Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

Festiwal harcerski i marynistyczny

W Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 w Bytomiu szant od pewnego czasu nie brakowało. Będzie ich teraz jeszcze więcej za sprawą Harcerskiego Festiwalu Marynistycznego, który już 22 i 23 listopada reaktywuje się za sprawą II Harcerskiej Drużyny Wodnej z Bytomia. Impreza ma ...

W Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 w Bytomiu szant od pewnego czasu nie brakowało. Będzie ich teraz jeszcze więcej za sprawą Harcerskiego Festiwalu Marynistycznego, który już 22 i 23 listopada reaktywuje się za sprawą II Harcerskiej Drużyny Wodnej z Bytomia. Impreza ma nawiązywać charakterem do pamiętnych spotkań w Miechowicach, które lata temu odbywały się w "krzywym" (szkody górnicze) domu kultury. Dobrym duchem przedsięwzięcia jest Damian Gaweł (współzałożyciel Ryczących Dwudziestek, dziś instruktor najmłodszych harcerzy), który postanowił wskrzesić dawne czasy.

Festiwal ma na celu propagowanie wśród dzieci i młodzieży szeroko pojętej kultury marynistycznej oraz umożliwienie uczestnikom pierwszego kontaktu ze sceną i publicznością. Wystąpić mogą zespoły harcerskie, które do 20 listopada 2008 r. zgłoszą swój udział na stronie internetowej 2 Drużyny Harcerskiej w Bytomiu: www.saling.ehost.pl bądź po nr. telefonu 509 206 076. Skład zespołu może liczyć od 1-8 osób. Na zgłoszeniu należy zaznaczyć ilość kibiców, którzy przyjadą, ze względu na potrzebę zapewnienia odpowiedniej ilości lateksów do spania.

Konkursy:

* Konkurs szanty klasycznej

* Konkurs piosenki żeglarskiej

* Konkurs piosenki autorskiej

* Konkurs makramy

* Konkurs fotografii "Wakacje pod żaglami"

Poza konkursem na nocne śpiewanie można przygotować prezentację pt. "Najlepsze wspomnienia z wakacji", będzie okazja pochwalenia się swoimi przeżyciami. O zwycięstwie w poszczególnych konkursach decydować będzie głosowanie publiczności i wszystkich uczestników festiwalu. Nad festiwalem czuwać będzie duch zabawy i wspólnego śpiewania tak jak to dawniej na festiwalach w Miechowicach bywało. Wszystkich, którzy mają jakieś stare zdjęcia z dawnych Festiwali w Miechowicach organizatorzy proszą o przywiezienie i zaprezentowanie ich na wspomnieniowej wystawie.

 

Program festiwalu:

Sobota 22.11.2008

16.00-17.00 przyjazd uczestników

17.00-20.00 koncert konkursowy

20.00-21.00 przerwa na konsumpcję kanapek przywiezionych ze sobą, organizatorzy zapewniają gorącą herbatę

21.00-21.30 ogłoszenie wyników

21.30-białego rana "Nocne śpiewanie" i prezentacje oraz wymiana doświadczeń

 

Niedziela 23.11.2008

10.00 wspólny krąg i zakończenie festiwalu

Informację wprowadził(a): Kamil "KAMiL" Piotrowski - godz. 1:20, 13 listopad 2008, wyświetlono: 852 razy

Antek Stalich

wysłano: 8:14,14 listopad 2008

...spotykam się z konkursem, do którego zgłoszenia wysyła się na dwa dni przed ;-) To tylko taka luźna uwaga, proszę przyjąć ją z usmiechem ;-)
Odpowiedz na ten komentarz
KAMiL

wysłano: 10:48,14 listopad 2008

No fakt.. ale być może jest to spowodowane tym, że impreza ma być zdecydowanie na luzie, konkurs pewnie będzie jedną wielką integracją i nagrody, zwycięzcy nie będą się tak liczyć jak dobra zabawa. I tak się dziwię, że zgłaszać się nie można w dniu konkursu - tak jak na przykład na poetyckim festiwalu "Kwiaty na kamieniach", który też gości w MDK nr 1.
Odpowiedz na ten komentarz
RAD

wysłano: 20:0,14 listopad 2008

Jest Festiwal Piosenki Bieszczadzkiej "Bieszczadzkie Anioły", gdzie zgłoszenia do konkursu przyjmowane są wyłącznie w dniu konkursu, w ciągu dwóch godzin poprzedzających jego rozpoczęcie!!! To dopiero luz i uśmiech:)
Odpowiedz na ten komentarz
Antek Stalich

wysłano: 20:41,14 listopad 2008

Przecież to konkurs dla drużyn harcerskich, nie konkretnie dla zespołów muzycznych. Gitara i sympatyczne śpiewanie. Dotarło do do mnie z lekkim opóźnieniem, nie mam już zastrzeżeń. Pozdrawiam serdecznie!
Odpowiedz na ten komentarz
Ola

wysłano: 22:0,20 listopad 2008

Witam! Na początku chciałam powiedzieć, że o festiwalu wiadomo było od pażdziernika;) A jeżeli chodzi o zgłosznia w dniu festiwalu to chcemy dać szanse każdemu się wykazać jeżeli poczuje się na siłach...:) Nagrody również sa przewidziane;) W imieniu moim i głównego organizatora zapraszam do wspólnego śpiewu i wspólnej zabawy
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI