Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

Poznań na fali (nadchodzi SZANTA CLAUS) + konkurs!!!

 

Drodzy Szantymaniacy!


W imieniu komitetu organizacyjnego oraz wszystkich fanów żeglarskiej muzyki z Poznania mam zaszczyt zaprosić Was na I Poznański Festiwal Szantowy "Szanta Claus".

Pomijając zupełnie archaiczne czasy (początek lat 80.

...
 

Drodzy Szantymaniacy!


W imieniu komitetu organizacyjnego oraz wszystkich fanów żeglarskiej muzyki z Poznania mam zaszczyt zaprosić Was na I Poznański Festiwal Szantowy "Szanta Claus".

Pomijając zupełnie archaiczne czasy (początek lat 80. i festiwal organizowany przy współudziale Politechniki Poznańskiej), Poznań był do tej pory prawdziwą "szantową pustynią". Koncerty zespołów szantowych miały miejsce wyjątkowo rzadko, niejako "przy okazji" innych imprez. Niewypałem był również zorganizowany w 2003 r. koncert "Szanty w M1". Sytuacja zmieniła się z początkiem bieżącego roku, odkąd szantowe imprezy organizuje regularnie Klub Galeria ZAK. Relacje z nich na bieżąco ukazują się na naszym portalu.

Nadszedł czas na kolejny krok. Dzięki uporowi i wytrwałości Macieja Olszewskiego, wspomaganego przez grupę poznańskich pasjonatów szant i żeglarstwa, oraz dzięki hojności sponsorów festiwal szantowy w Poznaniu staje się faktem.

Co czeka tych, którzy zdecydują się przyjechać do stolicy Wielkopolski? Kameralny koncert Jerzego Porębskiego i Andrzeja Koryckiego w piątkowy wieczór w Klubie Galerii ZAK będzie przedsmakiem tego, co będzie się działo w sobotę 2 grudnia. Na rozgrzewkę - konkurs dla szantowych zespołów z Wielkopolski i okolic z główną nagrodą, nominacją na przegląd konursowy krakowskich "Shanties". Następnie koncert gwiazd. Na Scenie Rozmaitości zagrają znani i lubiani: EKT Gdynia i Atlantyda, żywiołowe dziewczyny (i chłopaki) z Za Horyzontem oraz duma szantowego Poznania - Mohadick, zespół zdobywający coraz większe uznanie w licznych konkursach. W nowej formule pokaże s

ię legendarny Grzegorz "GooRoo" Tyszkiewicz, któremu towarzyszyć będą Krzysztof Paul na gitarze elektrycznej oraz Janusz "Jasiu" Piotrkowski na skrzypcach. Uwaga! Po koncercie na publiczność będzie czekał specjalnie podstawiony autokar, który zawiezie nas do tawerny festiwalowej (wspomniany ZAK), gdzie będziemy bawić się i śpiewać we wspólnym gronie wykonawców i szantymaniaków. To nie koniec atrakcji, gdyż imprezie towarzyszyć będą targi żeglarskie.

Wszystkie szczegóły dostępne na stronie www.szantaclaus.org oraz w dziale Koncerty.

Serdecznie zapraszamy do Poznania!KONKURS!!!


Do wygrania 5 wejściówek na główny koncert festiwalu "Szanta Claus", który odbędzie się 2 grudnia (sobota) o godzinie 19:00 na poznańskiej Scenie Rozmaitości (ul. Polna 86).

Zostaną one rozlosowane wśród osób, które udzielą prawidłowej odpowiedzi na następujące pytanie:

Wymień nazwy przynajmniej 2 zespołów szantowych z Poznania.

Mogą być to również zespoły już nieistniejące bądź nie prowadzące aktywnej działalności. Stali czytelnicy portalu nie powinni mieć problemów z odpowiedzią.

Na odpowiedzi (należy podać imię i nazwisko oraz miejsce zamieszkania, w temacie zaś wpisać "konkurs") czekam do czwartku 30 listopada do godziny 15:00 pod adresem mn@wns.amu.edu.pl. Lista nagrodzonych zostanie opublikowana tego samego dnia w tym miejscu.

ROZWIĄZANIE konkursu: prawidłowe odpowiedzi to oczywiście Mohadick, Sailor, Stare Tankowce. Nadeszło dokładnie... pięć prawidłowych odpowiedzi. Zatem wszystkie honorujemy wejściówką na koncert główny. Otrzymają je: Piotr Buczyński, Romana Dziurkiewicz, Bartek Kasprowicz, Magdalena Maciejewska (wszyscy Poznań) oraz Grzegorz Lis (Kędzierzyn-Koźle).

 

 

25.11.06 14:24 poprawiono nieścisłość, na którą zwróciła uwagę madar

30.11.06 19:45 dodano rozwiązanie konkursu

Informację wprowadził(a): Michał Nowak - godz. 15:25, 24 listopad 2006, wyświetlono: 1317 razy

Cicik

wysłano: 17:56,24 listopad 2006

Jako osoba fizyczna zameldowana, posiadająca swoje zdanie uważam, że chyba ciężko wymyślić bardziej beznadziejną nazwę dla imprezy szantowej.
Odpowiedz na ten komentarz
Harry

wysłano: 19:17,24 listopad 2006

ahoj :)
Odpowiedz na ten komentarz
Ela

wysłano: 20:47,24 listopad 2006

Cicik szanuję twoje zdanie ale sie nie zgadzam z tobą :) Zważywszy ze blisko do mikołajek... to dość trafiona zabawa słowami :))
Odpowiedz na ten komentarz
Cicik

wysłano: 22:16,24 listopad 2006

Po pierwsze - co ma św. Mikołaj do szant? Po drugie - abstrahując od istnienia ustawy o języku polskim kłują mnie w oczy takie zamerykanizowane zwroty. Jeśli chodzi o zbitki słowne - o ile przykład Szanty na sukces jest dla mnie sensowny tyle nazwa Szanta Claus kojarzy mi się z hamburgerami i Coca-colą.
Odpowiedz na ten komentarz
tomaszg

wysłano: 23:57,24 listopad 2006

A kiedy polski odpowiednik brzydko obcego słowa "szanta"? PS. Chyba z holendrowane, a nie zamerykanizowane :P
Odpowiedz na ten komentarz
NiecnyKsiaze

wysłano: 5:42,25 listopad 2006

Szanta (shanty) to w ogole ma zrodloslow ponoc we francuskim (chanter) :)
Odpowiedz na ten komentarz
Cicik

wysłano: 8:13,25 listopad 2006

tomaszg napisał: A kiedy polski odpowiednik brzydko obcego słowa "szanta"? Rozumiem Twój żart lub też ironię ale chyba każdy wie o co mi chodziło.
Odpowiedz na ten komentarz
madar

wysłano: 13:30,25 listopad 2006

Blad w tekscie - bardzo prosze o poprawienie. Zaden z festiwali ani przegladow szantowych nie moze nominowac swoich zwyciezcow na Shanties. Moze natomiast nominowac na Przeglad Konkursowy Festwialu Shanties. Szczegoly - http://www.shanties.pl/ Pozdrawiam, agnieszka
Odpowiedz na ten komentarz
YenJCo

wysłano: 20:52,25 listopad 2006

Niestety nie udało się przenieść koncertu na 30.11.2006. Zainteresowanych zapraszamy do zaglądania do działu KONCERTY na stronie Bananów po nowym roku - dział aktualizowany jest na bieżąco wraz z napływającymi informacjami. Zakupione bilety można zwracać do Latarni lub zachować do czasu ustalenia nowej daty koncertu. (będą ważne). Sssciskam YenJCo
Odpowiedz na ten komentarz
Marek

wysłano: 12:58,26 listopad 2006

Pax moi Panowie i Panie. Komuś może się coś podobać, komuś innemu nie. Ale chciałem napisać na inny temat... Co ma Św. Mikołaj do szant? Fragment żywotu: .... Gorąca pobożność i nabożeństwo do Męki Pańskiej spowodowały go do przedsięwzięcia pielgrzymki do Jerozolimy. Podczas przeprawy jednak do Palestyny powstała nagle sroga burza, a bałwany miotały statkiem, jak łupiną orzechową, więc zguba zdawała się nieuchronną. Marynarze biadali w śmiertelnym przestrachu i błagali Mikołaja spoglądającego na zachmurzone Niebo aby prosił Boga o ratunek. Nie zawiodło ich też położone w nim zaufanie, wzburzone bowiem fale uspokoiły się, a okręt ocalał. Odtąd uchodzi Mikołaj za Patrona żeglarzy. Tak więc cokolwiek chyba ma :) A przy okazji cicik. To ludzie z Poznania organizują ten festiwal. Nie wypada chyba przed rozpoczęciem imprezy próbować "mieszać ją z błotem"?
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI