Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

Podział nagród "pod Żurawiem"

Podział nagród na "Szantach pod Żurawiem"! Nagroda prezydenta Gdańska trafiła do Sąsiadów i Marka Majewskiego, trofeum marszałka województwa podzieliły się cztery "podmioty wykonawcze".

Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska przyznawana jest od 2007 r. za najlepszą szantę premierową (rzecz jasna - w rzeczywistości nie chodzi o szantę, a o piosenkę żeglarską!). W ubiegłym roku zdobył ją zespół Trzy Majtki, a wcześniej - dwukrotnie Banana Boat.

Podczas zakończonego w sobotę festiwalu jury (Jerzy Porębski, Mirosław Kowalewski, Maciej Łyszkiewicz, Lech Parell) podzieliło trofeum między Sąsiadów (3000 zł - za utwór Chłopaki z Seneville) i Marka Majewskiego (2000 zł - Ballada pościelowa).

Nagroda Marszałka Województwa Pomorskiego za szantę (sic!) nawiązującą do morskich tradycji Pomorza została podzielona między grupy Własny Port (3000 zł - Wpadka pana Władka, za promocję tradycji radosnych pomorskich rejsów koedukacyjnych), Klang (1000 zł - za wysoką kulturę muzyczną i literacką utworów o tematyce nawiązującej do tradycji Pomorza) oraz Lecha Miądowicza (1000 zł - Heweliusz i gwiazdy) i Andrzeja Starca (1000 zł - Polka na Zielonym Moście). W ubiegłych latach laureatami tej nagrody były grupy Shantymentalni (2009 r.) i Trzy Majtki (2008 r.).

Nagrodą specjalną "Szant pod Żurawiem" dla artysty, który przebył największą ilość mil morskich w drodze na koncert została uhonorowana Julia Dębowska z kanadyjskiego Mississaugue.

 

Informację wprowadził(a): Michał Nowak - godz. 23:49, 12 lipiec 2010, wyświetlono: 1848 razy

Władysław Całka

skąd: Jastrzębie Zdrój / Poland

wysłano: 8:47,13 lipiec 2010

Przynajmniej wiadomo "co w trawie (portfelu) piszczy".
Na koniec czytam:
" Nagrodą specjalną "Szant pod Żurawiem" dla artysty, który przebył największą ilość mil morskich w drodze na koncert została uhonorowana Julia Dębowska z kanadyjskiego Mississaugue."
Czy można wiedzieć jaka to była nagroda?
Jak już tak dokładnie...
__________________
Dziadek Władek
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI