Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

"Kovallady" - solowy debiut Mirka Kowalewskiego

Po 25 latach kariery scenicznej Mirosław Kowalewski, lider zespołu Zejman & Garkumpel, nagrał solowy album. Płyta "Kovallady" zawiera 14 utworów. Obok "Kovala" możemy usłyszeć na niej Andrzeja Koryckiego, Dominikę Żukowską i Wojciecha "Sępa" Dudzińskiego.

O tym, że "Koval" to człowiek-orkiestra, nikogo nie trzeba przekonywać. Frontman, wokalista, gitarzysta, konferansjer, juror, przyjaciel dzieci, jedna z "ikon" sceny "niesłusznie zwanej szantową" (jak sam ją nazywa). W ostatnim czasie obserwowaliśmy go coraz częściej w różnych projektach pozazespołowych. Z Andrzejem Koryckim i Dominiką Żukowską, a czasem też z Jurkiem Porębskim, występował jako "Piękna i Bestie". Z kolegą z zespołu, Zbyszkiem Murawskim, stworzył (nawiązujący do początkowych lat działalności Zejmana) duet o nazwie Jarydubel. Coraz częściej też występował solo.

Uwieńczeniem ostatnich artystycznych działań "Kovala" jest płyta "Kovallady". Jak sama nazwa wskazuje, zawiera ona głównie utwory kojarzone z "krainą łagodności". - Płyta jest niejako remanentem w magazynie z piosenkami - powiedział nam Mirek Kowalewski. - Pomysł z zaproszeniem przyjaciół "pozazejmanowych" pozwolił mi na złapanie dystansu wobec siebie samego. Myślę, że pomoc Dominiki, Andrzeja i Sępa bardzo uatrakcyjniła brzmienie. Spełniłem swoje marzenie wykorzystania w moich piosenkach akordeonu i innych instrumentów.

Nagranie płyty nie wpłynie na inne pola aktywności artystycznej jej twórcy. - Zejman jest podstawą moich działań i tu się nic nie zmienia. Duet też będzie działał na swoim poletku jak dotąd.

Prapremiera płyty miała miejsce pod koniec kwietnia w... Kanadzie, na festiwalu organizowanym przez Arka Wlizłę. Powiększyła ona znacząco, i tak już niemałe, grono sympatyków "Kovala" za oceanem.

Teraz nadchodzi czas na oficjalne koncerty premierowe w kraju. Pierwszy z nich już dziś w żyrardowskiej "Ładowni" (z gościnnym udziałem Andrzeja Koryckiego i Dominiki Żukowskiej). Kolejny - 27 maja we wrocławskim "Łykendzie".

 

Kilku utworów z płyty można posłuchać na stronie: www.kovalmusic.pl

Zobacz także

W naszym archiwum

Informację wprowadził(a): Michał Nowak - godz. 17:26, 13 maj 2010, wyświetlono: 3908 razy

Bractwo Jachtowe

wysłano: 12:34,17 maj 2010

Bardzo sympatyczne ballady - Polecam!

www.Bractwojachtowe.com
--------------------------------------------
Odpowiedz na ten komentarz
rare bird

wysłano: 14:3,18 maj 2010

"A mój anioł ma..." piosenka pełna ciepła i uroku, a cała płyta warta posłuchania :)
Koval z roku na rok jest w coraz lepszej formie.
__________________
rare_bird
Odpowiedz na ten komentarz
Ela Bender

wysłano: 10:59,25 maj 2010

Cudowna, pełna ciepła i radości płyta. Wspaniały lek na szarą codzienność i bieganinę. Miód na serce... w każdym wieku!
Ela
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI