Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

"Nie bój się wiatru" już jest!

Na początku lipca ujrzała światło dzienne nowa płyta zespołu Yank Shippers. Krążek nosi tytuł "Nie bój się wiatru" i zawiera dziewięć utworów.

O zespole Yank Shippers przez jakiś czas nie było słychać za wiele. Grupa jednak intensywnie pracowała nad nowym materiałem. Z ekipy, która nagrała poprzednie płyty, pozostali Bartosz "Bongos" Konopka, Leszek Jankiewicz i Maciej Gagatko. Nowe twarze w zespole to Władysław Foltyński (gitara basowa), Maciej Kałamucki (akordeon) i Krzysztof Śmigiel (skrzypce).

Na nowej płycie znalazło się dziewięć utworów:

1. Herbaciany rejs

2. Elcom Day

3. Kres piractwa

4. Emeryt

5. Bursztynowy sznur

6. Kołomyja

7. Złoty liść

8. Utwór instrumentalny

9. Nie bój się wiatru

 

Na stronie zespołu można posłuchać tytułowego utworu z płyty.

 

Zespół tak przedstawia swoje najnowsze dzieło:

Z wielką radością oddajemy w Wasze ręce kolejną autorską płytę, będącą zapisem naszych artystycznych pomysłów i inspiracji. Z nowym składem stawiliśmy czoła nowym wyzwaniom, podążając w nieodkryte dotąd przez nas muzyczne klimaty. Na "Nie bój się wiatru" znajdziecie wiele kolorów i gatunków, zawsze jednak oscylujących wokół szant i folku. Bo tak jak herbaciany kliper wypływając w długi rejs odwiedzał wiele portów, tak my pragniemy zabrać Was w podróż po ówczesnym świecie - odwiedzając irlandzką przystań, karaibski port, orientalne targowisko czy nawet bieszczadzką karczmę.

 

Ostatnimi czasy Yank Shippers również intensywnie koncertuje. Za sobą ma m.in. koncerty w warszawskim Gnieździe Piratów oraz na festiwalu w Giżycku. Przed nimi kolejne festiwale: w Polańczyku, Gdyni i Charzykowach.

Informację wprowadził(a): Michał Nowak - godz. 22:51, 25 lipiec 2010, wyświetlono: 1664 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI