Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

Happy Crew o Uniejowie

W dniach 19 i 20 czerwca 2010 r. odbył się pierwszy festiwal szantowy w ramach VIII Dni Wody w Uniejowie. Gospodarzem i organizatorem festiwalu były Termy Uniejów oraz zespół Ryczące Dwudziestki.

W pierwszym dniu festiwalu odbył się konkurs, w którym wzięły udział następujące zespoły:

Bez Paniki – Dąbrowa Górnicza

Happy Crew – Bytom

Nok Rei – Częstochowa

oJ taM – Częstochowa

Shantażyści – Opole

 

Po ogłoszeniu werdyktu (I miejsce - Happy Crew, II miejsce - Bez Paniki, III miejsce - oJ taM) wystąpiły gwiazdy polskiej sceny szantowej: Ryczące Dwudziestki, Drake oraz Mechanicy Shanty. W niedzielę 20 czerwca zagrali: Hambawenah, Prawdziwe Perły i EKT Gdynia.

 

Przedstawiamy relacje członków zespołu Happy Crew, który uczestniczył w pierwszym dniu festiwalu:

Festiwal w Uniejowie z całą pewnością mogę zaliczyć do jednego z najlepszych w Polsce! Bardzo mi się podobało pod wieloma względami, zarówno wynikającymi z organizacji samej imprezy, jak i miejsca, czy po prostu miłej atmosfery. Pomysł wizyty w tamtejszych termach był bardzo, bardzo trafiony. Niezwykle przyjemnie było wygrzewać się w gorącym basenie i jednocześnie słuchać szant płynących ze znajdującej się kilka metrów dalej sceny. Jednym słowem - super!

Magda

 

Zacząłbym od genialnego położenia miejsca, blisko od Rynku i ośrodka, w którym spaliśmy, a co najważniejsze - duży plac, na którym można było poszaleć. Co do przebiegu konkursu - fajną sprawą było to, ze organizatorzy sami wybrali zespoły, które rywalizowały ze sobą. Każdy z zespołów miał swoje 25 minut. Czas ten w pełni pozwalał wykazać się zespołom pod każdym względem. Szkoda tylko, że akustyk niewiele słyszał, nie wspominając o czarnej magii, którą uprawiał nad każdym suwakiem na mikserze. Bardzo podobała mi się możliwość skorzystania z ciepłych źródeł, gdzie wraz z zespołem wyszaleliśmy się na maxa! Na zakończenie naszego pobytu na festiwalu bawiliśmy się pod sceną wraz z zaprzyjaźnionym zespołem Shantażyści (pozdrawiamy Was, chłopaki!) w rytm utworów granych przez Mechaników Shanty. Mieliśmy okazję zaznać wielu wrażeń: dobrej zabawy, ostrej rywalizacji, odrobiny stresu oraz błogiego relaksu.

Adam

 

W Uniejowie przywitano nas bardzo ciepło i zapewniono miłe atrakcje, m.in. godzinną kąpiel w basenach termalnych, która bardzo nas zrelaksowała. Zapewniono nam świetne warunki. Jeżeli chodzi o sam koncert i nagłośnienie było ok. Jedynym problemem był pan akustyk. Gratuluję organizatorom, a szczególni Qni z RO20. Fantastyczny festiwal!

Martyna

Zobacz także

W naszym archiwum

Informację wprowadził(a): Michał Nowak - godz. 23:27, 4 lipiec 2010, wyświetlono: 1714 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI