Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

GKS 2010 już we wrześniu!

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Żeglarskiej "Graniczna Kuźnia Szant" doczekał się kontynuacji. Już w dniach 3-4 września w Zgorzelcu po raz drugi odbędzie się niepowtarzalne spotkanie miłośników pieśni rodem z pokładów starych żaglowców.

Rok temu wszystko robione było pierwszy raz. Rok temu była wielka niewiadoma: uda się czy się nie uda. Rok temu pogoda nam sprzyjała. Rok temu... Tak można by wyliczać w nieskończoność. Na szczęście nasze pierwsze doświadczenia z organizacją dosyć dużej (jak na nasze warunki) imprezy mamy już za sobą. Wiele się nauczyliśmy. Wiele nocek zarwaliśmy. Ale naprawdę było warto. Zaszczyciło nas swoją obecnością wielu wspaniałych ludzi, którzy w naszym mniemaniu, stworzyli niezapomniana atmosferę I edycji GKS-u. A ludzie są przecież najważniejsi. Nie wiemy czy uda nam się powtórzyć tę niepowtarzalną atmosferę, ale na pewno będziemy się starali.

Na chwilę obecną możemy powiedzieć, że na pewno nie zabraknie u nas w tym roku przynajmniej jednego ”Jurka„. Z pewnością zawita do nas w tym roku również osobowość, charakteryzującą się szczególnym „podejściem” do dóbr doczesnych. Pojawią się również wielcy nieobecni ostatnich lat. Przed nami, jak mniemamy wiele atrakcji: świetne zespoły, niezapomniana atmosfera „KUŹNI” (kto był, mamy nadzieję, że potwierdzi), śpiewy do białego rana oraz wspaniałe i niepowtarzalne (o co ostatnio trudno) Jury.

Tak jak zeszłego roku, mamy zamiar szczególny nacisk położyć na cześć konkursową naszego festiwalu. Wysoka nagroda dla zwycięzcy (w tym roku to 4200 zł), gwarancja przyznania tejże oraz profesjonalne podejście do „podmiotów konkursowych” stanie się z pewnością naszą wizytówką. Takie mamy przynajmniej aspiracje. Podkreślając nasze szczególne podejście do przesłuchań konkursowych, w tym roku postanowiliśmy poszerzyć formułę konkursu o dwie kategorie: dzieci wieku przedszkolnego oraz szkoły podstawowe. Zapraszamy już teraz wszystkich chętnych o nadsyłanie zgłoszeń do konkursu. Naprawdę warto.

W dniach bezpośrednio poprzedzających GKS 2010 zapraszamy wszystkich chętnych na Tydzień Kultury Marynistycznej: „Nysą do Bałtyku”. W ramach tego tygodnia będziemy chcieli wszystkim chętnym przybliżyć w miarę przystępny sposób, szeroko pojętą kulturę ludzi mórz i oceanów. Będzie to takie swoiste wprowadzenie teoretyczne do naszego GKS-u.

Cóż jeszcze…

Zapomniałem napomknąć, iż w ramach festiwalu, w sobotę 4 września w godzinach południowych, odbędą się regaty na pobliskim jeziorze „Witka” o Puchar Prezesa Sekcji Żeglarskiej KS Turów. Zespoły biorące udział w naszym festiwalu (tak goście jak i konkursowicze), będą mogły więc wykazać się również żeglarskimi umiejętnościami praktycznymi. Po regatach ognisko i coś „na ząb”.

W ramach festiwalu ogłaszamy również konkurs fotograficzny tematycznie nawiązujący oczywiście do szeroko pojętej tematyki marynistycznej. Główna nagroda to 1000 zł.

Po szczegółowe informacje zapraszamy wszystkich na nasza stronę internetową: www.szanty.zgorzelec.pl, na której systematycznie pojawiać się będą informacje dotyczące festiwalu GKS Zgorzelec 2010 oraz imprez i konkursów towarzyszących.

Nie rozpisując się za wiele, pozwolę sobie jeszcze raz zaprosić wszystkich do odwiedzenia w dniach 3-4 września 2010 roku naszych skromnych zgorzeleckich progów. Słonecznej pogody zagwarantować nie możemy, ale całą resztę jak najbardziej.

 

autor: Artur Dziuk

Więcej informacji: http://szanty.zgorzelec.pl

Informację wprowadził(a): Andrzej "Gasiu" Gansiniec - godz. 22:40, 22 maj 2010, wyświetlono: 1526 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI