Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

High Seas & Low Lands Tour - ostatnia szansa!

High Seas & Low Lands Tour przetacza się przez nasz kraj niczym potężne uderzenie szkwału z dalekiej Północy. Dziś ostatnia szansa na złapanie w żagle mocnego podmuchu hardrockowej muzyki rodem z dalekiej Skandynawii!

O godzinie 19:00 w krakowskim

...

High Seas & Low Lands Tour przetacza się przez nasz kraj niczym potężne uderzenie szkwału z dalekiej Północy. Dziś ostatnia szansa na złapanie w żagle mocnego podmuchu hardrockowej muzyki rodem z dalekiej Skandynawii!

O godzinie 19:00 w krakowskim klubie "Studio" ostatni akord tournee zespołów Týr, Alestorm i Heidevolk. Jako support wystąpi grupa Witchking, dla której będzie to specjalny, bo ostatni koncert z obecnym wokalistą Tomaszem "Stormem" Twardowskim.

Przypomnijmy:

- Týr są grupą o niepowtarzalnym stylu gry i śpiewu, znaną każdemu szanującemu się miłośnikowi metalu i folku, kwartetem pochodzącym z Wysp Owczych, czyli małego archipelagu na północnym Oceanie Atlantyckim. Ich inspiracje to tradycyjna muzyka farerska, staronordycka mitologia oraz twórczość Black Sabbath, Dream Theater i elementy muzyki klasycznej. Zespół wydał do tej pory 4 albumy: "How Far to Asgaard" z 2002 r., "Eric the Red" z 2003 r., "Ragnarok" z 2006 r. i "Land" z 2008 r. Najnowszy, zatytułowany "By the Light of the Northern Star", będzie miał premierę późną wiosną br. Na MySpace można już dziś posłuchać "Hold the Heathen Hammer High" i "Northern Gate" - utworów zwiastujących tę płytę!

www.myspace.com/tyr1

- Alestorm to pirackie objawienie europejskiego folk metalu, gotowe do przejęcia sterów pod wściekle łopoczącą, choć mocno poszarpaną banderą, na której do niedawna widniało logo Running Wild. Szkoci z Alestorm depczą po piętach ojcom pirackiej mocnej nuty i już zagrażają ich pozycji, co dowodzi, że nic nie jest dane raz na zawsze, a wilk morski musi pozostać czujny dniem i nocą. Po świetnym debiutanckim albumie "Captain Morgan's Revenge" z 2008 r., który popchnął ich na wzburzone wody sławy, w kwietniu br. zadadzą drugi, jeszcze mocniejszy cios - na horyzoncie album "Black Sails at Midnight", którego zwiastun, pieśń pt. "Keelhauled", jest już dostępny na MySpace!

www.myspace.com/alestorm

- Heidevolk mają na koncie 2 bardzo ciekawe albumy ("De Strijdlust is Geboren" z 2005 r. i "Walhalla Wacht" z 2008 r.), sporo festiwali za sobą, a jeszcze więcej w planach na 2009 r., duże grono oddanych fanów i wdzięczność władz ich rodzinnej Geldrii, czyli największej prowincji Holandii, za promowanie rodzimej kultury i historii - germańska przeszłość tej krainy przewija się w tekstach większości śpiewnych i mocnych utworów zespołu.

www.myspace.com/officialheidevolk

 

Bilety w cenie 60 zł dostępne przed koncertem, w krakowskim "Metal Shopie" oraz w Eventim.

Szantymaniak jest patronem medialnym trasy!

Informację wprowadził(a): Michał Nowak - godz. 9:41, 21 kwiecień 2009, wyświetlono: 707 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI