Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

Konkurs na TRATWIE

Już 7-10.11.2008r. odbędzie się kolejny festiwal na Śląsku - TRATWA. W tym roku jego zmieniona forma każdemu powinna dostarczyć niezwykłych emocji. Zapowiadany jest szereg koncertów w Tawernie Festiwalowej STARY PORT w Chorzowie.

 

W piątek zapraszamy na koncerty

...

Już 7-10.11.2008r. odbędzie się kolejny festiwal na Śląsku - TRATWA. W tym roku jego zmieniona forma każdemu powinna dostarczyć niezwykłych emocji. Zapowiadany jest szereg koncertów w Tawernie Festiwalowej STARY PORT w Chorzowie.

 

W piątek zapraszamy na koncerty "Znów przyjechali żeglarze", w sobotę  "W tawernie portowej", w niedzielę "Powiedz skąd wieje wiatr", a w poniedziałek "Kiedy z morze wzywa nas". Szczegóły koncertów zostaną podane w połowie października 2008r.

           

Ponadto TRATWA to przede wszystkim konkurs, na który zapraszamy w sobotę 8.11.2008r. do Chorzowskiego Centrum Kultury o godz. 14.00. Koncert gwiazd i laureatów odbędzie się o godzinie 18.00.

 

Wszystkie zainteresowane zespoły serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie. Regulamin zamieszczamy poniżej:
UWAGA ZMIANA !!!


REGULAMIN FESTIWALU


1. Organizatorem konkursu jest Krakowska Fundacja Żeglarstwa, Sportu i Turystyki "Hals";. Współorganizatorami są Żeglarski KlubMorski w Katowicach i Chorzowskie Centrum Kultury.

2. Konkurs odbędzie się w Chorzowskim Centrum Kultury w dniu8 listopada 2008 roku (sobota) podczas Festiwalu Tratwa w godzinach od 14.00 do17.00.

 3. W konkursie mogąbrać udział soliści i zespoły, które wykonują muzykę związaną z morzem (szanty,pieśni kubryku i inne pieśni żeglarskie).

4. Każdy podmiot wykonawczy biorący udział w konkursie mazaprezentować 15 -20 minut program, w którym wykona szanty, pieśni kubryku lubwspółczesne pieśni autorskie o tematyce żeglarskiej.

5. Czas pobytu zespołu na scenie tj. prezentacja programuoraz czynności przygotowawczo - zakończeniowe nie powinien przekroczyć 25minut.

6. Uczestnicy wykonują swój repertuar na żywo (bez użyciaplaybacku lub pół-playbacku), niedozwolone jest również używanie instrumentówelektronicznych (syntezatorów). Niezastosowanie się do powyższego spowodujedyskwalifikację wykonawcy.

7. Uczestnicy zobowiązani są najpóźniej do dnia 15października 2008 zgłosić chęć udziału poprzez wysłanie na adres organizatoraZGŁOSZENIA zawierającego:

nazwę zespołu (imię i nazwisko solisty), skład zespołu, adres dokorespondencji pocztowy i e-mail, telefon kontaktowy, dane o utworach (tytuł,autor tekstu, autor muzyki), wymagania sprzętowe (liczba mikrofonów, wyjśćinstrumentalnych itp.), krótką informację o zespole/soliście (data rozpoczęciadziałalności, ważniejsze nagrody i osiągnięcia).

            Zgłoszenia dokonywanepowinny być e-mailem na adres: hals@hals.krakow.pl z dopiskiem"Konkurs-Tratwa"

8. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo niedopuszczenia dokonkursu zgłoszonego zespołu.

9. O zakwalifikowaniu do udziału w Koncercie Konkursowym wdniu 8 listopada zespół zostanie poinformowany osobną wiadomością e - mailprzesłaną na adres podany w zgłoszeniu.

10. Zespoły zakwalifikowane mają obowiązek zgłosić się doorganizatora w dniu 08 listopada 2008 roku w Chorzowskim Centrum Kultury dogodziny 12.00 oraz odbyć próbę mikrofonową przed koncertem.

11. Kolejność występów w konkursie będzie podana przedrozpoczęciem konkursu.

12. W konkursie obowiązuje następująca klasyfikacja inagrody:

- klasyfikacja: 1, 2 i 3 miejsca w konkursie orazwyróżnienia

  - nagrody: nominacjana Przegląd Konkursowy Festiwalu Shanties 2009 oraz nagrody rzeczowe

 13. Jury ma prawo nieprzyznać jednej lub wszystkich nagród i wyróżnień, o których mowa w pkt.12

14. Jury podejmuje decyzję o przyznaniu nagród i wyróżnieńopisanych w pkt 12 na posiedzeniu bezpośrednio po zakończeniu przesłuchańkonkursowych, na którym sporządza werdykt. Członków Jury obowiązuje bezwzględnatajemnica werdyktu, aż do momentu jego odczytania.

 15. Werdykt Jurybędzie odczytany podczas dalszej części koncertu w sobotę i jest połączony zwręczeniem nagród.

16. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do używania wcelach promocyjnych zdjęć, filmów i materiałów dźwiękowych z imprezy.


Szczegóły na stronie festiwalu: http://www.tratwa.com.pl

Informację wprowadził(a): Agnieszka "KuKsU" Tajchman - godz. 8:27, 9 wrzesień 2008, wyświetlono: 511 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI