Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

Pieśń żeglarska znów w Koninie

Ponad 150 osób bawiło się na Przystani Gosławice na koncercie Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej pokazując, że piosenka żeglarska w Koninie nadal ma wielu fanów.

Fot. Kamil PiotrowskiAndrzej Korycki i Dominika Żukowska na Przystani Gosławice (Konin) 29.06.2011

 

Punktualnie o 19:00, w środę, 29 czerwca, prezes firmy AS PAK, Artur Czyżewski otworzył koncert Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej na Przystani Gosławice (8 km od centrum Konina). Witając licznie zgromadzoną publiczność (zabrakło biletów, na sali zasiadło ponad 150 osób) wyraził nadzieję, że piosenka żeglarska i szanty znów na dłużej zawitają do Konina. Wśród publiczności znalazło się wielu żeglarzy (w tym z konińskich klubów „Bryza“, „Kopalni Węgla Brunatnego“, „Energetyk“) na czele z Romanem Latanowiczem, prezesem Okręgowego Związku Żeglarskiego. Byli także przedstawiciele Urzędu Miasta, Starostwa Powiatowego, lokalnego biznesu i mediów. Na koncercie nie zabrakło także Darka Zbierskiego, kiedyś dyrektora słynnego konińskiego Festiwalu "Złota Szekla". Ale tego dnia stanowiska i funkcje się nie liczyły, liczyło się to, że znów można było pośpiewać wspólnie żeglarskie hity z Andrzejem i Dominiką.

Koncert rozpoczęła piosenka „Chciałem być żeglarzem“, a po niej popłynęły już mniej lub bardziej znane utwory autorstwa Andrzeja, ale też Jerzego Porębskiego, Janusza Sikorskiego czy nawet Bułata Okudżawy (bo i w rosyjskich pieśniach Andrzej z Dominiką gustują). Gwiazdy wieczoru przywiozły do Konina dopiero co wydaną płytę „Plasterek cytryny“, z której także usłyszeliśmy kilka utworów. Wieczór, (koncert trwał prawie 2,5 godziny!) upłynął na wspomnieniach, opowieściach Andrzeja z pobytów w Koninie oraz na wspólnym śpiewaniu. Oczywiście słynna „Magda“ musiała się pojawić, tak jak i „Keja“. Atmosfera była iście żeglarska.

Czasami, by wydarzyło się coś wspaniałego nie potrzeba wielu rąk, wystarczy wielkie serce i odrobina współpracy. Do tego by znów szanty i piosenka żeglarska wróciły do Konina przyczynili się m.in.: Alicja Majewska-Muszyńska, dyrektor oraz załoga OW "Przystań Gosławice", która przyjęła i ugościła żeglarzy (smalec i ogóry były przednie) Tomek Hetke, komandor Klubu Żeglarskiego „Energetyk“, który wypożyczył żeglarski szpej, dzięki któremu namiot, choć na chwilę zamienił się w tawernę oraz Damian Przyszło, który całym swoim doświadczeniem i kontaktami zaangażował się w organizację imprezy.

Organizatorami imprezy byli: firma AS PAK sp. z o.o. oraz Przystań Gosławice

 

PS.

Zdjęcia z koncertu można m.in. obejrzeć tu

 

 

Galeria

Informację wprowadził(a): Kamil "KAMiL" Piotrowski - godz. 11:24, 4 lipiec 2011, wyświetlono: 2539 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI