Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

Konkurs SHANTIES 2005 - rozstrzygnięcie

W minioną sobotę (15 stycznia) w krakowskim Centrum Kultury "ROTUNDA" odbyły się przesłuchania konkursowe do XXIV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej "Shanties 2005"

Jury w składzie: Marek Szurawski, Wojciech Dudziński, Andrzej Brońka, Piotr

...

W minioną sobotę (15 stycznia) w krakowskim Centrum Kultury "ROTUNDA" odbyły się przesłuchania konkursowe do XXIV Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Żeglarskiej "Shanties 2005"

Jury w składzie: Marek Szurawski, Wojciech Dudziński, Andrzej Brońka, Piotr Zadrożny, Agnieszka Krajewska zakwalifikowało do udziału w koncercie następujące zespoły:

BUKANIERZY

DRAKE

FLASH CREEP

SAMHAIN

TRZY MAJTKI

 

Relacja z konkursu i zdjęcia na szantymaniak.pl wkrótce.

Informację wprowadził(a): Kamil "KAMiL" Piotrowski - godz. 14:12, 17 styczeń 2005, wyświetlono: 951 razy

gośc

wysłano: 19:44,17 styczeń 2005

Co tu komentować ręce opadają jak się czyta kto przeszedł chyba byłam na innym konkursie:(
Odpowiedz na ten komentarz
Kawka

wysłano: 9:22,18 styczeń 2005

Koncert w rotundzie był fantastyczny, wykonawcy prezentowali wysoki poziom. Najbardziej podobał mi sie Drake, nigdy wczesniej ich nie slyszałem ale byli super i życzę im wszystkiego dobrego. Bukanierzy też dali niezły popis wokalny. chyba rzeczywisćie byłaś na innym koncercie skoro tego nie zauwazyłaś
Odpowiedz na ten komentarz
Freja

wysłano: 17:52,18 styczeń 2005

nie wiem jaki był koncert w rotundzie ale znam Samhain i jeśli inne zespoły grają na podobnym poziomie to nie rozumiem czemu narzekasz?,
Odpowiedz na ten komentarz
Waldi

wysłano: 2:40,19 styczeń 2005

Koncert w Rotundzie był naprawdę ciekawy. Może dla tego, że wykonawcy mieli, o co walczyć u niektórych widać było tremę. Większość zaprezentowała jednak muzykę, która mnie osobiście bardzo odpowiadała. Choć werdykt Jury nie do końca mi się podoba to. ….. Bukanierzy zagrali klimatycznie a ich muzyka najbardziej chyba pasowała do szantowego jednak przeglądu, Flash Crep oczywiście profesjonalnie tylko, że trochę sennie i to mimo dziwnych dźwięków dobiegających z dyskoteki. Samhain za to z życiem całkiem fajnie, ale czemu takie stare i znane numery. Drake żywiołowo i oryginalnie, choć nie bez drobnych potknięć. A Trzy Majtki hm no tu się właśnie rozmijam z jury, bo szanty typu rock and rolowego, choć zagrane i zaśpiewane dość ładnie nie trafiają w moje ucho tak jak utwory „Kolory Morza” Bukanierów, śliczna piosenka „Sen” Flash Crep { przepraszam, jeśli przekręcam tytuł} , albo dwa ostatnie utwory Drake, Których tytułów niedosłyszałem, ale były po prostu super. Oraz „Dover Cale” grupy pod masztem. Szkoda, że zabrakło wśród laureatów zespołów śpiewających a cappella. Rozumiem jury, co do wyeliminowania „leje Na Pokład”, bo jak ktoś śpiewa utwory Mechaników, którzy na Shantis oczywiście będą i zaśpiewają je sami i nie ma do zaproponowania nic swojego to ok., Ale „Bezmiary” zaśpiewali ciekawie i mogę powiedzieć tylko „szkoda”. Przepraszam, jeśli uraziłem kogoś tą opinią, ale tak to właśnie widziałem w sobotę wieczorem. Waldi
Odpowiedz na ten komentarz
Jaro20

wysłano: 9:32,19 styczeń 2005

http://foto-shanties.zapiecek.art.pl/shanties2005konkurs i wszystko jasne
Odpowiedz na ten komentarz
fanka

wysłano: 11:22,19 styczeń 2005

Hej wszystkim :) Widzę, że nie przypadł Wam do gustu zespół z Trójmiasta Trzy Majtki. Jestem ich fanką od dawna i byłam z nimi na wielu koncertach i festiwalach. Znam ich możliwości i powiem Wam, że nie pokazali tego, co potrafią nawet w 40%. Dlaczego? Hm, pewnie z powodu stresu - stali na scenie przez 10 minut nie słysząc swoich instrumentów - problemy techniczne - tak bywa. Zesztywnieli przez to okropnie, jednak zapewniam Was, że grają super i nominacja im się należała. Szkoda, że organizator nie wymienił ich sukcesów (w ślad za innymi zespołami) m.in. 1 miejsce na festiwalu w Giżycku, 1-sze we Wdzydzach, 2-gie miejsce w Kielcach, 3-cie w Długim, nagroda publiczności w warszawskim Gnieździe Piratów itd, itd. Pozdrawiam ich gorąco i współczuję stresu scenicznego w Krakowie...
Odpowiedz na ten komentarz
Mario

wysłano: 23:33,19 styczeń 2005

Jestem bardzo zdziwiony tym co napisałeś o nas że nie mamy do zaproponowania nic swojego... Jeśli dobrze pamiętam, nasz sobotni występ to z 5 kawałków które zaśpiewaliśmy 3 były nasze autorskie. Rozumiem że mógł Ci się nie podobać nasz występ ale samo uzasadnienie jest krzywdzące.
Odpowiedz na ten komentarz
waldi

wysłano: 1:15,20 styczeń 2005

Nie miałem zamiaru nikogo krzywdzić a jedynie wyrazić swoją opinie na temat tego co mi się podobało a co nie. Widać że znajomość repertuaru Leje Na Pokład nie jest moją mocną stroną.
Odpowiedz na ten komentarz
Bosman

wysłano: 12:43,15 luty 2005

Dlaczego nie było zapowiadanego wystepu rewelacji z Warszawy - Strefy Mocnych Wiatrów. Są absolutną rewelacja a każdy ich koncert ściaga duża ilość fanów.
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI