Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

II Ogólnopolskie Regaty Szantymenów

 

II Ogólnopolskie Regaty Szantymenów

 

 

W dniach 18-20.08.2011 odbył się Weekendowy Maraton Szantowy w Sztynorcie organizowany przez TIGA S.A. i Agencję Artystyczno-Reklamową "Remik". Głównym wydarzeniem tych dni były II Ogólnopolskie Regaty Szantymenów odbywające się już po raz drugi w tym miejscu. Do regat przystąpiło 9 załóg składających się z członków zespołów szantowych, które miały do swojej dyspozycji jachty Fortuna 27 udostępnione dla regatowych szranek z flotylli TIGA YACHT. Głównym sędzią regat był Henryk Karczewski.


Regaty odbyły się 19.08.2011 na jeziorze Dargin przy bardzo silnych wiatrach i trudnych warunkach atmosferycznych. Ze względu na pogarszające się warunki pogodowe sędzia główny podjął decyzję o skróceniu regat do dwóch biegów z planowanych pięciu. Co godne wspomnienia w ocenie zarówno organizatorów jak i sędziów wszystkie załogi reprezentowały wysoki kunszt żeglarskich umiejętności, a rywalizacja była bardzo zacięta i wyrównana.

 

Ostatecznie wyniki regat wyglądają następująco:


I - EKT-Gdynia - skipper Grzegorz Grabowski


II - Mietek Folk - skipper Grzegorz Zalewski


III - Orkiestra Samanta - skipper Paweł „Alex” Aleksanderek


IV - kpt Waldemar Mieczkowski - skipper


V - Ryczące Dwudziestki - skipper Andrzej "Qnia" Grzela


VI - Korycki-Żukowska-Remiszewski - skipper Wojciech Pietruszewski


VII - Klang - skipper Paweł Delikat


VIII - Stara Kuznia - skipper Grzegorz Ostrowski


IX - Aura Mesy - skipper Przemysław Burel

 

 

Niniejszym organizatorzy oraz uczestnicy regat pragną gorąco podziękować: Markowi Remiszewskiemu za pomysł regat, doskonałą organizację i atmosferę, Panu Andrzejowi Skubale, który pomysł podchwycił i doprowadził do jego realizacji oraz Monice Romańskiej, która swym czarem i wdziękiem potrafiła okiełznać nawet żywioły.


Ponadto same zespoły szantowe chciałby pogratulować pomysłu regat szantymenów oraz podkreślić perfekcyjną organizację wydarzenia przez Marka Remiszewskiego i firmę TIGA YACHT oraz przede wszystkim podziękować sparingpartnerom za wspaniałą, sportową rywalizację.


 

Informację wprowadził(a): Paweł "Alex" Aleksanderek - godz. 13:23, 25 sierpień 2011, wyświetlono: 1629 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI