Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

"Rock'n'Shanty" - informacje

W kilka dni po premierze albumu zawierającego zestaw nagrań zespołów łączących rockową stylistykę utworów z morskim klimatem starych szant, nie słabnie zainteresowanie tą pozycją. Na przecięciu tych dwóch stylów otrzymujemy zdumiewająco wiele możliwości, zarówno muzycznych,

...

W kilka dni po premierze albumu zawierającego zestaw nagrań zespołów łączących rockową stylistykę utworów z morskim klimatem starych szant, nie słabnie zainteresowanie tą pozycją. Na przecięciu tych dwóch stylów otrzymujemy zdumiewająco wiele możliwości, zarówno muzycznych, jak i tematycznych. Wspólne dla tych piosenek są tylko: wiatr, woda i rockowa energia.

Ten dwupłytowy album, noszący tytuł "Rock'n'Shanty", to rezultat sesji nagraniowych podczas koncertów w warszawskiej tawernie "Gniazdo Piratów". Na krążkach znalazły się utwory takich zespołów, jak Strefa Mocnych Wiatrów, O.K.A.W. Sztorm, Ciąg Dalszy Nastąpił, Matelot, Nautilius, Morże Być, Mordewind, Szantana i Pearl Harbor.

Pierwsza płyta to hołd złożony tradycji - szesnaście piosenek innych wykonawców w nowych opracowaniach. Niektórzy artyści sięgnęli po tematy znane, inni zaś postanowili przypomnieć to, co już zatarło się nieco w pamięci słuchaczy. Druga płyta to premierowy materiał, zawierający autorskie piosenki poszczególnych zespołów.

Oto co o tej płycie pisze Tomek Honkisz z "Gniazda Piratów":

Oddajemy w Wasze ręce kolejne wydawnictwo Fundacji "Gniazdo Piratów". Tym razem postanowiliśmy sprawdzić, jak twórczość szantowa inspiruje wielbicieli mocnego uderzenia. Zorganizowaliśmy 9 koncertów zespołów zaproszonych z całej Polski, koncerty nagraliśmy, a efekt tych nagrań leży przed Wami.(...)

Można by powiedzieć, że szanty na rockowo to coś dziwnego lub wręcz niestosownego. Może tak, ale świat nie stoi w miejscu, a muzyka ewoluowała zawsze. I co z tego? I nic. Cieszmy się, że jest tak różnorodna i każdy może znaleźć w niej coś dla siebie. Zatem posłuchajcie, co się z tą muzyką wyrabia.:))

Organizatorzy przedsięwzięcia zapraszają również na Festiwal Rock Szanty Serwy, gdzie wszystkie prezentowane zespoły wystąpią na żywo.

 

Płyty są do kupienia w warszawskim i łódzkim Gnieździe Piratów, w gdyńskim Contrast Cafe, bezpośrednio od wyżej wymienionych zespołów a także przez Internet na stronie www.gniazdopiratow.com.pl.


Cena albumu wynosi 40 zł.
Na podstawie biletu z nagrania przysługuje 10 zł zniżki. Płyty zniżkowedostępne tylko w barze warszawskiego Gniazda.

Informację wprowadził(a): Rafał "Taclem" Chojnacki - godz. 8:7, 17 czerwiec 2009, wyświetlono: 1042 razy

Makenzen

wysłano: 18:38,5 czerwiec 2009

Już jutro będę testować płytunię w dłuuuugiej trasie :-)))
Odpowiedz na ten komentarz
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI