Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

High Seas & Low Lands Tour

Od pisku mew, szkwałów i gniewu potężnego Atlantyku po kołysane wiatrem łąki i lasy niderlandzkiej Geldrii, do tego mitologia skandynawska, germańska i zuchwałe czyny piratów - takie bogactwo klimatów i inspiracji drzemie w hard rocku wykonywanym przez zespoły biorące udział w High

...

Od pisku mew, szkwałów i gniewu potężnego Atlantyku po kołysane wiatrem łąki i lasy niderlandzkiej Geldrii, do tego mitologia skandynawska, germańska i zuchwałe czyny piratów - takie bogactwo klimatów i inspiracji drzemie w hard rocku wykonywanym przez zespoły biorące udział w High Seas and Low Lands Tour, czyli minitrasie o arcyciekawym składzie, która w dniach 19-21 kwietnia obejmie kolejno poznański Eskulap, wrocławskie Alibi i krakowskie Studio. Wystąpią: Týr (Wyspy Owcze), Alestorm (Szkocja), Heidevolk (Holandia), do tego w w każdym mieście  zacny lokalny support!

Týr
Są grupą o niepowtarzalnym stylu gry i śpiewu, znaną każdemu szanującemu się miłośnikowi metalu i folku, kwartetem pochodzącym z Wysp Owczych, czyli małego archipelagu na północnym Oceanie Atlantyckim. Ich inspiracje to tradycyjna muzyka farerska, staronordycka mitologia oraz twórczość Black Sabbath, Dream Theater i elementy muzyki klasycznej. Zespół wydał do tej pory 4 albumy: "How Far to Asgaard" z 2002 r., "Eric the Red" z 2003 r., "Ragnarok" z 2006 r. i "Land" z 2008 r. Najnowszy, zatytułowany "By the Light of the Northern Star", będzie miał premierę późną wiosną br. Týr, muzyczna gwiazda z Północy, są już coraz bliżej Polski, kilka dni po Wielkanocy wreszcie znów będą z nami!
www.myspace.com/tyr1Alestorm
To pirackie objawienie europejskiego folk metalu, gotowe do przejęcia sterów pod wściekle łopoczącą, choć mocno poszarpaną, banderą, na której do niedawna widniało logo Running Wild. Szkoci z Alestorm depczą po piętach ojcom pirackiej mocnej nuty i już zagrażają ich pozycji, co dowodzi, że nic nie jest dane raz na zawsze, a wilk morski musi pozostać czujny dniem i nocą. Po świetnym debiutanckim albumie "Captain Morgan's Revenge" z 2008 r., który popchnął ich na wzburzone wody sławy, w kwietniu br. zadadzą drugi, jeszcze mocniejszy cios - na horyzoncie album "Black Sails at Midnight"!
www.myspace.com/alestorm
Heidevolk
Mają na koncie 2 bardzo ciekawe albumy ("De Strijdlust is Geboren" z 2005 r. i "Walhalla Wacht" z 2008 r.), sporo festiwali za sobą, a jeszcze więcej w planach na 2009 r., duże grono oddanych fanów i wdzięczność władz ich rodzinnej Geldrii, czyli największej prowincji Holandii, za promowanie rodzimej kultury i historii - germańska przeszłość tej krainy przewija się w tekstach większości śpiewnych i mocnych utworów zespołu.
www.myspace.com/officialheidevolk


Koncerty odbędą się w klubach:
- Poznań, Eskulap, niedziela, 19 kwietnia
- Wrocław, Alibi, poniedziałek, 20 kwietnia
- Kraków, Studio, wtorek, 21 kwietnia


BILETY: 48 PLN / 60 PLN, EVENTIM I ICH PLACÓWKI W CAŁEJ POLSCE (SZCZEGÓŁOWA LISTA NA WWW.EVENTIM.PL), KLUBY, SKLEPY: KRAKOWSKI "METAL SHOP", KATOWICKI "ALL", RÓWNIEŻ ALLEGRO.PL


tekst i zdjęcia:
materiały prasowe organizatora

Podyskutuj o zespołach na forum

Informację wprowadził(a): Kamil "KAMiL" Piotrowski - godz. 17:44, 4 kwiecień 2009, wyświetlono: 657 razy

Gr0m

wysłano: 15:51,5 kwiecień 2009

A wieś stołeczną omijają? Pięknie, pięknie. Chyba się koledzy ze stodoły i proximy nie popisali.
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI