Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

Nick Keir w Gdyni!

Nick Keir, szkocki muzyk folkowy, znany swego czasu ze współpracy z jedną z najbardziej klasycznych formacji folkowych w Górzystej Krainie - The McCalmans - zagra 20 listopada w gdyńskiej Contrast Cafe.

Urodzony w 1953 roku

...

Nick Keir, szkocki muzyk folkowy, znany swego czasu ze współpracy z jedną z najbardziej klasycznych formacji folkowych w Górzystej Krainie - The McCalmans - zagra 20 listopada w gdyńskiej Contrast Cafe.

Urodzony w 1953 roku wokalista i gitarzysta z Edynburga ma w swoim repertuarze zarówno tradycyjne pieśni i ballady folkowe, jaki i własne kompozycje inspirowane brzmieniami celtyckimi. Nick ma na swoim koncie również współpracę z The Tolkien Ensemble, zespołem grającym folkową muzykę wspieraną tekstami J.R.R. Tolkiena. Artysta wcielił się w rolę Bilbo Bagginsa, a narratorem na czteropłytowym wydawnictwie projektu jest nie kto inny jak sam Christopher Lee.

Nick wydał jak dotąd trzy solowe albumy - "Rumours of Snow" (2001), "All Over This Town" (2004) i "Fishing up The Moon" (2008). Uczestniczył w wielu innych projektach i nagraniach. Kilka jego piosenek wciąż jest w repertuarze The McCalmans i paru innych wykonawców.Informację wprowadził(a): Rafał "Taclem" Chojnacki - godz. 8:41, 17 listopad 2008, wyświetlono: 754 razy

Marek

wysłano: 15:57,17 listopad 2008

W niedzilę będzie w klubie ZEJMAN na Wyspie Spichrzów. Ponizej informacja z Klubu: Niedziela 23 listopada 2008 r., godzina 19.30 Międzynarodowy Klub Morza "Zejman" na Wyspie Spichrzów w Gdańsku ul. Motławska. Impreza z cegiełką na remont klubu: 10 zł członkowie klubu z opłaconymi skladkami, 15 zł pozostali chętni. Wcześniejszy wykup cegiełki gwarantują udział w koncercie. Kontakt 669070557 lub 694432088. Po raz drugi za sprawa nieocenionego Piotra Moszkowskiego gościć będziemy w "Zejmanie" Nicka Keira, znakomitego piosenkarza folkowego z Edynburga, zaś specjalnie dla naszego gościa z wysp tego dnia zagra na harfie celtyckiej i zaśpiewa szkockie pieśni niezwykle utalentowana mloda harfiarka Basia Karlik. Uczta muzyczna w dwóch odsłonach Kto był na pierwszym koncercie Nicka - pewni jesteśmy, że przyjdzie po raz drugi. Śpiew Nicka niesie radość, pobudza do wspólnego śpiewania i cieszenia się światem. Nasz przyjaciel ze Szkocji ponownie zrezygnował z honorarium, dając możliwość przeprowadzenia zbiórki na remont klubu a dokładniej na nowe grzejniki. Cały dochód ze sprzedaży cegiełek przeznaczony zostanie właśnie na ten cel. Spodziewamy się bardzo dużego zainteresowania koncertem. więc prosimy Klubowiczów o szybką rezerwację biletów.
Odpowiedz na ten komentarz
jachu

wysłano: 0:3,22 listopad 2008

..że nie mogłem poczekać na jego występ, ale przynajmniej posłuchałem sobie płyty. Fajna i melodyjna muzyka akustyczna. Dobry, dość wysoki i ładnie postawiony głos - lekkość śpiewu i grania taka aż miło słuchać. Z tego co słyszałem, towarzystwo w Contraście (poza paroma chlubnymi wyjątkami) nie sprostało wyzwaniu i nie doceniło występu Nicka - no cóż, nie było PMRów, tylko jakieś 'smęty' i do tego nie po polskiemu...
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI