Szantymaniak poleca:

Jesteś tutaj

Nowiny

"Szkoła pod żaglami" zaprasza!

 Długi dzwonek, grupy młodych ludzi tłoczą się w miejscach, gdzie zaraz rozpoczną się lekcje. Po chwili rozbrzmiewa drugi sygnał, podobny do poprzedniego, ale nieco dłuższy. Trzymane dotychczas zeszyty lądują na stołach, uczniowie zamieniają je na szelki ...

 Długi dzwonek, grupy młodych ludzi tłoczą się w miejscach, gdzie zaraz rozpoczną się lekcje. Po chwili rozbrzmiewa drugi sygnał, podobny do poprzedniego, ale nieco dłuższy. Trzymane dotychczas zeszyty lądują na stołach, uczniowie zamieniają je na szelki asekuracyjne i wybiegają na pokład - trwa alarm do żagli.

 Takie sytuacje mogą się zdarzyć tylko na "Szkole pod Żaglami", które od sześciu lat organizuje Stowarzyszenie "Edukacja pod Żaglami" na żaglowcu Pogoria. Podczas rejsów, 36 młodych osób z polskich gimnazjów i liceów uczy się i pracuje na statku. Tworzony na każdą wyprawę autorski program nauczania, daje możliwość przeprowadzania ciekawych zajęć, ściśle związanych z odwiedzanymi podczas rejsu miejscami. "Szkoła pod Żaglami" kończy się wystawieniem świadectwa, z którego oceny trafiają do dzienników uczniów w ich macierzystych szkołach.

 Najbliższy rejs zaczyna się już w najbliższy piątek 01.06.2007 r. Jego trasa wiedzie przez Imperię, Elbę, w programie jest zwiedzanie Domu Napoleona, Torre Anunziata (zwiedzanie Pompejów), Wyspy Liparyjskie, Bonifacio, Marsylię (udział w zlocie żaglowców) i Genuę. Powrót do Warszawy planowany jest na 17.06.2007 r.

 Są jeszcze wolne miejsca! Aby wziąć udział w rejsie nie trzeba mieć doświadczenia żeglarskiego, wystarczy chęć przeżycia wielkiej przygody!

 Więcej informacji znajdziecie na stronie www.epz.pl lub kontaktując się z Łukaszem Piątkiem - organizatorem rejsu: tel. 509 625 055.

 

 

 

Informację wprowadził(a): Michał Nowak - godz. 8:2, 31 maj 2007, wyświetlono: 658 razy

Jeszcze nie skomentowano tego artykułu.
Copyright © 2004-2010 SZANTYMANIAK.PL. Wszelkie prawa zastrzeżone. All rights reserved.
Technologia: strony internetowe INVINI