Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

Popłynę w Solinę

Piosenka zespołu Morże Być nagrodzona na Szantach Pod Żurawiem.

 

Ostatni rok był bardzo pracowity i szczęśliwy dla łańcuckiej grupy Morże Być. Zaczęło się w listopadzie 2010r. od udanego występu na XXVIII Międzynarodowym Festiwalu Bardów OPPA w Warszawie, na którym zespół, a właściwie Tomasz „Ignac” Orzechowski z gitarą, w towarzystwie: Kasia Wasilewska – skrzypce, Adam Naróg – gitara akustyczna, Łukasz Uchman – akordeon, został laureatem Złotej Piątki 2010. Miesiąc później Morże Być w tym samym składzie zdobył Nagrodę Publiczności na Ogólnopolskich Spotkaniach Śpiewających Poezję RECITAL 2010 w Siedlcach. To były dwa występy z tak zwanym projektem cywilnym grupy, który nieustannie jest wzbogacany o nowe utwory.

 

Jednak repertuar łańcuckiego zespołu jest przede wszystkim szantowy, a ostatni najświeższy ich sukces to Grand Prix w konkursie o Nagrodę Prezydenta Gdańska na Szantę Premierową podczas lipcowego Festiwalu SZANTY POD ŻURAWIEM 2011” .

 

„Popłynę w Solinę

tam, gdzie wiatr się odbija od gór.

Żeglarzowi tłumaczy,

że gdzie indziej nie znaczy tyle co tu”

 

 

- to refren piosenki „Solina”. Słowa które zachwyciły jurorów i wygrały konkurs. Zaskoczenie było tym większe (i dla jurorów i dla zespołu), że utwór sławiący podkarpacki zalew wygrał z szantami morskimi i to nad polskim morzem. Nagroda Prezydenta Miasta Gdańska bardzo ucieszyła naszych muzyków, bo był to konkurs, w którego szrankach walczyły zespoły od lat znane i uznane, m. in. Gdańska Formacja Szantowa, Flash Creep, Waldemar Mieczkowski czy Klang. Dodatkowo jury pod przewodnictwem Jerzego Porębskiego wyróżniło jeszcze jedną premierę naszego łańcuckiego zespołu – utwór „Głupia Mała”.

 

Morże Być to zespół, który ciężko pracuje nie tylko na scenie. Zimowe wieczory, kiedy koncertów zdaje się być mniej niż w sezonie letnim muzycy spędzili w studiu nagrań SPAART w Boguchwale, gdzie równolegle trwały prace nad dwoma płytami. Pierwsza z nich to niedokończony jeszcze krążek z piosenkami dziecięcymi, do których słowa napisał zaprzyjaźniony z zespołem lekarz Maciej Sieklucki oraz lider Morze Być Tomasz Orzechowski.

 

Druga płyta - „Moje obrazy”, to produkt grupy z całkiem nowymi piosenkami żeglarskimi. Premiera tego krążka odbyła się w czerwcu 2011r. (piąte urodziny zespołu) podczas koncertów z okazji Dni Miasta Łańcuta. Na płycie pośród 13 utworów znajduje się m. in. nagrodzona w Gdańsku „Solina”, która miejmy nadzieję niebawem stanie się wielkim przebojem.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Informacja nadesłana przez zespół.

Informację wprowadził(a): Jolanta "Skrzypaczka" Gacka - godz. 1:20, 27 lipiec 2011, wyświetlono: 1927 razy

Sławek Bielan

wysłano: 9:58,27 lipiec 2011

Gratulacje. Pozdrawiamy z Częstochowy :-)
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI