Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

Les Dieses & Orkiestra Samanta - Tournee "Odyseja" relacje z koncertów

Tournee polsko - francuskie Odyssee - Odyseja 23.02 - 03.03.2007

 

Zapraszamy do obejrzenia pierwszych relacji fotograficznych i filmowych z naszych wspólnych koncertów:

 

Pomysł projektu

...

Tournee polsko - francuskie Odyssee - Odyseja 23.02 - 03.03.2007

 

Zapraszamy do obejrzenia pierwszych relacji fotograficznych i filmowych z naszych wspólnych koncertów:

 

Pomysł projektu Odyssee-Odyseja powstał w 2004 podczas trasy koncertowej Orkiestry Samanta we Francji. Specjalnie przygotowana scenografia, utwory napisane i zaaranżowane na 11 muzyków jednocześnie występujących  na scenie, wspólne śpiewanie w języku polskim i francuskim daje ponad dwugodzinny niezapomniany, żywiołowy spektakl muzyczny. Projekt cieszył się ogromną popularnością we Francji i w Polsce. Połączone siły Les Dieses (Francja) i Orkiestra Samanta (Polska) znowu ruszają w trasę, tym razem po Polsce.

 

Galeria Jayin -http://out.home.pl/jayin/wro2007/piatek/ldos/index.htm

Galeria Bojanka - www.bojanowski2005.strefa.pl

Galeria Wikinga - www.wskrzypiec.strefa.pl

dziękujemy za udostępnienie fotek ;-)

 


koncerty:

23.02.2007 - Łodź - Orkiestra Samanta i Les Dieses - Gniazdo Piratów

24.02.2007 - Warszawa - Orkiestra Samanta i Les Dieses - Gniazdo Piratów

28.02.2007 - Tychy - Orkiestra Samanta i Les Dieses - Tyskie Muzeum Piwowarstwa

01.03.2007 - Wrocław - Les Dieses - Festiwal "Szanty we Wrocławiu" - Wytwórnia Filmów Fabularnych - Touch of Ireland

02.03.2007 - Wrocław - Orkiestra Samanta i Les Dieses - Festiwal "Szanty we Wrocławiu" - Wytwórnia Filmów Fabularnych

03.03.2007 - Domecko k/Opola - Orkiestra Samanta i Les Dieses - Restauracja "Stary Dom"

03.03.2007 - Wrocław - Orkiestra Samanta i Les Dieses - Festiwal "Szanty we
Wrocławiu" - Klub "Łykend


        Les Dieses  - grupa pochodząca z Partheney we Francji. Ich muzyka, jak sami mówią to trochę folku, trochę rocka, z domieszka celtyckich brzmień, z poetyckimi tekstami opowiadającymi o życiu na morzu, miłości do żagli, tęsknocie. W swoim repertuarze posiadają zarówno energetyczne, porywające publiczność piosenki, jak i nostalgiczne ballady. Często koncertują w całej Europie i za oceanem. Nagrali 5 płyt, ostatnia nosi tytuł Migrateurs en concerts.

 

Orkiestra Samanta - grupa rodem z Wrocławia. Mocne, energetyczne i żywiołowe koncerty to ich wizerunek sceniczny. Przemyślane aranżacje przeplecione autorskimi tekstami o morzu i żeglowaniu składają się na własny, oryginalny charakter zespołu. Orkiestra Samanta to już uznana marka w środowisku młodych zespołów z kręgu szant i muzyki folkowej. Mają na swoim koncie 3 autorskie płyty i sporo koncertów w kraju i za granicą.

 

Dziękujemy wszystkim za udział w koncertach

 

 


        więcej informacji:

www.lesdieses.com

www.samanta.szanty.art.pl

 

koordynacja trasy:

samanta@szanty.art.pl

+48 605 434 218

Zobacz także

W naszym archiwum

Informację wprowadził(a): Renata "Ren" Łatacz - godz. 21:44, 6 marzec 2007, wyświetlono: 1401 razy

Fan Jan

wysłano: 10:45,22 luty 2007

Naprawdę rewelacyjna trasa koncertowa na miarę Gwiazd. Zazdroszczę...
Odpowiedz na ten komentarz
bojanek

wysłano: 18:20,26 luty 2007

To może się spodobać. Les Dieses z Francji z naszą Orkiestrą Samantą tworzą bardzo zgodny zestaw wykonawców. Przemyślane widowisko, repertuar obu zespołów spiewany w obu językach, sensowna treśc, no i wykonanie. Wszystko gra! Niestety, nie wszystkie sceny nadają się dla tego typu przedsięwzięcia. To grupa 12-osobowa i musi mieć trochę przestrzeni scenicznej. Zauważyłem w Łodzi, że radzą sobie z tym bardzo dobrze. Zito wędruje po sali lub siada na barierce, a poza tym zgodnośc w zajmowaniu skrawka sceny, wymienność instrumentalistów. Byłem oczarowany profesjonalizmem gości z Francji, ich żywiołowością na scenie (temperamentem) i ... znajomoscią języka polskiego :) Te dwujęzyczne produkcje podobają się bardzo i już mam wielką ochotę obejrzeć ich ponownie. Dobrze, że jest Wrocław z "Szantami". Jadę!
Odpowiedz na ten komentarz
Johnson

wysłano: 19:29,26 luty 2007

Witam! Od razu poprawka: za debiut nagrodzono zespół Mohadick. Gdańska Formacja Szantowa została nagrodzona Nagrodą Publiczności, a za dwa teksty Nagrodą Redakcji Miesięcznika "Żagle" im. Tomka Opoki nagrodzony został piszący te słowa. Pozdrawiam
Odpowiedz na ten komentarz
Johnson

wysłano: 23:3,26 luty 2007

Dzięki za poprawkę:)
Odpowiedz na ten komentarz
KAMiL

wysłano: 2:4,27 luty 2007

Koncert piątkowy dla dzieci pt. "Hej wyruszymy dziś na morze" tak naprawdę przygotował zespół "Wesoła Załoga" z Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Bytomiu, który od kilku lat prowadzi Anna Górecka (szefowa Passatu :D). Wspomagali ich na scenie Segarsi (wokalnie) i Passat (instrumentalnie). Reżyserowała to przedstawienie (i czuwała nad całością) Ania Górecka, historię, którą opowiadała Załoga stworzyła z kolei Iwona Smołkowicz (pisząca też teksty dla Passata). Kawał dobrej roboty a "Szantymen"... miodzio, ciary mi poszły! Z ciekawostek dodam jeszcze, że Wesoła Załoga przygotowuje się do nagrania płyty, wspólnie z młodzieżą z irlandzkiego Cobh w ramach projektu pt. "Crossing the waves: Poland/Ireland", którego zadaniem jest m.in. promocja szant wśród młodzieży. Płyta ma się ukazać w czerwcu podczas IV Cobh Maritime Song Festival w Irlandii. Trzymam kciuki!
Odpowiedz na ten komentarz
Paweł "Synchro" Jędrzejko

wysłano: 2:5,27 luty 2007

Przede wszystkim - najserdeczniejsze gratulacje dla Tonamów za Grand Prix festiwalu: we wspaniałym stylu powrócili na estradę szantową już dwa lata temu - a teraz znakomicie potwierdzili, że ten powrót był znakomitym pomysłem! Profesjonalizm i dojrzałość sceniczna w każdym calu! W imieniu swoim i innych Bananów ślicznie dziękuję za piękną dedykację do Day-Oh - i piękne wykonanie!!! Gorące uściski dla naszych przyjaciów z Press Gangu i Risor Shanty Choir z Norwegii: i jednym i drugim nagrody należały się bezwzględnie - i cieszę się bardzo, że wracają do domu uhonorowani przez polskie Jury. Dzięki tym grupom i osobowościom śpiewających w nich muzyków szanta tradycyjna zdobywa sobie coraz szerszą grupę zwolenników! Keep it up, Press Gang; an excellent job, Risor Shanty Choir! Wracajcie do nas jak najprędzej. Szczególnie ucieszyła mnie nagroda dla Klangu (za autentyzm i wysoki poziom artystyczny wykonania pieśni morskich). Koncerty tego zespoły należą do moich ulubionych - i to niezmiennie od wielu lat! Krzysztof Jurkiewicz... nie zaskoczył mnie wcale kolejną nagrodą! Jest wspaniałym i wrażliwym poetą, który nie tylko patrzy, ale także smakuje świat wokół niego. Z całego serca gratuluję - i ostrzegam, że będę gonił :-) A zestawienie Jurkiela z kolegami z Formacji to naturalnie przepis na nagrodę publiczności, która chyba jest najcenniejszą, jaką można na festiwalu otrzymać! Rewelacja! Nieustannie pracujący, kipiący nowymi pomysłami, ciągle aktywni, ciągle ciepli, przyjaźni, profesjonalni Zejman i Garkumpel: nauczyciele, koledzy, wzorcowi zawodowcy, od dwudziestu lat na rynku i nieustannie coraz bardziej popularni: najserdeczniejsze gratulacje za "najlepszą współczesna piosenka żeglarską" - i co najmniej tak samo gorące za koncerty dla dzieci: absolutnie niezrównane. Najsympatyczniejsze życzenia składam także Beacie Bartelik-Jakubowskiej za "Najsympatyczniejszą", a za Jurkowi Ozaistowi - sam z przyjemnością dołożę jeszcze (mam nadzieję, że niedługo) osobistą nagrodę za charyzmę i za to, że dla wielu z nas przez lata był źródłem inspiracji. Poznański Mohadick to grupa z którą szczególnie mocno jesteśmy związani, bo z przyjaciółmi tworzącymi jej obecny skład stawialiśmy pierwsze sceniczne kroki. UŚCISKI NAJGORĘTSZE i najserdeczniejsze gratulacje! Oby dalej, oby razem! Groms Plass nie tylko przebył największą ilość mil morskich, ale także uczynił to z radością. Ja osobiście do nagrody za ilość przebytych mil morskich dołożyłbym jeszcze jedną: za urok osobisty, uśmiech i autentyczne ciepło Gromsów. Bardzo się cieszę, że przyjechali do Krakowa - mam nadzieję, że odwiedzę jeszcze wiele innych polskich festiwali! Gratuluje wszystkim zwycięzcom i laureatom z całego serca - i życzę powodzenia we wszystkich muzycznych i życiowych przedsięwzięciach! Rozgwieżdżonego nieba! Paweł "Synchro" Jędrzejko
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI