Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

PSYCHOFOLK nadchodzi!

Zespół Shannon przygotował nowy album. Nowy jest również skład, co gwarantuje, że kolejna płyta będzie różna od poprzednich.
Album nosi tytuł "PSYCHOFOLK" i można już o niego pytać na koncertach zespołu. Lada chwila pojawi sięteż pewnie w sklepach i w

Zespół Shannon przygotował nowy album. Nowy jest również skład, co gwarantuje, że kolejna płyta będzie różna od poprzednich.
...

Zespół Shannon przygotował nowy album. Nowy jest również skład, co gwarantuje, że kolejna płyta będzie różna od poprzednich.
Album nosi tytuł "PSYCHOFOLK" i można już o niego pytać na koncertach zespołu. Lada chwila pojawi sięteż pewnie w sklepach i w Internecie.

Jeśli jesteście zainteresowani tym co się działo w zespole od czasu poprzedniej płyty, oto co na ten temat ma do powiedzenia Marcin Rumiński:

 Okres 2004/2006 obfituje w liczne projekty muzyczne np. Ryczące-Shannon, Shannon-Gendos i wiele koncertów z Marysią Namysłowską. Los jednak sprawia że zespół czeka kolejna zmiana składu spowodowana tym razem ciężką sytuacją gospodarczą w kraju... Sebastian opuszcza skład w grudniu 2006, Adaś i Kuba grają do lutego 2007. Współpraca z Marysią układa się tak dobrze że od marca 2007 dołącza ona na stałe do składu i zasiada przed pianem i mikrofonem. Miejsce Adasia zajmuje znany jazzowy na scenie punkowej perkusista Romek Ślefarski. W zespole pojawia się też Marcin Drabik, który ponownie wprowadza do Shannona brzmienie skrzypiec akustycznych ale i jak na byłego metalowca przystało elektrycznych. Owocem tego sześciogłowego potwora jest nagrana w maju 2007 płyta "psychofolk". Zaczyna się nowy, kolejny rozdział w tej burzliwej i niekrótkiej historii zespołu SHANNON.

 

Utwory:
1. drinker`s wife
2. aililiu na gamhna
3. breton 2 na 4
4. je`bean jig
5. breton weather
6. foggy dew
7. trip to wales
8. i`m a man of constant sorrow
9. bajdulej (by the way)
10. shogoon
11. skibbereen


recorded in studio "kaktus" olsztyn 2007.
sound engineering : marcin rumiński
music production : marcin rumiński & cezary makiewicz
produced & published by Quartet Publishing
cover design: Tomek "smoq" Modrzejewski

Muzycy:
M. Rumiński: highland bagpipes, whistle, mandolina, śpiew
M. Namysłowska: śpiew, piano, rhodes
M. Drabik: skrzypce
M. Kwadrans: bodhran
P. Piórkowski: gitara basowa
R. Ślefarski: perkusja

Informację wprowadził(a): Rafał "Taclem" Chojnacki - godz. 8:22, 27 czerwiec 2007, wyświetlono: 770 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI