Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

Konkurs Sąsiadów rozstrzygnięty!

Konkurs Sąsiadów został zamknięty. Nadszedł czas na ogłoszenie wyników. Dziękujemy wszystkim za udział w naszej zabawie. Widać było, że zależy Wam na tej płycie, bo prawidłowych odpowiedzi przyszło aż dwanaście, a prawidłowe odpowiedzi to:

1.

...

Konkurs Sąsiadów został zamknięty. Nadszedł czas na ogłoszenie wyników. Dziękujemy wszystkim za udział w naszej zabawie. Widać było, że zależy Wam na tej płycie, bo prawidłowych odpowiedzi przyszło aż dwanaście, a prawidłowe odpowiedzi to:

1. Oczywiście przed nami piosenkę "Czarna Maryśka" wykonywał zespół Qftry. To ich poprosiliśmy o zgodę na to, by i Sąsiedzi mogli wykonywać ten utwór (pozdrawiamy chłopaki). W jednym z maili padła odpowiedź "EKT Gdynia, na bank!". Zdziwiłem się lekko, ale że wszystkiego nie wiem, to zadzwoniłem zaraz do Messaliny sprawdzić tą informację. - Nigdy, absolutnie nigdy zespół EKT tego utworu nie wykonywał - usłyszałem w słuchawce. Wątpliwości zostały rozwiane ;)

2. Tak jak wielu z Was pisało, dokładnie 16.10.2001 roku w gliwickim pubie "Krypta" miał miejsce pierwszy koncert Kuby, Domi, Adriana i Szyszki (plus kilka osób). Nie padła wtedy jeszcze nazwa "Sąsiedzi", ale to dzień tego koncertu uznajemy za oficjalną datę powstania grupy. Osiem lat minęło od tamtego czasu, a świętowaliśmy oczywiście i w Krakowie, i w Chorzowie :)))

 

Maszynę do losowania wyłączyliśmy, bo postanowiliśmy nagrodzić wszystkie prawidłowe odpowiedzi :D Zatem płyty "Sail Szczecin" wyślemy pocztą do:

- Basi Ciechanowskiej z Chorzowa

- Elżbiety Matuszewskiej z Reszla

- Jacka Borysa z Otwocka

- Grzegorza Majewskiego z Katowic

- Marty Waty z Tych

- Kasi Bomby z Bytomia

- Iwony Rucińskiej z Piekar Śląskich

- Marcina Grzybowskiego z Warszawy

- Bogusława Powiłajtisa ze Szczecinka

- Asi Włodarek z Zabrza

- Władka Kuci z Rybnika

- Grzegorza Siemieniuka ze Szczytna

 

Odpowiedź na pytanie dodatkowe to:


Na nagraniu "Czarnej Maryśki" w studiu Polskiego Radia Szczecin nie było mnie, czyli Kamila Piotrowskiego. Zastąpił mnie Rafał "Szyszka" Krzysztoń (na szczęście jeszcze pamiętał co i jak). Jak słychać, poradził sobie nieźle. Odpowiedź na to pytanie nagradzamy niespodzianką, czyli naszą najnowszą koszulką sąsiadową (na zdjęciu). Tu były tylko cztery poprawne odpowiedzi. Koszulkę otrzymuje... tu już musieliśmy zatrudnić maszynę losującą, na szczęście się nie obraziła ;). Zatem "dełynerrr yyyyzzzzzz"... 

- Władek Kucia z Rybnika.


Wszystkim bardzo dziękujemy za udział w zabawie i gratulujemy nagród!

Informację wprowadził(a): Kamil "KAMiL" Piotrowski - godz. 20:25, 22 październik 2009, wyświetlono: 865 razy

jachu

wysłano: 21:21,22 październik 2009

Z tego co pamiętam, był kiedyś taki zespół i oni też mieli utwór o takim tytule. Ciekawe czy to ten sam...
Odpowiedz na ten komentarz
figa

wysłano: 2:25,23 październik 2009

jachu napisał: Z tego co pamiętam, był kiedyś taki zespół i oni też mieli utwór o takim tytule. Ciekawe czy to ten sam... Trzeba było jachu zadać zagwozdkę Kamilowi i wziąć udział w konkursie z taką odpowiedzią :-)))))
Odpowiedz na ten komentarz
KAMiL

wysłano: 8:52,23 październik 2009

tak zgadza się. Monika Szwaja opowiadała mi o tym tak: - "Pierwszym wykonawcą "Czarnej Maryśki" był zespół Wielki Bełt, działający przy Wyźszej Szkole Morskiej w Szczecinie. Śpiewał tam mój bratanek, Michał i raz przyszedł do mnie z prośbą, bym napisała mu hiciora do melodii tradycyjnej". Resztę historii "Czarnej Maryśki" poznacie jak dotrę do wszystkich źródeł :)) Pozdrawiam
Odpowiedz na ten komentarz
jachu

wysłano: 9:39,23 październik 2009

KAMiL napisał: tak zgadza się. Monika Szwaja opowiadała mi o tym tak: - "Pierwszym wykonawcą "Czarnej Maryśki" był zespół Wielki Bełt, działający przy Wyźszej Szkole Morskiej w Szczecinie. ... ...że mnie jeszcze do końca pamięć nie zawodzi :-)
Odpowiedz na ten komentarz
dana

wysłano: 10:6,23 październik 2009

Wielki Bełt dostał nawet Grand Prix Wiatraka m.in. za Czarna Maryśkę właśnie :) no... pare lat temu to było ;-P
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI