records, druga już składanka pt. "The Best of Polish Smooth Etno, Jazz and Folk". Wśród takich znanych muzyków i zespołów jak m.in. Jerzy Milian, Leszek Móżdżer, Ossjan, Old Metropolitan Band, Masala, Kwartet Jorgi, znalazło się też kilka zespołów znanych z naszego podwórka. Więcej tu reprezentantów muzyki folkowej (irlandzkiej i flisackiej) ale znalazła się tu także, w tak znamienitym gronie, jedna grupa szantowa. Cieszy mnie to podwójnie. Po pierwsze dlatego, że jak wiadomo Szantymaniakom nie od dziś, by szanty i muzyka żeglarska zaistniała na rynku muzycznym i wyszła z niszy, trzeba się nieźle nabiegać. Nie wszystkim biegać się chce. Po drugie cieszy mnie to, że tą jedyną szantową perełką na tym wydawnictwie jest grupa Sąsiedzi, z którą od jakiegoś czasu jestem bardzo związany a od roku nawet koncertuję.

 

Można tu znaleźć zespoły folkowe:

Sushee z utworem "Konik"

Hambawenah z "Flisackową żoną"

oraz Shannon z "Mescalito".

Zwłaszcza ta pierwsza zbiera podobno dobre recenzje

w środowisku jazzowym.

 

Jak powiedział mi wydawca - Stanisław Sobóla /Polonia Records/:

- Najnowsza płyta Sushee pt. Irishgroove to ciekawa mieszanka jazzu i folku, która może się spodobać fanom jazzu w Polsce.

 

Na tej składance Sąsiedzi zaistnieli z utworem pt. "Tourdion", z płyty Wrócić do Derry

 

Nie było nam łatwo tam trafić - opowiada Kuba Owczarek, mój przyjaciel i lider Sąsiadów. Pierwszą odpowiedzią jaką otrzymaliśmy od wydawcy było, iż szant w takim wydawnictwie to oni się trochę boją. Jednak po paru mailach oraz po przesłuchaniu naszej płyty ostatecznie wybrano "Tourdion" jako najbardziej folkowy i odpowiadający klimatowi tej składanki. Cieszy nas to bardzo, że udało nam się zaistnieć na tej płycie bo jest tutaj wielu znanych muzyków i na pewno będzie to spora gratka dla fanów. To dla nas wyróżnienie i szansa dotarcia z naszą muzyką do zupełnie nowych odbiorców - mówi Kuba.

 

Na wydawnictwo składają się cztery płyty, na których zawarto utwory łącznie 44 wykonawców. Jak zapewnia wydawca wielu z nich nie usłyszycie w polskim radiu. To ciekawa mieszanka różnych muzycznych trendów. Każdy fan muzyki etnicznej, folkowej z pewnością znajdzie tu coś dla siebie. Ciekawostką jest to, iż album będzie miał specjalną edycję amerykańską i japońską. W Polsce dostępny jest w EMPiK-ach, sieci MediaMarkt a już niedługo także w internetowym sklepie Merlin.

 

KONKURS!!!

 

Dla Szantymaniaków mamy od wydawcy, firmy Polonia Records, która od lat wydaje w Polsce i na świecie muzykę jazzową

jest też wydawcą niezależnego JazziMagazynu3 albumy.

Można je wygrać odpowiadając mailem na pytania:

 

1. Część muzyków grupy Sushee, dawno temu zaczynała swą przygodę z muzyką folkową od występów w grupie szantowej - jak nazywała się ta grupa?

2. Zespół Hambawenah jest współorganizatorem jednego z najbardziej klimatycznych festiwali, na których słychać szanty i folk w Polsce - o jaki festiwal chodzi i gdzie on się odbywa?

3. Grupa Shannon to chyba jeden z nielicznych polskich zespołów muzyki irlandzkiej, który zawędrował na festiwal folkowy aż na antypody, w jakimż to kraju, nie kojarzącym się z muzyką irlandzką w ogóle, grała ta grupa w roku 2005?

 

Na maile czekamy do 30 stycznia 2007. Śliijcie na

gazeta@szantymaniak.pl

W temacie proszę wpisać: "Konkurs Etno"

a w mailu oprócz odpowiedzi proszę umieścić:

imię, nazwisko i dokładny adres pocztowy

(bo komuś, gdzieś je trzeba wysłać)

oraz formułkę, że:

Wyrażam zgodę na wykorzystanie przez redakcję Szantymaniaka

moich danych adresowych na potrzeby konkursu "Etno".

 

 

 

TYLKO MAILE SPEŁNIAJĄCE POWYŻSZE WARUNKI

BĘDĄ BRAŁY UDZIAŁ W LOSOWANIU!! 

 

Zapraszam, miłej zabawy życzę i przyjemnych wrażeń przy słuchaniu płyty.

 

KAMiL

Informację wprowadził(a): Kamil "KAMiL" Piotrowski - godz. 2:13, 20 styczeń 2007, wyświetlono: 1146 razy

Antek Stalich

wysłano: 17:22,17 luty 2007

Mamy 17 lutego, więc pytanie - kto wygrał płytę?
Odpowiedz na ten komentarz
Borówka

wysłano: 20:24,17 luty 2007

Ja mam to samo pytanie co Antek... Kto wygrał?
Odpowiedz na ten komentarz
KAMiL

wysłano: 2:20,18 luty 2007

Przepraszam, że tak zaspałem... ale walczę z Magazynem na Kraków i... oczywiście wyniki już są... postaram się jutro wsjo ładnie i w ogóle
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI