Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

Piąte urodziny Indygo

Gliwicki zespół Indygo świętuje swoje piąte urodziny. Wraz z fanami i... Sąsiadami będzie je świętował w gliwickiej restauracji "Trzy światy".

Zespół Indygo debiutował niemal dokładnie 5 lat temu na - wtedy jeszcze katowickim - festiwalu "Tratwa". Na tej samej imprezie trzy lata później (już w Chorzowie) odniósł swój pierwszy wielki sukces, zwycięstwo w konkursie i nominacja do przeglądu konkursowego "Shanties" w Krakowie. W międzyczasie było jeszcze wiele innych sukcesów (m.in. dwukrotnie I miejsce na "Szantkach" w Kędzierzynie-Koźlu, II miejsce na "Szantach we Wrocławiu" i Granicznej Kuźni Szant w Zgorzelcu, III miejsce na Szanta Claus Festiwal w Poznaniu).

Gliwicką imprezą Indygo zamknie bardzo udany dla siebie rok: pierwszy historyczny występ na koncercie szanty klasycznej "Shanties" w Krakowie (obok takich tuzów jak Tom Lewis, Qftry czy North Wind), udział w festiwalu "Bie Daip" w Appingedam, wreszcie wydanie udanej debiutanckiej płyty "Oddech morza".

Podczas jubileuszu Indygo towarzyszyć będzie zespół Sąsiedzi, blisko z nim związany osobą opiekunki artystycznej, Dominiki Płonki, ale też wspólnymi wyjazdami na wiele festiwali szantowych, ostatnio też czasem współpracą na scenie. - Nie chcemy zdradzać wszystkich atrakcji - powiedziała nam Karolina Wolna z Indygo.

Sobota, 20 listopada, godz. 18.00, restauracja "Trzy światy" przy ul. Kilińskiego 14 a w Gliwicach. Nie może Was tam zabraknąć!

Informację wprowadził(a): Michał Nowak - godz. 10:9, 19 listopad 2010, wyświetlono: 1304 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI