Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

HOVERLA

HOVERLA - Premierowy koncert nowej formacji muzycznej z Wrocławia podczas Festiwalu Szanty we Wrocławiu 1.03.2012

 

HOVERLA

folk&rock


Tradycje muzyczne Polski i Ukrainy połączone rockową energią Wrocławia.


Hoverla to polsko-ukraiński skład, swobodnie czerpiący muzyczne inspiracje z polskiej, ukraińskiej i łemkowskiej muzyki ludowej, rocka, jazzu, reggae czy ska. Założony w 2011 roku przez Katarzynę Jakubiak (Rzepczyno Folk Band) i Pawła Aleksanderka (Orkiestra Samanta)

Oryginalne charakter tej fuzji zapewniają współczesne teksty i mocne aranżacje powstające na bazie ludowych melodii.

 

Połączenie mocnej, rockowej sekcji z dynamicznymi folkowymi skrzypcami, gitarą akustyczną i silnym energetycznym wokalem, daje w Hoverli niezwykle żywiołową mieszankę, na koncertach wciągającą publiczność w muzyczny wir.

Poza tym, Hoverla to dziś najwyższy szczyt Ukrainy i Pasma Beskidów, przez który niegdyś przebiegała granica Polski.


Więcej na stronach zespołu:

www.hoverla.pl

www.facebook/hoverla


Video z premierowego koncertu nas Festiwalu "Szanty we Wrocławiu" - 1.03.2012

http://www.youtube.com/watch?v=k57lOVBchOw&feature=youtu.be&fb_source=message

 

 

 

 

 


SKŁAD ZESPOŁU:

Lyubov Moroz

wokal

Pochodzi z Trostianecia w obwodzie winnickim Ukrainy. Zamiłowanie do muzyki i śpiewu pielęgnowała najpierw w chórze szkolnym, a następnie doskonaliła i rozwijała talent w szkole muzycznej łącząc specjalności choreografia i gra na fortepianie.

Niespokojny duch. Ciągle ucząca się, podróżująca aktywistka. Od zawsze zaangażowana w życie rodzinnego miasta i regionu, od dziecka uczestnicząca w rozmaitych kursach, warsztatach, konkursach tańca i śpiewu (solo oraz z grupą taneczną i chórem).

Z domu rodzinnego wyniosła miłość do tradycji, historii, języka i kultury Ukrainy, a jej ciekawość świata i chęć podróży sprawiła, że od 2008 r. studiuje we Wrocławiu Filologię Słowiańską – specjalność Ukrainistyka. Od 2009 r. śpiewa w uniwersyteckim chórze „Gaudium”.

Literacką i twórczą pasję przekłada również na próby dziennikarskie, pisze też wiersze oraz teksty piosenek.

Miss Urody – Trostianeć 2010 :-)

 


Katarzyna Jakubiak (z domu Tybulczuk :-)

Skrzypce

Miłością do muzyki, muzycznych tradycji i historii to jej stan naturalny. Od dziecka, razem z kierującym nią ojcem, akordeonistą, grała w kapeli ludowej zespołu pieśni i tańca Zamojszczyzna. W tym czasie, jak mówi, nauczyła się o muzyce ludowej najwięcej - jak ją grać, rozumieć, kochać. W Zamościu przez kilka lat grała też na fideli w Zespole Muzyki Dawnej „Capella all` Antico”. W kapelach ludowych grywała też we Wrocławiu, a przez ostatnie 3 lata współtworzyła zespół Rzepczyno.

Talent do skrzypiec od 7 roku życia doskonaliła w szkole muzycznej w rodzimym Zamościu, dyplom w szkole muzycznej im. R. Bukowskiego we Wrocławiu. Właśnie kończy Muzykologię na UWr., fascynując się i zajmując - z nieocenionym pożytkiem dla zespołu – etnomuzykologią. Ta jej pasja współgra z inną, komplementarną, podróżniczą.

Współzałożyciel zespołu HOVERLA

 


Paweł 'Alex' Aleksanderek

gitara akustyczna, wokal


Zakochany w morzu i muzyce, dużo podróżuje. Od zawsze zapalony żeglarz, jachtowy sternik morski, wielki pasjonat literatury marynistycznej. Inspiruje go folk, muzyka celtycka i etno. Ojciec sukcesu, lider, autor tekstów i kompozytor Orkiestry Samanta, którą steruje od 1999 r.

Współzałożyciel zespołu HOVERLA.

 


Jacek Lech

kontrabas

Wirtuoz kontrabasu. Zainteresowany rozmaitymi nurtami i ścieżkami muzycznymi – od jazzu i bluesa, przez muzykę etno, etno, acid i free jazz, folk, muzykę tradycyjną różnych krajów kultur oraz europejską muzykę klasyczną.

W swojej karierze współtworzył, występował i grał m.in. z zespołami Szafa Gra (1994-1996), Miejski Skansen Jazzowy – Filcaki, Balkan Folk Acoustic (1997 -2007), Skyscraper (1997), Loco Richter Band (1998-1999), Bassgroll (2003-2005), Katar (2004 2006), Krzywa Grzywa (2007-2012), John Mckevitt Band (2008-2009), Kwartet The Hook (aktualnie). Grywał też z Kamanem (1994-1995),Włodkiem Kiniorskim, Andrzejem Dudkiem-Dürerem, irańskim tablistą Emmamem, czasem też z Tomaszem Stańko czy zespołem Janina.

Laureat Rawa Blues Festiwal 1994.

 


Maciej Regulski

perkusja

Z wykształcenia konserwator zabytków,a wkróce także dziennikarz, którego życie kręci się wokół muzyki. Obecnie współtworzy zespoły związane z różnymi, często bardzo odległymi nurtami muzycznymi: żołnierski zespół Rota, wybuchową mieszankę kabaretu, reggae, folku i rock&roll, jaką jest Świnka Halinka oraz Diakonię Ewangelizacyjną w Złotoryi.

Miłość do perkusji zawdzięcza tradycjom rodzinnym oraz bratu Jakubowi, który był pierwszym nauczycielem i do dziś największym autorytetem. Perkusji nie wybierał sam. Była ona obok niego od najmłodszych lat i pozostaje jej wierny.

 

 

 

Andrzej Miller

gitara elektryczna

Po ojcu - pierwszym nauczycielu - fascynat gitary – klasycznej, akustycznej, obecnie elektrycznej.

Od nastolatka koncertował w Polsce z wałbrzyskimi zespołami. Zarówno w Polsce, jak i mieszkając w UK, grał gościnnie z rozmaitymi składami.

Na gitarze klasycznej gra obecnie w zespole Rota, na elektrycznej w pojechanym składzie Świnka Halinka.

Zobacz także

W naszym archiwum

Informację wprowadził(a): Paweł "Alex" Aleksanderek - godz. 23:17, 4 marzec 2012, wyświetlono: 2636 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI