Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

Indygo - pierwszy samodzielny koncert

Ważny dzień zespołu Indygo już wkrótce. W poniedziałek 15 czerwca zespół da swój pierwszy samodzielny koncert. "Stara Kotłownia", mieszcząca się w gliwickim MDK, powinna zapełnić się niemałą już grupą sympatyków dziewcząt z Gliwic. Początek ...

Ważny dzień zespołu Indygo już wkrótce. W poniedziałek 15 czerwca zespół da swój pierwszy samodzielny koncert. "Stara Kotłownia", mieszcząca się w gliwickim MDK, powinna zapełnić się niemałą już grupą sympatyków dziewcząt z Gliwic. Początek o 18:30, wstęp wolny.

- To dla nas bardzo ważne wydarzenie. Pierwszy prawdziwy koncert. Publiczność jaka zgromadzi sie w "Starej Kotłowni" przyjdzie tylko i wyłącznie po to, by nas usłyszeć. Mamy małą tremę, ponieważ pragniemy, aby koncert był naprawdę wyjątkowy. Mamy nadzieję, że nie zawiedziemy naszych gości - powiedziała nam Sylwia Grochowska.

- Emocje, które towarzyszą mi od kilku dni na myśl o naszym PIERWSZYM samodzielnym koncercie, są niesamowite - dodała Ewelina Przybyła. - Tyle godzin spędzonych na próbach, tyle wysiłku, nieraz także zupełnego braku sił, tyle nadziei związanych z zespołem Indygo, tyle chęci i uczucia włożonego w śpiew i wreszcie się udało. Mamy nadzieję, że występ wypadnie jak najlepiej. Odbędzie się unplugged, bez nagłośnienia na małej scenie w MDK, którą nazwano "Starą Kotłownią", ponieważ faktycznie wcześniej w tym miejscu była po prostu kotłownia:) Myślę, że dzięki występowi unplugged Indygo będzie w stanie "zrobić" więcej na scenie, ponieważ mikrofony często udaremniały jakikolwiek ruch. Tym samym myślę, że wówczas nasza moc dziewięciu kobiet znacznie się zwiększy.

Zespół prowadzony przez doskonale znaną szantymaniakom Dominikę Płonkę powstał w 2005 r. Debiutancki występ na szantowej scenie ("Tratwa" w Katowicach) zakończył się zdobyciem II miejsca. Przełomem w karierze Indygo było zwycięstwo na tym samym festiwalu trzy lata później. W bieżącym roku zespół nie zwalnia tempa: II miejsce na bardzo silnie obsadzonym konkursie "Szant we Wrocławiu" i I miejsce na "Szantkach" w Kędzierzynie-Koźlu mówią same za siebie. Takie utwory jak Jump Isabel, Slide Water, Goodbye Fare You Well, Johnny Is a Roving Blade czy Oddech morza zrobiły wrażenie na niejednym konkursowym jury. Od niedawna Indygo występuje w tawernach jako

support Sąsiadów, teraz przyszedł czas na autorski, pełny występ.

- To przełomowy moment dla zespołu. Całe kształcenie polega na tym, żeby dziewczyny umiały same występować - mówi Dominika Płonka. - Oczywiście nie rezygnujemy ze współpracy, ale teraz cały koncert śpiewają już same, bez mojej pomocy. Wcześniejsze koncerty były "przy okazji" czegoś innego: festiwal, otwarcie sezonu itp. Teraz to będzie pierwszy koncert, gdzie na plakacie jest tylko Indygo.

Indygo wystąpi w składzie: Aneta Daszkowska, Natalia Daszkowska, Izabella Flasińska, Sylwia Grochowska, Julia Niestrój, Ewelina Przybyła, Aleksandra Sieja, Karolina Wolna, Agnieszka Wypych.

 

Posłuchaj Indygo na MySpace!

 

Foto: Tomasz GOLIŃSKI

Informację wprowadził(a): Michał Nowak - godz. 14:26, 12 czerwiec 2009, wyświetlono: 959 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI