Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

Festyn Europejski w Sosnowcu - folkowo-szantowa rozgrzewka przed WFMF EUROSZANTY & FOLK 2008

1 maja 2008 r. w Parku Sieleckim w Sosnowcu plenerowy koncert promujący  WORLD FUSION - MUSIC FESTIVAL SOSNOWIEC 2008  -  EUROSZANTY & FOLK.

 

Podczas rozgrzewki przed wrześniowym festiwalem  na scenie w Parku Sieleckim zobaczymy i

...

1 maja 2008 r. w Parku Sieleckim w Sosnowcu plenerowy koncert promujący  WORLD FUSION - MUSIC FESTIVAL SOSNOWIEC 2008  -  EUROSZANTY & FOLK.

 

Podczas rozgrzewki przed wrześniowym festiwalem  na scenie w Parku Sieleckim zobaczymy i usłyszymy następujące zespoły: PERŁY I ŁOTRY, SĄSIEDZI, TONAM & SYNOWIE, HAYDAMAKY, NATURAL MYSTIC.

Gwiazdą tego koncertu będzie ukraińska rokowo-folkowa grupa HAYDAMAKY, wystarczy powiedzieć, że obecnie album "Ukraine Calling" zajmuje siódmą pozycję na World Musics Chart Europe, zaś utwór "Za nashov stodolov" znalazł się na playliście Charley Gilletta.


Nasi pozostali wykonawcy to przedstawiciele trzech gatunków muzycznych. Perły i Łotry oraz Tonam & Synowie to szanty w najlepszym wykonaniu, gdzie głosy to najważniejsze instrumenty muzyczne. Sąsiedzi to folkowo-szantowa grupa, która podczas tegorocznego festiwalu Shanties w Krakowie zdobyła  Grand Prix za wykonanie irlandzkiej pieśni "Johnny, I hardly knew 'Ya" .

 

Natural Mystic to odmienna muzyka wywodząca się z Jamajki, ale jak mówią sami, to nie tylko klasyczne reggae.

 

Muzyczna różnorodność zaproszonych wykonawców na pierwszomajowym koncercie pozwoli  na przybliżenie planowanej atmosfery na wielkim festiwalu  WORLD FUSION - MUSIC FESTIVAL SOSNOWIEC 2008. Festiwal ten upłynie pod hasłem EUROSZANTY & FOLK, dlatego przenikanie się tych gatunków zarówno podczas tego koncertu jak i całego wrześniowego festiwalu pozwoli na niezwykłą muzyczna podróż.

 

Koncert w sosnowieckim Parku Sieleckim pomyślany jest jako promocja festiwalu, a jednocześnie wielkie centrum informacyjne o tym niezwykłym muzycznym wydarzeniu.

 

Podczas tego koncertu po raz pierwszy ogłosimy kto będzie GWIAZDĄ tegorocznego WORLD FUSION - MUSIC FESTIVAL SOSNOWIEC 2008  -   EUROSZANTY & FOLK. Zapowiemy również wykonawców, którzy zagrają i zaśpiewają przez wszystkie festiwalowe dni. Będzie okazja do porozmawiania z organizatorami oraz zobaczenia planu całej festiwalowej infrastruktury.  Koncert będzie również okazją do zaprezentowania sponsorów festiwalu oraz patronów medialnych.

 

W trakcie trwania koncertu będzie można wygrać karnety wstępu na wrześniowy festiwal.

 

Koncert w Parku Sieleckim został zorganizowany przez Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Miejskiego w Sosnowcu i Biuro Organizacyjne World Fusion - Music Festival Sosnowiec. Koncert poprowadzi Michał Czernek - jeden z członków zespołu Tonam & Synowie oraz wirtualnie - Dyrektor Artystyczny tegorocznej edycji festiwalu Maciej Jędrzejko.

 

Serdecznie zapraszamy!

Jasiek Ptak

 

więcej na: www.euroszanty.sosnowiec.pl

Informację wprowadził(a): Jan "Jasiek" Ptak - godz. 23:40, 21 kwiecień 2008, wyświetlono: 791 razy

Miłośnik szant

wysłano: 7:9,22 kwiecień 2008

TONAM and SYNOWIE to szanty w najlepszym wykonaniu Na przykład ta piękna morska pieśń pracy dawnego pokładu, no niech będzie, piosenka żeglarska: "Tak się nagle zachmurzyło Szaro sine ciężkie niebo Zobaczyłem Cię za oknem Wejdź do domu to nie zmokniesz Może Ciebie tam nie było Tylko ze mną coś się stało Znów mnie oszukała miłość Tak pragnąłem Twego ciała I widzę tylko Twoje kapelusze Jak statki na niebie Jak statki na niebie Jak statki na niebie Ciemne chmury wiatr przegonił Kiedy chciałem je dogonić I zmieniła się pogoda Wiem, że jutro cię tu spotkam Teraz sobie przypominam Dzisiaj tutaj być nie mogłaś Przecież jeszcze nie wróciłaś Może lepiej, bo nie zmokłaś I widzę tylko Twoje kapelusze Jak statki na niebie Jak statki na niebie Jak statki na niebie" (Z repertuaru zespołu Tonam i Synowie)
Odpowiedz na ten komentarz
miłośnik szant2

wysłano: 10:49,22 kwiecień 2008

świetne
Odpowiedz na ten komentarz
A

wysłano: 12:39,22 kwiecień 2008

Po ile będą bilety na koncerty? Chyba to jest najważniejsze.
Odpowiedz na ten komentarz
YenJCo

wysłano: 1:28,23 kwiecień 2008

za free :) Zapraszamy. PS panowie "miłośnicy..." a może by tak się podpisac jak tacy odważni jesteście? Czy to tylko taka internetowa odwaga ratlerka? Hał hał.... pi pi pi... yen
Odpowiedz na ten komentarz
a

wysłano: 5:33,23 kwiecień 2008

A może warto nieobrazać nikogo Panie Yen...? Ktoś zadał pytanie. A Pan już jako ten przewrażliwiony o "ratlerku", itp. Tym razem w podobnej tonacji spytam: Czy w ten sposób wychodzą Pańskie kompleksy?
Odpowiedz na ten komentarz
Greg C.

wysłano: 6:25,23 kwiecień 2008

Cóż, jeżeli tępienie tego typu wypowiedzi i internetowego chamstwa jest kompleksem - to ja też jestem zakompleksiony! I myślę, że spora część społeczeństwa jest zakompleksiona... Bo nie wiem jak to jest, ale prawdopodobnie będziemy mieli do czynienia z największą folkową imprezą w kraju i oczywiście zawsze znajdzie się jakiś maruda, który będzie zajmował się krytykanctwem. Nie krytyką - krytykanctwem. Hola, hola... a może on w ten sposób leczy swoje kompleksy?
Odpowiedz na ten komentarz
Miłośnik szant

wysłano: 6:41,23 kwiecień 2008

Wypowiedź Grega C. zaskakuje. On i jego formacja "Beltaine" mieszczą się w pełni w formule festiwalu zawierającego słowo "FOLK". Niepokoi jego alergiczna reakcja na zasadzie "kto ma jakiekolwiek komentarze na temat festiwalu i wykonawców tam występujących ten szczeka". Niewątpliwie jest to obrażanie uczestników dyskusji podane na publicznym forum. A Szantymaniaka czyta każdy, także decydenci. Do reakcji Macieja Jędrzejko jesteśmy już przyzwyczajeni, ale żeby pan, panie Grzegorzu? Tonam and Synowie (zespół szantowy) nie potrafi się zdecydować czy nie nazywa się Avocado (zespół popowy). Trudno mieć nadzieję, że na ogromnej imprezie masowej oprą się pokusie śpiewania pod publiczkę, czyli śpiewania popu. Tonam and Synowie był zespołem szantowym, ale to zamierzchła historia.
Odpowiedz na ten komentarz
Jachu

wysłano: 7:45,23 kwiecień 2008

...i na mszę ogonem dzwoni..."
Odpowiedz na ten komentarz
SKRZYPACZKA

wysłano: 8:5,23 kwiecień 2008

Tonam&Synowie - zespół o niesamowitych możliwościach wokalnych, abstrakcyjnych, wręcz szalonych pomysłach i wielkiej odwadze, by te pomysły realizować. Dzięki temu, że kiedyś zaistnieli w muzyce popularnej zmienili się. Na lepsze, na gorsze - to już osobista kwestia każdego odbiorcy. Podczas tegorocznego Shanties zaśpiewali utwór: "Jak statki na niebie" z repertuaru DeMono - taki był zamysł wieczornego koncertu. Piosenki zupełnie nie szantowe, które w mniejszym bądź większym stopniu odnoszą się do wiatru, wody, morza, statków i tym podobnych. Ale przecież Tonamy nie były jedynym zespołem, który wystąpił podczas tego koncertu. Czy jeśli wspominamy o Perłach i Łotrach mówimy, że to Ci co rozbierają się na scenie i śpiewają "Chałupy welcome to"? (A mi się wydawało, że to kawałek pana Wodeckiego). Albo kiedy rozmawiamy o Klangach na myśl przychodzą nam śmieszne ubranka z koncertu dziecięcego (ach, ta biała koszula Krzysia Delikata) lub wieczorne wykonanie kawałka "Monika, dziewczyna ratownika"? Jeśli nie, to dlaczego czepiamy się Tonamów. Bardzo się cieszę, że zespół Tonam i Synowie wystąpi w Sosnowcu 1 maja. Znowu będę mogła posłuchać ich świetnych aranżacji i warsztatu wokalnego. Na scenie razem z Perłami i Łotrami i Sąsiadami tworzą dla mnie mieszankę wybuchową - która już powoduje eksplozję radości, a co to będzie 1 maja... Pozdrawiam wszystkich miłośników szant, piosenki żeglarskiej i baaaardzo szeroko pojętego folku (również tego pop'owego).
Odpowiedz na ten komentarz
Miłośnik szant

wysłano: 8:33,23 kwiecień 2008

SKRZYPACZKA napisał: Podczas tegorocznego Shanties zaśpiewali utwór: \"Jak statki na niebie\" z repertuaru DeMono - taki był zamysł wieczornego koncertu. Piosenki zupełnie nie szantowe, które w mniejszym bądź większym stopniu odnoszą się do wiatru, wody, morza, statków i tym podobnych. Ale przecież Tonamy nie były jedynym zespołem, który wystąpił podczas tego koncertu. Czy jeśli wspominamy o Perłach i Łotrach mówimy, że to Ci co rozbierają się na scenie i śpiewają \"Chałupy welcome to\"? (A mi się wydawało, że to kawałek pana Wodeckiego). Albo kiedy rozmawiamy o Klangach na myśl przychodzą nam śmieszne ubranka z koncertu dziecięcego (ach, ta biała koszula Krzysia Delikata) lub wieczorne wykonanie kawałka \"Monika, dziewczyna ratownika\"? Jeśli nie, to dlaczego czepiamy się Tonamów. [...] Pozdrawiam wszystkich miłośników szant, piosenki żeglarskiej i baaaardzo szeroko pojętego folku (również tego pop\'owego). Statki na niebie, parostatek... Nic już nie pozostaje, tylko zaprosić jako gwiazdy De Mono oraz Krzysztofa Krawczyka, w końcu oni zrobią to autentyczniej. Można postawić tym wykonawcom warunek, aby śpiewali wyłącznie piosenki zawierające słowa \"woda\", \"wiatr\", \"statki\", \"rejs\", słowem cokolwiek kojarzy się z żeglarstwem i marynistyką, nawet jak mówi o czymś zupełnie innym. Wszak to bardzo szeroko pojęty folk. Wszystko jest folkiem. Naturalnie, De Mono czy Krawczykowi będzie trzeba zapłacić więcej, ale za to kilka tysięcy widzów gwarantowane, można i trzeba wprowadzić bilety. A potem mówią o szantach, że to muzyka niskich lotów, rozrywka dla pijanych żeglarzy, pieśń biesiadna...
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI