Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

"Płynąć czas" z Happy Crew

Zespół Happy Crew z Bytomia nagrał debiutancką płytę. Specjalny koncert z okazji premiery krążka "Płynąć czas" już 11 czerwca w Sali Kameralnej Młodzieżowego Domu Kultury w Bytomiu.

Młodzieżowy zespół prowadzony przez Annę Górecką po wielu sukcesach konkursowych (m.in. "Port Pieśni Pracy" 2009, "Tratwa" 2009, "Szanty we Wrocławiu" 2010, "Szantki" 2010) nagrał debiutancką płytę. "Płynąć czas" nie jest debiutem zupełnym - trzy lata temu zespół wziął udział w polsko-irlandzkim projekcie, którego owocem była płyta "Crossing the waves", nagrana razem z dziećmi z Irlandii.

Na płycie znalazło się 9 utworów, zarówno szanty (Australia, Ciągnij go Joe, John Kanaka), jak i covery utworów znanych z innych wykonań (Do Calais, Jacht Rock'n'Roll). Są też "własne" utwory Happy Crew, całkowicie autorskie lub ze słowami do melodii tradycyjnych (Płynąć czas, Podziękowanie, Tym, co odpłynęli).

Specjalny koncert premierowy odbędzie się 11 czerwca w Sali Kameralnej Młodzieżowego Domu Kultury w Bytomiu o godzinie 18:00.

Fragmentów płyty można wysłuchać przedpremierowo dzięki portalowi Szanty24.pl.

Zobacz także

W naszym archiwum

Informację wprowadził(a): Michał Nowak - godz. 12:53, 6 czerwiec 2010, wyświetlono: 1663 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI