Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

Łódzkie Dni Żeglarskie "Łódź na horyzoncie"

Już w najbliższy weekend, w dniach 14-16 maja w Łodzi odbędzie się największa żeglarska impreza w centralnej Polsce! Pierwsze Łódzkie Dni Żeglarskie "Łódź na horyzoncie" to kompleksowe wydarzenie kulturalne, które ma szansę zespolić łódzkie środowisko żeglarskie.

 

Mamy do zaproponowania wiele atrakcji, wśród których każdy znajdzie coś dla siebie.

 

- Spotkanie z Nataszą Caban, która w grudniu 2009 r. zakończyła w Honolulu samotny rejs dookoła świata. Stała się tym samym, jedną z najmłodszych Polek, które podjęły to wielkie wyzwanie. W ciągu 2 lat i 4 miesięcy jej 10-metrowy jacht Tanasza Polska Ustka pokonał ok. 26 tys. mil morskich.

- Przegląd filmów marynistycznych "SEA IT!" przybliży pozycje dawno nie pokazywane oraz całkiem świeże, jeszcze nie emitowane w Polsce.

- Niezwykłą gratką będzie pokaz przeszło stu modeli łodzi i żaglowców. Modelarze z całej Polski przyjadą zaprezentować swoje najlepsze, z mozołem wykonywane dzieła.

- Nie zabraknie również elementów dydaktyki. Odbędą się bezpłatne warsztaty, podczas których chętni będą mogli pogłębić swoją wiedzę z zakresu nawigacji morskiej. Będzie można także rozszerzyć swoją znajomość węzłów i splotów żeglarskich.

- Dla szczególnie dociekliwych zrealizujemy pokaz morskiej tratwy ratunkowej. Instruktorzy żeglarstwa omówią jej działanie i wyposażenie.

- Wśród licznych atrakcji nie zabraknie też konkursów z nagrodami.

 

Na łódzką scenę, po czteroletniej przerwie, powróci Roman Roczeń. Oprócz niezwykłego koncertu z przyjaciółmi, przedstawi wyjątkowy projekt "Zobaczyć Morze". Jego niewidomi uczestnicy opowiedzą o swoich doświadczeniach z pokładu Zawiszy Czarnego.

Na naszej scenie wystąpi także niezwykle żywiołowy zespół a capella, Banana Boat.

Najmłodszych żeglarzy w tajniki żeglarstwa wciągnie spektakl zespołu Zejman & Garkumpel. Będzie można także oddać się poszukiwaniom niezwykłego pirackiego skarbu. O dobrą zabawę i atrakcyjne konkursy dla dzieci zadba przedszkole Hulajnoga.

Całość ukoronuje jubileuszowy koncert Czterech Refów. Ta jedna z najbardziej znanych kapel szantowych obchodzić będzie swoje 25. urodziny!

 

Codziennie po zakończonej imprezie w Klubie Wytwórnia zapraszamy na koncerty w Łódzkim Domu Kultury, a także w gościnne progi Tawerny „Gniazdo Piratów" gdzie przy dźwiękach zespołów szantowych będziemy mogli podsumować wydarzenia dnia oraz snuć plany i tworzyć program na następne Łódzkie Dni Żeglarskie.

 

Koncerty w Klubie Wytwórnia:

- Roman Roczeń, piątek, 14 maja godz. 18:30

- Banana Boat, sobota, 15 maja, godz. 18:30

- Zejman & Garkumpel, niedziela, godz. 12:00

- Cztery Refy, niedziela, godz. 16:00 (koncert z okazji 25-lecia istnienia zespołu)

 

Koncerty w Łódzkim Domu Kultury (XXVI Łódzkie Spotkania z Piosenką Żeglarską Kubryk 2010) -> program

 

Dodatkowe informacje można znaleźć na naszej stronie internetowej www.lodznahoryzoncie.pl

Informację wprowadził(a): Michał Nowak - godz. 17:19, 11 maj 2010, wyświetlono: 913 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI