Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

Portowy album - dla Lenki

Pamiętacie koncert "Pomóż Lence", który odbył się 9 października 2009r. w Gnieździe Piratów w Warszawie? Dzięki Basi Zagórskiej - organizatorce przedsięwzięcia, wszystkim zaangażowanym w akcję zespołom oraz wszystkim zgromadzonym szantymaniakom ...

Pamiętacie koncert "Pomóż Lence", który odbył się 9 października 2009r. w Gnieździe Piratów w Warszawie? Dzięki Basi Zagórskiej - organizatorce przedsięwzięcia, wszystkim zaangażowanym w akcję zespołom oraz wszystkim zgromadzonym szantymaniakom zebrano wtedy 7460zł.
Jednak Lenka Ziółkowska - dziś już prawie roczna dziewczynka, która urodziła się z zespołem Cantrella - nadal potrzebuje naszej pomocy.

Z okazji dziesięciolecia tyskiego Portu Pieśni Pracy wydany został album, podsumowujący wszystkie dotychczasowe edycje. 5 złotych z każdego sprzedanego egzemplarza zostanie przekazanych rodzicom Lenki.


Oto informacja, którą przekazali nam organizatorzy festiwalu:

 

"Jubileuszowy album PPP

W tym roku PPP świętuje 10-lecie istnienia!

Podczas zimowej edycji festiwalu Port Pieśni Pracy, która odbędzie się już 29 i 30 stycznia w Tychach, będzie można kupić album zawierający zdjęcia ze wszystkich dotychczasowych odsłon imprezy.

Ponad dwadzieścia edycji "tyskich szant" utrwalił w obiektywie Jacek Boczar - absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Katowicach oraz Akademii Fotografii w Krakowie. Jego zdjęcia były publikowane na łamach prasy oraz w internetowych portalach informacyjnych a także były pokazywane na wystawach w Polsce, Niemczech, na Litwie, w Czechach i w Bułgarii. Jacek Boczar jest też współpracownikiem katowickiego oddziału "Gazety Wyborczej" i stypendystą Prezydenta Miasta Tychy.

Tradycyjnie już, wydarzenie, jakim jest premiera albumu, organizatorzy łączą z wątkiem charytatywnym. Tym razem zachęcają do udziału w akcji www.pomozlence.pl podczas której zbierane są środki na leczenie i rehabilitację jedenastomiesięcznej Leny Ziółkowskiej - mała Lenka urodziła się z wyjątkowo rzadkim schorzeniem Zespołem Cantrella. W wyniku badań stwierdzono u niej brak gałek ocznych oraz wiele innych schorzeń, które są ogromnym zagrożeniem dla jej życia.
Jubileuszowy album będzie można kupić w trakcie zimowej edycji PPP - organizatorzy nie narzucają jego ceny - na pewno jednak 5 zł od każdego sprzedanego egzemplarza zostanie przeznaczone na pomoc chorej dziewczynce.

 

W tym roku zimowa edycja PPP wyjątkowo odbędzie się w Zespole Szkół nr 4 przy al. Bielskiej 100 w Tychach. Bilety na festiwal, podczas którego odbędzie się m.in. premiera płyty zespołu Prawdziwe Perły pt. "Na wygnaniu", kosztują 10 zł (pierwszy dzień) i 15 zł (drugi dzień), karnet 20 zł.

- Po dziesięciu latach tyskiego szantowania z satysfakcją patrzymy za siebie. Z festiwalem związana jest grupa oddanych widzów i słuchaczy - uczestniczą w imprezie co roku i co roku oddają się wspominaniu kołyszącego morza czy pachnących lasem mazurskich jezior - komentuje Michał Gramatyka, pomysłodawca i współorganizator imprezy."

Informację wprowadził(a): Jolanta "Skrzypaczka" Gacka - godz. 16:23, 14 styczeń 2010, wyświetlono: 1135 razy

Brzydki Piotruś

wysłano: 13:10,17 styczeń 2010

Bardzo szlachetna to inicjatywa i odnoszę takie wrażenie że zebrane środki trafią w całości i bezpośrednio do rąk rodziców Lenki (z fundacjami różnie to bywa). Bardzo bym chciał trafić na zimową edycję PPP , mamy ze Zgagą takie plany ale czy uda się je zrealizować? Wg zapowiedzi Album będzie (jest) pięknym wydawnictwem i chciałbym go mieć. Przydała by się informacja gdzie i za ile będzie można kupić ten Album jeśli nie uda się trafić na Koncerty PPP. Pozdrówka szantowe.
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI