Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

London Shanties Meeting - nasi w Doncaster, w Londynie i w Birmingham

Już od dziesiątego października rozpoczyna się kolejna edycja Londyńskich Spotkań Szantowych - London Shanties Meeting - z udziałem wykonawców z Polski i z Wysp Brytyjskich.

Poniżej prezentujemy dokładny program tych imprez i zapraszamy w imieniu

...

Już od dziesiątego października rozpoczyna się kolejna edycja Londyńskich Spotkań Szantowych - London Shanties Meeting - z udziałem wykonawców z Polski i z Wysp Brytyjskich.

Poniżej prezentujemy dokładny program tych imprez i zapraszamy w imieniu organizatorów. Oto co przesłał nam Kapitan Benge:

 

Birmingham

10 października 2008

Miejsce: Polish Millenium House w Birmingham

Czas: 19:00-23:00

Bilet: 5 funtów


Koncert rozpocznie się o godzinie 19:00 i z piętnastominutowym antraktem na spotkanie z wykonawcami, autografy i zakup płyt potrwa do godziny 23:00.

Wystąpią cztery zespoły polskie, reprezentujące odmienne interpretacje muzyki szant. Od tradycyjnych, przedstawionych przez zespół North Wind, po rockowe interpretacje zespołu Smugglers. Oprócz nich wystąpi zespół The Doorsz ciekawie wykorzystujący charakterystyczną dla muzyki country harmonijkę ustną oraz jak najbardziej jazzowy kontrabas i znany już na scenie angielskiej zespół Flash Creep. Spodziewamy się również innych gości - ale pozwolimy sobie ukryć przed Wami jako niespodzianki.

Podczas koncertu otwarty będzie bar z polska obsługą i coś na ząb się również znajdzie.

 

Londyn

11 października 2008

Port: Swan Pier

Swan Lane, koło London Bridge

Statek Regalia

Czas: 18:30-23:00

Bilet: 20 funtów

Spotkanie na Tamizie z koncertami polskich zespołów szantowych. Od klasycznych szant "żeglować" będziemy w kierunku mocnego, rockowego brzmienia muzyki mórz i oceanów na pokładzie statku Regalia.

Wystąpią zespoły z Polski: Smugglers, The Doorsz, Flash Creep i North Wind, angielski bard, znany już polskiej społeczności londyńskiej: Ian Woods. Akompaniować mu będą przyjaciele z zespołu Flash Creep i North Wind stwarzając niepowtarzalną atmosferę szanty-session. Iza Puklewicz dodatkowo ku pamięci Józka Kanieckiego wesprze swoimi strunami Smugglers.

Czekamy również na gości, którzy pozostaną na razie niespodzianką dla wszystkich słuchaczy, ale ich język może być dla Was bardzo znajomy.

Niestety nie będzie jak zapowiadaliśmy dwóch statków ze względu że jeden z nich musiał być odstawiony do suchego doku dla napraw. Ale w związku z niedotrzymaniem obietnic oferujemy wszystkim przybyłym na październikowe szantowanie 25 % zniżki na następne spotkanie. Ważny bilet z 11 października będzie argumentem do otrzymania zniżki.

Zapraszamy i prosimy o nie spóźnianie, pomimo że teraz każdy zdąży, nie warto tracić ani chwili z koncertu.

 

Doncaster

12 października 2008

Doncaster Live 2008 does Folk & Shanty

Międzynarodowy festiwal szant organizowany we współpracy z Urzędem Miasta Doncaster i trzech pubów:

Kuchnia Polska, Masons i Horse & Groom

Na rynku miejskim w Doncaster już od godziny 13:00 będziecie mogli uczestniczyć w małym festiwalu muzyki ludowej znanej na wyspach brytyjskich bardziej jako folkowej, z głównym jednak naciskiem na muzykę mórz i oceanów.

Dzięki nam wystąpią na scenie muzycy z Polski, Anglii, Irlandii, Mołdawii a może nawet Sierra Leone. Wystąpią:

  1. Whacking Sillelaghs

  2. The Doorsz

  3. Emerald

  4. Quest from the East

  5. Hannah Atkins, Hannah Hardwick, Jack & Luke

  6. North Wind

  7. Ian Woods z Flash Creep

  8. Smugglers

Koncerty urozmaicą również tancerze ludowi:

Mc Roibin - Irish Dancing Troupe

Staniczniki - rosyjski ludowy zespół taneczny przy szkole Drużba

Do godzin wieczornych będziemy bawili się na rynku a później wszyscy chętni zaproszeni są na dodatkowe muzykowanie w poszczególnych pubach.

Od godziny 21:00 zespoły będą kontynuować występy w pubach Kuchnia Polska, Masons Mars i Horse & Groom: kto i gdzie? - dowiecie się podczas koncertu.


Więcej informacji na stronie www.rejs.co.uk *

Oraz pod numerami telefonów:

Tel/fax: 0044 192 321 9434

Mobiles: 0044 7971974089

0044 7891709844

0044 7877234384

GG: 1253316 Skype: Benuaa

Email: kapitan@rejs.co.uk

*strona ciągle ulepszana, prosimy o cierpliwośćInformację wprowadził(a): Rafał "Taclem" Chojnacki - godz. 9:10, 1 październik 2008, wyświetlono: 778 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI