Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

Gliwiczanie na folkowo

Sezon żeglarski już się rozpoczął na dobre. Przed nami także letnia seria festiwali piosenki żeglarskiej. Wraz z zespołem Indygo oraz gliwickim stowarzyszeniem GTW postanowiliśmy wejść w ten okres jakoś wyjątkowo, a że Sąsiadów dawno w Gliwicach na klubowym graniu nie

...

Sezon żeglarski już się rozpoczął na dobre. Przed nami także letnia seria festiwali piosenki żeglarskiej. Wraz z zespołem Indygo oraz gliwickim stowarzyszeniem GTW postanowiliśmy wejść w ten okres jakoś wyjątkowo, a że Sąsiadów dawno w Gliwicach na klubowym graniu nie słyszano...

"Szantowe rozpoczęcie lata", które organizuje stowarzyszenie GTW, to, mamy nadzieję, nie tylko inauguracja wakacji, ale i początek serii występów Sąsiadów w ich mieście. Ostatni taki, klubowy koncert Sąsiadów w Gliwicach miał miejsce w tawernie Latarnia w kwietniu 2007 roku. Od tamtego czasu, poza występami plenerowymi, nie udało nam się znaleźć lokalu na grania. Te, do których trafialiśmy, były albo za małe, albo właściciele nie byli takim koncertem zainteresowani. Nawet "naszą" Spiralę (najstarszy klub studencki w Polsce) zamknięto ostatnio ze względów bezpieczeństwa.

Z pomocą przyszło stowarzyszenie GTW, które w czasach działalności Latarni organizowało tam kilka imprez. Darek Opoka, jeden z członków stowarzyszenia, zaproponował nam na początku roku zorganizowanie koncertu Sąsiadów w Gliwicach. Pomysłów było kilka. Ostatecznie jutro, tj. 25 czerwca, zapraszamy na "Szantowe powitanie lata" do klubu "Promil" na ulicę Wyszyńskiego w Gliwicach (300 m od dawnej Latarni).

Wystąpią folkowi reprezentanci Gliwic, dwa zespoły muzyczne (Indygo i Sąsiedzi) oraz reprezentacja zespołu tanecznego (Salake). Nagłaśniać całość będzie Adam Romański, także folkowiec, choć już nie z Gliwic. Będzie więc i żeglarsko, i irlandzko. Mamy nadzieję, że choć na chwilę przywrócimy klimat dawnej Latarni i przywołamy lato!

Zapraszamy
Sąsiedzi, Indygo, GTW

Szczegóły w dziale Koncerty

PS. UWAGA! W związku z otrzymaniem dofinansowania imprezy od Urzędu Miasta i sponsorów wstęp na imprezę BEZPŁATNY!!!

Informację wprowadził(a): Kamil "KAMiL" Piotrowski - godz. 15:31, 24 czerwiec 2009, wyświetlono: 675 razy

KAMIL

wysłano: 0:55,26 czerwiec 2009

no poczułem się jak za dawnych czasów w Latarni, i o to chodziło... było cudnie. Salake, GTW, Adamsie, Indygo... dziękujemy!
Odpowiedz na ten komentarz
mrufa

wysłano: 19:2,26 czerwiec 2009

Oj zacny był ten koncercik - miła uczta. Dzięki Wam wielkie
Odpowiedz na ten komentarz
Figa

wysłano: 9:36,27 czerwiec 2009

Serdeczne pozdrowienia dla wszystkich szantymaniaków i mojego ulubionego zespołu Mechanicy Szanty. Jade specjalnie z cała rodzinka do Gdyni żeby móc ich posłuchac.
Odpowiedz na ten komentarz
Brzydki Piotruś

wysłano: 15:6,27 czerwiec 2009

Byliśmy, browarek piliśmy i bawiliśmy się super jako i zwykle kiedy na estradzie "Sąsiedzi". Gratulujemy pomysłu z suportem "Indygo". Domi Twoje dziewczyny rozkwitają muzycznie i estradowo z sezonu na sezon, no po prostu miodzio. Wielki szacunek Dominiko. A sam koncert? no cóż wróciły klimaty kochanej Latarni - dzięki wszystkim latarniakom za stworzenie wspaniałej atmosferki. A "Sąsiedzi" to uznana marka, więc koncert był super - serdeczne dzięki, jesteście WIELCY. Czekamy na kolejne występy w gliwickim mateczniku. Osobne podziękowania dla Kamila za info o koncercie. Brzydki piotruś ze swoją Zgagą
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI