Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

Nowy klub muzyczny we Wrocławiu

Wrocław ma nowy klub muzyczny osadzony w klimatach szeroko rozumianej muzyki żeglarskiej i folkowej. Klub istnieje od października a powołali go do życia organizatorzy dwóch wrocławskich festiwali: „Szant” i „Łykendu”. Powstanie nowego klubu tego typu to dla

...

Wrocław ma nowy klub muzyczny osadzony w klimatach szeroko rozumianej muzyki żeglarskiej i folkowej. Klub istnieje od października a powołali go do życia organizatorzy dwóch wrocławskich festiwali: „Szant” i „Łykendu”. Powstanie nowego klubu tego typu to dla Wrocławia bardzo dobra wiadomość, bo w mieście, gdzie jest całkiem spore grono sympatyków szantowo-folkowch klimatów i gdzie działa kilka zespołów szantowych, nie ma za wiele okazji, żeby takiej muzyki posłuchać na żywo. Godna wspomnienia na szacownych stronach SZANTYMANIAKA jest właściwie tylko „Gawra” chłopaków z Róży Wiatrów, która – zasłużenie - ma już wyrobioną markę. O starej „Tawernie” można powiedzieć, że jest już baaaardzo daleko od dawnej formy, choć wystrój wnętrza wciąż uroczy... „Łykend przez cały tydzień” (tak brzmi pełna nazwa nowego klubu) chce być klubem muzycznym z prawdziwego zdarzenia. Widać to chociażby po nagłośnieniu, które jest znacznie lepsze niż to „Gawrowe” (prawdziwe odsłuchy w liczbie kilku sztuk!).

Klub ma bardzo dobrą lokalizację – znajduje się praktycznie w samym centrum miasta. Ceny w barze są zbliżone do tych, jakie spotkać można także w innych knajpach w centrum Wrocławia. Z plusów wymienię jeszcze przyjemne barmanki i niezłą atmosferę, z minusów – płatną szatnię. „Łykend” ma swoją stronę internetową (http://www.lykend.com.pl), gdzie można znaleźć szczegółowe informacje o programie koncertów. Przeglądając wspomniany program można dojść do wniosku, iż formuła klubu jest dość szeroka i mieści zarówno klimaty folkowe, żeglarskie, rockowe jak i reggae czy poezję śpiewaną.

Pierwszy raz w „Łykendzie” byłem na występie SĄSIADÓW, którzy pod Wrocławiem nagrywają swoją debiutancką płytę i korzystając z okazji zajechali do grodu nad Odrą. Jak mi powiedział Kuba, płyta jest na ukończeniu i premiera odbędzie się na początku przyszłego roku. Przy okazji przypomnę, że sesja nagraniowa była nagrodą w tegorocznym konkursie wrocławskich „Szant”.

SĄSIEDZI zagrali na swoim poziomie, a ja z tego koncertu najbardziej zapamiętałem widok rozluźnionej, czy wręcz uśmiechniętej Dominiki, bo do tej pory miałem okazję obserwować Dominikę jedynie jako wcielenie 300-procentowej koncentracji scenicznej.

Jako support zagrała wrocławska formacja ZA HORYZONTEM, której siłę stanowią trzy śpiewające dziewczyny, a która wciąż pracowicie walczy o własny styl sceniczny.

Informację wprowadził(a): Robert Kolebuk - godz. 18:23, 12 grudzień 2004, wyświetlono: 675 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI