Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

Nowa płyta Sąsiadów

Wreszcie możemy ogłosić to, na co sami też bardzo czekaliśmy. Premiera nowej płyty Sąsiadów, zatytułowanej "Broceliande", będzie miała miejsce 31 sierpnia podczas festiwalu ...

Wreszcie możemy ogłosić to, na co sami też bardzo czekaliśmy. Premiera nowej płyty Sąsiadów, zatytułowanej "Broceliande", będzie miała miejsce 31 sierpnia podczas festiwalu "Port Pieśni Pracy" w Tychach.

 

Na płycie znalazło się 15 utworów (ponad 50 minut muzyki), w tym nagrodzony na "Shanties 2008" w Krakowie "Johnny I Hardly Knew Ye", zgłoszony do Konkursu Premier "Szant pod Żurawiem" "Sigurd", czy dobrze Wam znane z koncertów, instrumentalne "Ships are sailing" czy "The Maid Behind the Bar". Nie zabrakło też szant śpiewanych a cappella, m.in. "Roll Boys, Roll", "Flukey Alley".

 

Tytułowy "Broceliande" to utwór instrumentalny. Dominika znalazła go dawno temu w sieci. Powstał dla strony www Bractwa Rycerskiego "Broceliande". Dominika skontaktowala się z Igą Sobiną, kompozytorką, i poprosiła ją o zgodę na wykonywanie tego utworu. Zaaranżowaliśmy go i tak nam się spodobał, że został utworem tytułowym naszej płyty.

 

"Broceliande" to w celtyckiej mitologii "las elfów". Miejsce pełne tajemnic, magii i dobrych wibracji. Taki jest właśnie nasz utwór tytułowy i mamy nadzieję, że taka będzie dla Was w odbiorze nasza płyta.

 

Oprócz zespołu gościnnie wystąpili na niej m.in. Adam Romański, Robert Gliński i Jacek Dzwonowski oraz gość z zagranicy... wszystko w swoim czasie ;)

Producentem płyty jest Kuba, który od dawna miał jej wizję i skutecznie nas nią zaraził. Sprawował też nad nią nadzór muzyczny razem z Dominiką. Nagrania realizowaliśmy w "Alternativ Studio" Adama Romańskiego (znanego Wam skrzypka z zespołu Beltaine) w Będzinie. Masteringiem zajął się Rafał Nowak (on z kolei grywał w Stonehenge). Wydawcą płyty jest BananaArt.pl Michał Maniara, zdjęcia zrobiła nam Karolina Marzec (aktywna na forum szantymaniaczka :p) a graficznie zaprojektował płytę Maciek Hajnrich (twórca "Najlepszej okładki" plebiscytu Polskiego Radia). Project managerem całego zamieszania zostałem ja.

 

Patronami medialnymi "Broceliande" są:

Polskie Radio - Program 2

Magazyn Sportów Wodnych "Żagle"

Magazyn i Portal "Szantymaniak"

Pismo folkowe "Gadki z Chatki"

Portal Szanty24.pl

 

Śledźcie te media, bo tam za chwilę pojawi się więcej informacji i z pewnością jakieś konkursy.

 

Pozdrawiamy i zapraszamy 31 sierpnia na spotkanie z lasem elfów!

Informację wprowadził(a): Kamil "KAMiL" Piotrowski - godz. 14:23, 14 sierpień 2008, wyświetlono: 769 razy

Mrufa

wysłano: 15:32,14 sierpień 2008

No nareszcie - nie mogę się doczekać chwili, kiedy nową płytkę odpalę i będę mogła jej posłuchać.
Odpowiedz na ten komentarz
Basia

wysłano: 10:47,17 sierpień 2008

Fantastycznie! Już się nie mogę doczekać kiedy nabędę :)
Odpowiedz na ten komentarz
Brzydki Piotruś

wysłano: 19:59,19 sierpień 2008

Do PPP już nie całe 2 tygodnie, liczymy (oboje ze Zgagą) już nie dni lecz godziny. I żeby za długo nie czekać na odtworzenie płytki zabierzemy jakiś sprzęt grający. Doi zobaczyska w Tychach. PS. Nasza oferta pomocy (jakiejkolwiek) jest ciągle aktualna
Odpowiedz na ten komentarz
E.T.

wysłano: 23:58,19 sierpień 2008

Mam już odłożona stosowną kwotę na ten krążek. Czekam z niecierpliwością. Pozdrawiam...:))))
Odpowiedz na ten komentarz
Jacek Apanasewicz

wysłano: 16:59,20 sierpień 2008

Ogomnie się ucieszyłem widząc tytuł "Nowa płyta Sąsiadów" , Jesteście jak pociąg , co ja gadam jak lawina której nie można zatrzymać. Ciągle do przodu. Jeszcze raz gratuluje i ściskam ( szczególnie Dominikę)
Odpowiedz na ten komentarz
Dziadek Władek

wysłano: 14:46,1 wrzesień 2008

Magiczny - to prawda. Po włożeniu go do czytnika można zamknąc oczy i przenieść się gdzieś daleko lub - całkiem blisko i uśmiechnąć się do Sąsiadów:-)
Odpowiedz na ten komentarz
Lucyś

wysłano: 19:20,9 wrzesień 2008

z czystym sumieniem :) tylko 1 utwór mi się zacina :(
Odpowiedz na ten komentarz
KAMiL

wysłano: 20:6,9 wrzesień 2008

adres podam na priv
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI