Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

Gadki z Chatki nr 74

 

Pismo Folkowe "Gadki z Chatki" od 1996 roku odpowiada na zapotrzebowanie słuchaczy muzyki etnicznej i folkowej, ukierunkowane na branżową prasę. Z kilkustronnicowego, wydawanego amatorsko zina przez 12 lat "Gadki..." stały się profesjonalnym pismem ...

 

Pismo Folkowe "Gadki z Chatki" od 1996 roku odpowiada na zapotrzebowanie słuchaczy muzyki etnicznej i folkowej, ukierunkowane na branżową prasę. Z kilkustronnicowego, wydawanego amatorsko zina przez 12 lat "Gadki..." stały się profesjonalnym pismem poświęconym folkowej niszy.

O folkowej scenie (sensu largo) na "Szantymaniaku" piszemy rzadko, właściwie tylko przy okazji przecinania się szlaków muzyki żeglarzy z imprezami lub wydawnictwami folkowymi. Tak jest i tym razem. W 74. numerze "Gadek z Chatki" możemy przeczytać prezentację zespołu Banana Boat, opracowaną na podstawie rozmowy z muzykami.

Dodatkową gratką dla prenumeratorów jest płyta tego zespołu, zawierająca materiał z debiutanckiego krążka "A morze tak, a może nie...".

"Gadki z Chatki" to czasopismo warte uwagi nie tylko z powodu tej publikacji. W najnowszym numerze można poczytać m.in. o rewelacyjnej grupie Żywiołak, pogańskich wierzeniach, miejskim folku i wyprawach do Japonii. Oprócz tego "Gadki..." publikują już 18. odcinek "Ossowera", czyli encyklopedii polskiego folku pod redakcją Wojciecha Ossowskiego, znanego radiowcem propagatora muzyki folkowej.

Czasopismo powinno być dostępne w większych salonach prasowych, warto też zapoznać się ze stroną www.gadki.lublin.pl, gdzie można znaleźć dokładne dane na temat sieci sprzedaży pisma.

Informację wprowadził(a): Rafał "Taclem" Chojnacki - godz. 7:46, 17 czerwiec 2008, wyświetlono: 834 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI