Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

"Ignac" laureatem OPPA

Z przyjemnością informujemy, że w sobotę 20 listopada Tomasz "Ignac" Orzechowski (Morże Być) z zespołem (Kasia Wasilewska – skrzypce, Adam Naróg – gitara akustyczna, Łukasz Uchman – akordeon) został laureatem 28. Międzynarodowego Festiwalu Bardów OPPA 2010.

Ogólnopolski Przegląd Piosenki Autorskiej powstał w 1978 r. w studenckim klubie "Hybrydy". Pomysłodawcą i dyrektorem czterech pierwszych imprez był Piotr Bakal. Chciał w ten sposób uhonorować liczną grupę piosenkarzy, będących zarazem autorami, kompozytorami i wykonawcami własnych utworów.

W kolejnych edycjach festiwalu szlify artystyczne zdobywały dziesiątki indywidualności o znanych dziś nazwiskach: Andrzej Poniedzielski, Andrzej Garczarek, Piotr Bukartyk, Piotr Bałtroczyk, Mirosław Czyżykiewicz, Ryszard Makowski i wielu, wielu innych. W jury OPPA zasiadały znakomitości pióra i pięciolinii (m.in. wielokrotnie Agnieszka Osiecka), a w koncertach towarzyszących występowała czołówka wykonawców gatunku piosenki autorskiej i literackiej. Od samego początku festiwal stał się jedną z najważniejszych imprez piosenkarskich w kraju, a laury tu zdobyte były dla wielu artystów prawdziwą nobilitacją.

Rada Artystyczna OPPA 2010 – 28. Międzynarodowego Festiwalu Bardów obradowała w dniu 6 listopada 2010 r. w składzie: Piotr Bakal (przewodniczący), Stanisław Klawe, Bogusław Nowicki i Andrzej Ozga. Do konkursu napłynęły 42 zgłoszenia. Po zapoznaniu się z nadesłanymi zgłoszeniami zakwalifikowało do finału OPPA 2010 22 wykonawców, w tym „Ignaca” (Tomasza Orzechowskiego) z zespołu Morże Być z Łańcuta.

Jury 28. Międzynarodowego Festiwalu Bardów w składzie: Ewa Paczoska – przewodnicząca, Adam Sławiński, Stanisław Klawe, Bogusław Nowicki, Piotr Bakal, Andrzej Ozga, po wysłuchaniu wszystkich podmiotów wykonawczych wyłoniło „Złotą Piątkę”, w której znaleźli się (w kolejności alfabetycznej):

- Antoni Gustowski z Warszawy

- Jacek Kadis z Kraśnika

- Tomasz Krzymiński z Warszawy

- Joanna Mioduchowska z Warszawy

- Tomasz Orzechowski z Łańcuta

 

Wiadomość nadesłał Łukasz Uchman.

Informację wprowadził(a): Michał Nowak - godz. 21:3, 13 grudzień 2010, wyświetlono: 2440 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI