Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

Maraton szantowy zbliża się do Suwałk

W najbliższą niedzielę odbędzie się IV Suwalski Maraton Szantowy. Wystąpią: Prawdziwe Perły, Orkiestra Samanta, Yank Shippers i Zmiana Wachty. Na imprezę zapraszają gospodarze - Suwalska Formacja Szantowa Zmiana Wachty.

Regionalny Ośrodek Kultury i Sztuki w Suwałkach oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Suwałkach organizują 22 sierpnia 2010 r. IV Suwalski Maraton Szantowy. Impreza odbędzie się nad zalewem Arkadia w Suwałkach. Jest to kontynuacja wcześniejszych wieloletnich imprez rekreacyjnych organizowanych w Starym Folwarku pod nazwami "Szantykałuża" i "Spotkania z piosenką szantową". Od trzech lat Suwalski Maraton Szantowy odbywa się nad zalewem Arkadia, na terenie nowego kompleksu rekreacyjno-wypoczynkowego.

Impreza jest otwarta dla publiczności i ma na celu przybliżenie szant oraz tradycji żeglarskiej mieszkańcom i przyjezdnym fanom piosenki żeglarskiej. Imprezie zawsze towarzyszą liczne konkursy z nagrodami, turniej siatkówki plażowej, pokazy sprzętu wodnego i modeli pływających, a także rejsy motorówką. W wyznaczonych godzinach można skorzystać bezpłatnie ze sprzętu wodnego.

Jak co roku na scenie głównej odbędzie się konkurs wokalny "Śpiewać każdy może" dla dzieci i dorosłych. Ostatnim punktem programu będą koncerty zespołów szantowych. W tym roku zagrają: SFS Zmiana Wachty, Yank Shippers, Prawdziwe Perły oraz Orkiestra Samanta.

 

Program imprezy:

22 sierpnia 2010, godz. 9:00-22:00

 

9:00-17:00  Turniej siatkówki plażowej

12:00-16:00 Imprezy rekreacyjno-sportowe

16:00-16:30 "Śpiewać każdy może" - konkurs wokalny

17.00-22.00 Koncerty zespołów:

- SFS Zmiana Wachty

- Yank Shippers

- Prawdziwe Perły

- Orkiestra Samanta

22:00 Zakończenie imprezy

 

Informacje nadesłał Emil Kulbacki (Zmiana Wachty).

Informację wprowadził(a): Michał Nowak - godz. 23:29, 18 sierpień 2010, wyświetlono: 1202 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI