Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

Przegląd Filmów Żeglarskich JachtFilm w kinie Wisła

Zapraszamy sympatyków żeglarstwa oraz miłośników filmowego dokumentu na spotkanie z filmami o tematyce marynistycznej - Przegląd Filmów Żeglarskich "JachtFilm" - Warszawa 19-20listopada 2011.

Zapraszamy na dwa jesienne, wyjątkowe dni, podczas których będziecie mieli Państwo okazję obejrzenia unikalnych filmów z najważniejszych wydarzeń w historii polskiego i światowego żeglarstwa.

Większość filmów składających się na program Przeglądu to dokumentalne filmy zrealizowane przez Telewizję Polską i od bardzo dawna nie pokazywane w mediach. Przegląd Filmów Żeglarskich "JachtFilm" będzie okazją m.in. do obejrzenia filmu o samotnym rejsie Leonida Teligi, o słynnych bałtyckich rejsach jachtu Generał Zaruski, o nieistniejącym już jachcie Zew Morza, czy posłuchania opowieści o legendarnym komendancie Daru Pomorza – Kpt. Kazimierzu Jurkiewiczu.

Oprócz tego zostanie pokazanych kilka filmów zrealizowanych w ostatnich latach przez młodych twórców filmowych - m.in. znany już i nagradzany film "W poszukiwaniu legendy" z rejsu młodych śląskich żeglarzy na jachcie „Stary” przez Przejście Północno-Zachodnie, czy film Lecha Mikulskiego "Morze Twoimi oczami".

Podczas Przeglądu odbędzie się premierowy pokaz nakręconego w 2009 roku filmu o jednym z największych żaglowców na świecie pt. "Kruzenshtern". Niewątpliwą gratką będą pokazy mało znanych, i dopiero niedawno wydanych w Polsce filmów pt. "Kon-tiki: wyprawa przez Pacyfik" oraz "Na głęboką wodę". Pierwszy z nich to dokumentalny zapis z 1947 roku legendarnej podróży norweskiego odkrywcy i badacza Thora Hayerdahla na drewnianej tratwie przez Ocean Spokojny. Drugi - opowieść o tragicznym epizodzie w trakcie największych regat oceanicznych Golden Globe z 1968 roku.

Projekcjom filmów będą towarzyszyć zapowiedzi i opowieści Gości Przeglądu. Są to twórcy prezentowanych filmów, uczestnicy lub bohaterowie wydarzeń w filmach. Wprowadzą widzów w klimat filmów, opowiedzą o okolicznościach i czasach w jakich powstawały. Będzie to także okazja do rozmów na żeglarskie oraz filmowe tematy.


Jest to pierwsza od wielu lat impreza tego typu w Warszawie. Jednym z założeń Przeglądu jest cykliczność tej imprezy, czyli wpisanie jej w ramy wydarzeń kulturalnych w kolejnych latach. Kinematografia światowa jest bogata w filmy o szeroko pojmowanej tematyce marynistycznej, dlatego w kolejnych edycjach imprezy planowane jest oparcie repertuaru także na zagranicznych produkcjach.

W sobotę po senasie zapraszamy do Tawerny Korsarz na wieczorny koncert zespołu Cztery Refy! Również w tawernie odbędzie się niedzielne spotkanie "Morze i Film" z Andrzejem Radomińskim, 20 listopada, o godz, 11.00.

Impreza zyskała oficjalne słowa wsparcia Kpt. Janusza Zbierajewskiego, Kpt. Krzysztofa Baranowskiego, Stowarzyszenia Żeglarskiego "Samoster". Dzięki nim starania i wszelkie działania związane z organizacją Przeglądu były dużo łatwiejsze. Serdeczne podziękowania za pomoc w przygotowaniu Przeglądu oraz wszystkie słowa otuchy i gesty poparcia.

Miejscem wszystkich pokazów Przeglądu Filmów Żeglarskich JachtFilm będzie KINO WISŁA w Warszawie.

Sprzedaż biletów i karnetów rozpocznie się w kasie Kina Wisła od 02.11.2011.
Miejsca w Kinie Wisła podczas Przeglądu są nienumerowane.

Przedsprzedaż biletów w okresie 02.11 - 13.11
- 14 zł - bilet na jeden wybrany blok filmowy
- 33 zł - karnet na wszystkie spotkania w ramach Przeglądu
Sprzedaż biletów od 14.11
- 16 zł - bilet na jeden wybrany blok filmowy
- 40 zł - karnet na wszystkie spotkania w ramach Przeglądu

Przegląd Filmów Żeglarskich JachtFilm
http://www.jachtfilm.pl/

Tawerna Korsarz
http://www.tawernakorsarz.pl

Informację wprowadził(a): Sławek Sobotka - godz. 21:19, 22 październik 2011, wyświetlono: 1371 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI