Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

Ogólnopolski Festiwal Piosenki Wodniackiej "Szantomierz 2004"

Biuro festiwalu:
Fundacja Kultury Ziemi Sandomierskiej
Rynek 25/26, 27-600 Sandomierz, tel./fax (15) 832 29 64
biuro@szantomierz.art.pl,
Biuro festiwalu:
Fundacja Kultury Ziemi Sandomierskiej
Rynek 25/26, 27-600 Sandomierz, tel./fax (15) 832 29 64
biuro@szantomierz.art.pl,
www.szantomierz.art.pl

Witamy!

Przesyłamy Wam zaproszenie i regulamin III Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Wodniackiej "SZANTOMIERZ 2004", który odbędzie się w Sandomierzu w dniach 23-25 lipca 2004r.


Lipiec to połowa lata, ciepło, wakacje, urlopy... Może by, więc do Sandomierza? Miasta o bogatych tradycjach, także flisackich, leżącego nad królową polskich rzek - Wisłą, znanego ze swej gościnności i tradycji muzycznych. Tu mieszkał i tworzył Mikołaj Gomółka - największy kompozytor renesansowy, pisali kroniki Wincenty Kadłubek oraz Jan Długosz, a pod królewskim zamkiem śpiewali swoje pieśni flisacy, spławiający Wisłą do morza drzewa z Puszczy Sandomierskiej.


Podczas szantomierzowego konkursu wykonawcy będą rywalizować o Grand Prix "Błękitną wstęgę Wisły", Złoty Maszt za najlepszą szantę klasyczną lub pieśń kubryku, Dębową Tratwę za najlepsze wykonanie pieśni folkowej, Srebrny Kran w kategorii Open.


Koncerty festiwalowe odbędą się na Rynku sandomierskim oraz na scenie umiejscowionej na największym w Polsce pchaczu rzecznym przycumowanym do bulwaru wiślanego. Gośćmi specjalnymi tegorocznego "Szantomierza" będą ukraińscy kozacy, którzy przypłyną na autentycznej, kozackiej czajce i będą stacjonować i pływać po Wiśle.


Jeśli nie zainteresuje Was nasza propozycja a znacie środowiska, kluby, organizacje, którym bliska jest tematyka pieśni wodnych, folkowych czy po prostu żeglarstwa to prosimy - przekażcie im tę informacje. Tak czy inaczej zapraszamy w ostatni weekend lipca do Sandomierza, bo zabawa będzie przednia!!!REGULAMIN KONKURSU

Festiwalu Piosenki Wodniackiej "Szantomierz 2004"

Festiwal Piosenki Wodniackiej "Szantomierz 2004" jest ogólnopolską imprezą organizowaną przez Biuro Organizacyjne przy Fundacji Kultury Ziemi Sandomierskiej.Cele "Szantomierza 2004":
- prezentacja i promocja twórczości muzycznej i literackiej środowisk związanych ze środowiskiem folkowym i żeglarskim
- umożliwienie młodym twórcom i wykonawcom prezentacji i konfrontacji ich osiągnięć

1. Konkurs III FPW "Szantomierz 2004" odbywa się na scenie festiwalowej w Sandomierzu, w sobotę 24-go lipca 2004 w godzinach przedpołudniowych.

2. Do konkursu może zgłosić się każdy wykonawca (zespoły instrumentalno-wokalne, zespoły wokalne, soliści), który wyśle formularz zgłoszeniowy ze strony www.szantomierz.art.pl pocztą elektroniczną na adres biuro@szantomierz.art.pl lub prześle pocztą na adres organizatora najpóźniej niż do 23 czerwca 2004 r.

3. Ze względów organizacyjnych do konkursu może zostać zakwalifikowanych nie więcej niż 10 podmiotów wykonawczych, dlatego o kwalifikacji decyduje kolejność zgłoszeń. Warunkiem przeprowadzenia konkursu jest zgłoszenie się co najmniej 3 wykonawców do dnia 23.06.2003.

4. Zespoły, które prześlą kartę zgłoszenia po terminie 23 czerwca (liczy się data stempla pocztowego) nie będą brane pod uwagę chyba, że do tego czasu nie będzie kompletu 10 wykonawców konkursowych. Lista zakwalifikowanych wykonawców będzie aktualizowana na stronie internetowej festiwalu: www.szantomierz.art.pl.

5. Zgłoszenia zespołów będą potwierdzane przez organizatora pocztą elektroniczną lub telefonicznie do 30 czerwca 2004.

6. Wykonawcy biorący udział w konkursie, powinni przygotować 5 utworów. W konkursie będą zaprezentowane 3 z nich, jednak na życzenie Jury lub Publiczności zespół może zaprezentować pozostałe utwory, pod warunkiem, że prezentacja nie spowoduje opóźnienia w programie festiwalu.

7. Jury po konkursie zaprosi wybranych wykonawców do udziału w koncercie recitali, który odbędzie się w godzinach popołudniowych 24 lipca.

8. Podczas koncertu recitali wykonawca zaprezentuje recital nieprzekraczający 25 minut.

9. Niezakwalifikowanie się do koncertu recitali nie jest równoznaczne z utratą możliwości zdobycia nagrody Grand Prix Szantomierz 2004.

10. Wykonawcy zobowiązani są do prezentacji swojego repertuaru poza konkursem na życzenie oraz miejscach wskazanych przez organizatora.

11. Warunkiem przystąpienia do konkursu 24-go lipca 2004 jest przyjazd zespołu 23 lipca do godziny 17.00 w celu odbycia prób mikrofonowych i wzięcia udziału w spotkaniu z organizatorami. Obecność na próbach mikrofonowych jest OBOWIĄZKOWA.

12. Organizatorzy zapewniają wykonawcom darmowy nocleg na materacach (własne śpiwory). Na specjalne życzenie za dodatkową opłatą (ok. 50 zł od osoby) nocleg o wyższym standardzie. Z przyczyn organizacyjnych, nie jest możliwe zapewnienie noclegu osobom towarzyszącym. Dostępna baza noclegowa będzie podana na stronie internetowe festiwalu.

13. Organizatorzy zapewniają jeden posiłek dziennie (obiad) + wkładka do ogniska w trakcie Koncertu Nocnego, 24 lipca, bulwar nad Wisłą.

14. W trakcie trwania festiwalu dla wykonawców konkursowych przygotowany jest atrakcyjny program (zwiedzanie miasta, rejs statkiem po Wiśle, wstęp na basen).

15. Wykonawcy oceniani będą przez JURY powołane przez Organizatora, które przyzna nagrody i odznaczenia cenne i bezcenne, a to:
· Grand Prix - "Błękitną Wstęgę Wisły" (wzbogaconą o 2500 zł);
· Złoty Maszt - za najlepszą szantę klasyczną lub pieśń kubryku;
· Śnieżnobiałe Gęsie Pióro - za najlepszą piosenkę autorską;
· Dębową Tratwę - za najlepsze wykonanie pieśni folkowej;
· Srebrny Kran - w kategorii Open;
· Sosnowe Wiosło - nagroda publiczności;
· Niezatapialny Ponton - za "Cóś";
· Wyróżnienia - dla tych co zasłużą.

16. Uczestnicy konkursu udzielają nieodpłatnej licencji Organizatorowi na: nagranie, odtwarzanie, wprowadzanie do obrotu, przetwarzanie, publiczne odtwarzanie w tym utrwalanie i wydawanie na wszystkich nośnikach w czasie nieograniczonym piosenek prezentowanych w czasie konkursu oraz koncertów towarzyszących. W przypadku braku takiej zgody, prosimy o przesłanie pisemnej odmowy wraz z Kartą zgłoszenia.

17. Ostateczna interpretacja niniejszego Regulaminu należy do Biura Organizacyjnego Festiwalu Piosenki Wodniackiej "Szantomierz 2004".

Postanowienia dodatkowe:

1. Wszystkich wykonawców, którzy zakwalifikowali się do konkursu "Szantomierz 2004" organizatorzy będą oczekiwać już 22 lipca (czwartek) w godzinach popołudniowych. Na wieczór jest przygotowywana impreza integracyjna połączona z WIELKĄ NIESPODZIANKĄ!!!

2. Poza konkursem głównym odbywającym się przed południem 24 lipca (sobota) zapraszamy wykonawców do udziału w koncercie ballad, który odbędzie się wieczorem 23 lipca (piątek). Zostanie przyznana dodatkowa nagroda za najładniejszą balladę. Należy przygotować jedną piosenkę.

3. Po koncercie ballad (piątkowy wieczór 23 lipca) zapraszamy wszystkich do tawerny festiwalowej (noc 23/24 lipca) celem dalszej integracji. W tawernie festiwalowej należy jednak cały czas pamiętać o zmaganiach konkursowych dnia następnego!!!

4. Szczegółowy program festiwalu (oficjalny) oraz pobytu na festiwalu (mniej oficjalny) wykonawcy poznają wraz z informacją o zakwalifikowaniu się do konkursu.

Powyższe informacje pochodzą od organizatorów festiwalu.

Informację wprowadził(a): Robert Kolebuk - godz. 19:22, 9 kwiecień 2004, wyświetlono: 618 razy

Robert Kolebuk

wysłano: 19:45,14 kwiecień 2004

Strona "SZANTOMIERZA" jest już aktualna - są formularze do wydrukowania i przesłania pocztą analogową.
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI