Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

Oceany Marzeń już 16-18 marca - pomóżmy dzieciakom.

UWAGA ! Naniesiono ważne poprawki w programie Festiwalu - powiększ plakat pod tekstem !

***AKTUALIZACJA*** Fundacja Ocean Marzeń organizuje Festiwal Kultury Marynistycznej OCEANY MARZEŃ, który odbędzie się w dniach 16-18 marca 2012 roku w Tawernie Korsarz w Warszawie, przy ul. Gostyńskiej 45.

 

Celem naszego Festiwalu jest popularyzowanie kultury marynistycznej poprzez wielopłaszczyznową wymianę doświadczeń, a przy tej okazji zgromadzenie środków na organizację rejsów i szkoleń dla młodzieży z Rodzinnych Domów Dziecka w sezonie 2012. Dlatego też cały dochód z tego festiwalu zostanie przeznaczony na te właśnie działania.

 

Festiwal OCEANY MARZEŃ będzie spotkaniem ludzi związanych z tematyką żeglarstwa i okazją do popularyzacji naszej idei: Fundacja Ocean Marzeń postawiła sobie za cel, by młodzież z Rodzinnych Domów Dziecka, Państwowych Domów Dziecka, rodzin adopcyjnych i środowisk zagrożonych oderwać od ich kręgu traumatycznych przeżyć z przeszłości i dostarczyć im nowych doznań, pokazać szerszy kawałek świata, rozwijać ich horyzonty. A wszystko to na bazie żeglarstwa, które wykorzystując etykę i etykietę żeglarską, stanie się dla nich kuźnią nowych postaw; w kontaktach z innymi członkami załogi nauczy ich pracy zespołowej i odpowiedzialności za innych; w kontakcie z żywiołami wiatru i wody wyzwoli samodzielność i umiejętność przewidywania skutków własnych poczynań.

 

O misji i dotychczasowych działaniach Fundacji można zdobyć informacje na stronie internetowej www.oceanmarzen.org.pl oraz na portalu Facebook www.facebook.com/oceanmarzen.

 

Na festiwal składać się będzie szereg imprez:

W piątek - 16 lutego 2012 roku: o godzinie 20.00 zacznie się Koncert Otwarcia, w trakcie którego grać będzie zespół Gondola Kondora, później Mordewind, a następnie całkiem nowe oblicze zaprezentuje, zaprzyjaźniony z Fundacją Zespół BORY.

 

W sobotę - 17 lutego 2012 roku: od godziny 15.00 zaczynają się: Finał Konkursu Piosenki Marynistycznej i Żeglarskiej dla dzieci i młodzieży, Kiermasz Książki Marynistycznej, od godziny 17.00 : Wykłady z nawigacji morskiej – prowadzi Marek Grzywa od godziny 18.30: Konkurs na Prezentację Rejsu w Roku 2011. Finaliści Konkursów Piosenki Marynistycznej i Żeglarskiej zagrają swój koncert finałowy w towarzystwie znanego szantymena Mirka Kovala Kowalewskiego z zespołu Zejman i Garkumpel. Książki na Kiermaszu wystawi Wydawnictwo Alma-Press. Od 20.00 zaczynają się koncerty szant: Na dużej scenie zagrają YankShippersi, a później zaprzyjaźniony zespół, który specjalnie dla nas przyjedzie z Rzeszowa – KLANG. Fani Starej Kuźni będą zapewne usatysfakcjonowani jej występami na koniec dnia.

 

W niedzielę – 18 marca 2012 Od godziny. 12.00 zapraszamy dzieci do wspólnej zabawy. Bawić nas będą wolontariusze Fundacji Ocean Marzeń – wykwalifikowani animatorzy zabaw dziecięcych, oraz zespół KLANG, który zagra i zaśpiewa specjalnie dla małych fanów. Można liczyć na ich dziecięcy przebój: „Idziemy do łazienki”. Zabawy będą się ciągnęły do utraty tchu. O tej samej porze rozpocznie się Kurs pierwszej pomocy przedmedycznej na pokładzie jachtu, poprowadzony przez Collegium – szkołę ratownictwa medycznego. O godzinie 17.00 Spotkanie ze Znanymi Żeglarzami, Swój udział zapowiedziała m.in. Marta Sziłajtis-Obiegło, która w 2009 roku opłynęła świat. Od godziny 20.00 Koncerty szantowe– wystąpią Mirek Koval Kowalewski w duecie ze Zbyszkiem Murawskim, później zagra i zaśpiewa zespół B.O.R.Y Wszystkie spotkania festiwalowe poprowadzi Mirek Koval Kowalewski, który razem z zespołem również zagra i zaśpiewa. Serdecznie zapraszamy żeglarzy do zaprezentowania swoich przeżyć z Rejsu w Roku 2011, Modelarzy do zaprezentowania swoich prac, a lubiących grać i śpiewać do zabrania ze sobą instrumentów. Wszystkich żeglarzy i sympatyków do udziału w pozostałych spotkaniach Festiwalu. Udział w Konkursach jest bezpłatny dla jego uczestników.

Fot. Oceany MarzeńAktualny Program Festiwalu

 

Festiwal został objęty patronatem

Polskiego Związku Żeglarskiego,

Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Żeglarskiego

oraz Rady i Zarządu Dzielnicy Wola m. st. Warszawy.

 

Festiwal został objęty patronatem medialnym: magazynu dla żeglarzy WIATR, magazynu YACHTING, czasopisma MODRELARZ portalu Szantymaniak, portalu WolnaSobota portalu CoJestGrane, portalu Tawerna Skipperów, portalu SailNews, Portalu Sail-ho, portalzegrarski.com Radia Wnet

 

Przygotowania do Festiwalu można śledzić na stronie: https://www.facebook.com/FestiwalOceanyMarzen


Bilety wszystkie dni Festiwalu można nabyć za pośrednictwem adresu: bilety@oceanmarzen.org.pl

 

Mamy nadzieję na spotkanie i wspólną zabawę.

Informację wprowadził(a): Maciej "YenJCo" Jędrzejko - godz. 6:0, 6 marzec 2012, wyświetlono: 1298 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI