Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

Les Dieses i Orkiestra Samanta zagrają w Szczecinie

Międzynarodowy projekt zespołów Les Dieses (Francja) i Orkiestra Samanta (Polska) będzie można usłyszeć i zobaczyć  już niedługo, bo w dniach 13-14 czerwca na koncertach w ramach Dni ...

Międzynarodowy projekt zespołów Les Dieses (Francja) i Orkiestra Samanta (Polska) będzie można usłyszeć i zobaczyć  już niedługo, bo w dniach 13-14 czerwca na koncertach w ramach Dni Morza w Szczecinie:

- 13.06.2009 godz. 17.40 - koncert pt. Country contra szanty - Scena pod gwiazdami na Wałach Chrobrego

- 14.06.2009 godz. 20.00 - Scena pod gwiazdami na Wałach Chrobrego            

 

 

 

Pomysł projektu "Odyssee-Odyseja" powstał w 2004 r. podczas koncertów Orkiestry Samanta we Francji. Specjalnie przygotowana scenografia, utwory napisane i zaaranżowane na 10 muzyków jednocześnie występujących na scenie, wspólne śpiewanie w języku polskim i francuskim daje ponad dwugodzinny niezapomniany, żywiołowy spektakl muzyczny. Projekt cieszy się ogromną popularnością we Francji i w Polsce. Połączone siły Orkiestry Samanta i Les Dieses to gwarancja szalonych emocji i niezapomnianych przeżyć artystycznych.

 

Koncerty bedą obfitowały w wiele nowych utworów z najnowszych płyt obu zespołów - Sztorm (2009) Orkiestry Samanta oraz Pecheurs de Vents (2009) Les Dieses. Będą również zapowiedzią nowej wspólnej płyty obu zespołow, której premiera zapowiedziana jest na 2010 rok.

 

 

LES DIESES (Francja)

Grupa pochodząca z Partheney we Francji. Ich muzyka, jak sami mówią to trochę folku, trochę rocka, z domieszka celtyckich brzmień, z poetyckimi tekstami opowiadającymi o życiu na morzu, miłości do żagli, tęsknocie. W swoim repertuarze posiadają zarówno energetyczne, porywające publiczność piosenki, jak i nostalgiczne ballady. Często koncertują w całej Europie i za oceanem. Nagrali 5 płyt, ostatnia nosi tytuł "Migrateurs en concert's".

Więcej informacji na temat projektu (http://samanta.szanty.art.pl/projekt_odyseja.html).

 

Gorąco zapraszamy!!!

Zobacz także

W naszym archiwum

Informację wprowadził(a): Renata "Ren" Łatacz - godz. 21:37, 11 czerwiec 2009, wyświetlono: 1317 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI